Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ПЕРВЕРЗИЈА: И ЈОВО ПРЕВАРА МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ЧЛЕНСТВО ВО НАТО!

Повеќе

ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Не се појави на подигнувањето на знамето на НАТО пред владата, стигнаа првите осуди за тој негов потег!

Повеќе

ДУШЕВАДНИЦИ: Мактел дознава дека додека Орце Камчев плаќал 30 000е за настапот на Северина на приватна забава, на работниците од БЕТОН ШТИП им се кратело 3 месеци по 100е од плата!

Додека милионерот Орце Камчев се расфрлал за приватна забава со Северина која ја платил 30 000е за да дојде и да му пее лично во дискотеката Привили...

Повеќе

АЈДЕЕ, ИМА ЛИ БЕ КРАЈ НА ОВОЈ КОШМАР: И братот на пратеничката Мира Стојчевска се вработил во ЕЛЕМ!

И братот на пратеничката Мира Стојчевска се вработил во ЕЛЕМ, потврдуваат од Акционерското друштво во државна сопственост за Пресинг ТВ. ...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: ЗНАМЕТО НА НАТО НЕМА ДА НЕ НАПРАВИ НАТОВЦИ, ОНА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА Е СУБ-КОМУНИЗАМ ВО ДВЕ ФАЗИ!

Суб-комунизам во две фази Не, јас не сакам овде да седам, не, јас не сакам мразој да гледам, орелски крилја как да си метнам и далеку од овој комун...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АРТАН ГРУБИ: Никогаш никаде не сум му се заканувал на Филип Петровски нити па сум го коментирал, се работи за фотомонтажа!

Денеска на порталите и на социјални мрежи се појави текст во кој наводно Артан Груби му се заканува со ликвидација на Филип Петровски. Во изјава ...

Повеќе

МИРОСЛАВ ГРЧЕВ: Се чека првата жртва секој момент на Водњанска поради една класична македонска блесава брука на векот!!!

Инаку за тоа место за кое пишува Грчев, сега направиле продавница за мртовечки ковчези?!?! Бреее ова на филм не можеа да го смислат! Линк до феноме...

Повеќе

БЕНИ ШАЌИРИ: ЗНАМ ЗНАМ, НАЈСЛАТКО Е НА ДРЖАВНА ЦИЦКА!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Орче Камчев ја уништил Бетон Штип и оставил 200 работници на улица само за да испумпа 4 милиони евра од фирмата!!!

Продажбата на Бетон и акциите од Фершпед Камчев, според доказите, го купил Бетон Штип не за да ја разработи компанијата, туку да извлече пари од не...

Повеќе

ФОТО Љупчо Георгиевски, Бучковски и Хари Костов од први редови го следат поставувањето на НАТО знамето

Пред Владата на Република Македонија денеска на свечена церемонија ќе биде подигнато знамето на НАТО, а најавено е обраќање на премиерот Зоран Заев....

Повеќе

(ВО ЖИВО) НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО, ЗА МНОГУ ГОДИНИ ДА НИ Е ДРЖАВАТА: Церемонија на подигање на знамето на НАТО пред Владата!

Во моментов пред Владата во тек е церемонијата на подигање на знамето на НАТО.

Повеќе

КАМЧЕВ ПОЧНАЛ ДА КРАДЕ УШТЕ ВО ВРЕМЕТО НА ЉУБЧО, 2002-РА КОГА УКРАЛ 6 МИЛИОНА ЕВРА ОД ДРЖАВАТА И ПОМИНАЛ НЕКАЗНЕТО, НЕКОЈ ГО ЗАШТИТИЛ!

Истрагата на СЈО тргнала од сомнежите за криминал за плацот зад Рамстор.Таму наводно граделехоландски фирми. Како што се откривало клопчето, прислуш...

Повеќе

КАМЧЕВИ ИМАЛЕ ДУРИ 20 ФИРМИ ВО ДАНОЧНИТЕ РАЕВИ, ОД ПАНАМА, ПРЕКУ АМЕРИКА, ЛИХТЕНШТАЈН, КАРИБИ ДО КИПАР!

Освен овие 20 фирми во даночните раеви, тие имале и уште толку фирми на балканот и во земјава, значи едно 50 фирми биле на нивно име со кој знае кол...

Повеќе

КОНЕЧНО ЕДНА ДОБРА ВЕСТ ОВИЕ ДЕНОВИ: Студентите во „Пелагонија“ сами ја исчистија депонијата што ја создадоа!

Фактор Студентите кои престојуваат во домот „Пелагонија“ во Кисела Вода сами ја исчистија депонијата со смет која беше создадена во...

Повеќе

ГДУ: ИЗЈАВАТА НА ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ Е СРАМ ЗА ОВАА ВЛАДА!

Повеќе