Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

(ВИДЕО) АКО ЗА НЕШТО ГИ БИВАШЕ ВМРОВЦИТЕ ТОА Е СНИМАЊЕ ВИДЕО СПОТОВИ, АМА СЕГА И ЗА ТОА НЕ ГИ БИВА: Мицко седи сам у темна канцеларија буља у некои графици и си збори сам со себе а во позадина музика од хорор филмот КОГА ЈАГНИЊАТА ЌЕ СТИВНАТ...

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ МОЖЕ ДА СМЕТА НА ГЛАСОВИТЕ НА СИТЕ 1000 ЧЛЕНОВИ НА ПАРТИЈАТА НА ЈАНКО БАЧЕВ, И ПЛУС КОЛКУ САКА РУСКИ ЗНАМИЊА!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НЕ МОЖАТ ДА И ПРОСТАТ: Нов скандал за Гордана Сиљановска, користела имејл на серверот на Сорос Фондација!

Сегашиот имејл на професорката Гордана Сиљановска гласел goga@soros.org.mk?!?!БРЕЕЕЈ, ОВА ВМРОВЦИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА И ГО ПРОСТАТ!!!

Повеќе

Насилниците во иднина ќе се гонат кривично за насилство врз жени и девојки

Насилството врз жените и девојките беа разлика, дали е физичко, психичко, на работно место, јавен простор или пак најновото сајбер насил...

Повеќе

(ВИДЕО) БМВ ГИ НАДМИНА ТЕСЛА, АПЛ И ГУГЛ: Направија мотор кој сам се вози!

Повеќе

ДЕМАНТ НА АНКЕТАТА НА ТЕЛМА: ПЕНДАРОВСКИ НА СИТЕ АНКЕТИ МУ ВОДИ НА ДИМИТРОВ ВО ОДНОС ДВА СПРЕМА ЕДЕН!

Денеска голема паника предизвика сторијата на Телма за рејтинзите на Пендаровски и Димитров, и според Телма, рејтинзите на нив двајца се израмнети, ...

Повеќе

Министерот за внатрешни на Хрватска, Божиновиќ: Инцидентот во Сплит најостро го осудуваме, уапсени се тројца, по двајца се бара, примивме протестна нота од Србија

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна...

Повеќе

МАКЕДОНИЈО ТЕБЕ НЕ ТЕ СПАСУВА НИ НАТО, НИ ЕУ, НИ ООН - ХОРОР ВО СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ПЕЛАГОНИЈА: Овие деца кога ќе завршат факултет ќе бидат професори, судии, доктори, инспектори, политичари, обвинители, адвокати, новинари, бизнисмени...

Дарко од Дојран‏@theNoble_Martyr6h6 hours ago Студентски дом „Пелагонија” - Скопје Република Северна Македонија; Република Макед...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг за претседател, Села е на трето место

Никола Димитров со 6.9 отсто и Стево Пендаровски со 5.8 отсто се имињата кои се водечки за претседател на државата, покажа анкетата наТелма. Веднаш...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ПРЕД ТЕШКА ДИЛЕМА: Дали да гласаат за СОРОСОИД, за МАСОН или за АМЕРИКАНСКИ ЗЕТ?!

Повеќе

ОВА СТАНУВА ВЕЌЕ СТРАШНО - ВЛАДАТА СО ПОРАКА - АКО НЕ ГИ ВАКЦИНИРАТЕ ДЕЦАТА РИЗИКУВАТЕ ДА ВИ ПОЧИНАТ: Втора жртва – 13 месечно бебе почина од морбили!

Министертвото за здравство ја известува јавноста дека вчера (9 февруари 2019) во попладневните часови почина уште едно дете од компликации предизвик...

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ЕДВАЈ СПАСИЛ ЖИВА ГЛАВА ВО ШТИП: Седнал на маса со луѓе на Љубе Бошковски мислејќи дека се ВМРО-вци, тие му се пуштиле со навреди и пцовки за тоа што го предаде Љубе кога му беше најтешко!

Петровски непожелен во Штип Филип Петровски во Штип беше пречекан од 3 членови на ДПМНЕ. Кога отиде во кафиќот на кафе и муабет со...

Повеќе

НАРОДОТ БАРА ОД ЗАЕВ ДА ГО КАНДИДИРА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Македонци, Албанци, Турци, Роми, Бошњаци итн, сите го сакаат!

Повеќе

ФРЧКО: Брат ми никогаш немал фришоп, но сопругот на Гордана Сиљановска имаше, тоа беше поделба на колачот меѓу Социјалдемократите и Либералите во 90-тите, она беше голема Либералка тогаш

- Со години се труби дека мојот брат имал фришоп, но тоа не е точно, тој никогаш немал фришоп, но сопругот на Сиљановска имаше како резултат на поде...

Повеќе

МЕДИУМИТЕ ЈА ПРОМАШИЈА ТЕМАТА, НЕ Е ПРОБЛЕМ ШТО СИТЕ ВО ДИСКОТЕКАТА ВО КАВАДАРЦИ БИЛЕ ПИЈАНИ, ПРОБЛЕМ Е ШТО СИТЕ ПИЈАНИ ФАТИЛЕ ДА ВОЗАТ ДО ДОМА!!!

Пијани биле сите што неодамна биле тестирани при излегување од дискотека во Кавадарци. Ваков податок изнесе кавадаречкиот гр...

Повеќе