Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: Претседателот Иванов беше поканет, и со препорачано писмо и со емаил доставени до неговиот кабинет, да присуствува на свечената церемонија за подигнување на знамето на НАТО пред Владата!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ, СЕПАК ГО СЛУШНА ГЛАСОТ НА ЈАВНОСТА: Ќе се проверат сите вработувања, ако има протекции ќе бараме да се повлечат!

Сите вработувања ќе бидат проверени кажа вечерва премиерот Заев пред почетокот на седницата на Извршниот одбор по критиките во јавноста дека во др...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ВЕЧЕРВА ЌЕ ОДЛУЧИМЕ НА ИЗВРШЕН ОДБОР ДАЛИ ЌЕ СЕ ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ!

Повеќе

ЗА ЧОВЕК ШТО ИЗГУБИ ВЛАСТ, МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР 100 ГОДИНИ, ИЗБЕГА КАКО НАЈОБИЧЕН СКОТ У ГЕПЕК И ОСТАВИ ФАМИЛИЈА ДОМА, ГРУЈО Е ДОСТА САМОУВЕРЕН ДЕЧКО ПА ДУРИ И ДЕЛИ ЖИВОТНИ СОВЕТИ?!?!

Повеќе

ЕЕЕЈ КАЈ БЕВМЕ, А КАЈ СМЕ СЕГА: Пред 5 години овие ѓубриња владееја со државата, денеска знаме на НАТО се вее пред владата, треба да сме горди сите за големата победа, но има уште битки за биење!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сиљановска делува ретроградно па дури и ретардирано!

Branko Trickovski February 10 at 8:54 PM· Сиљановска Сало околу главата на нацијата. Отворен лигав тап...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА: ГОРДА СУМ ШТО ЈА ИМАМ ЧЕСТА ДА БИДАМ ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР КОЈ ЌЕ СЕДИ НА МАСАТА ВО ШТАБОТ НА НАТО!

Повеќе

Што е Геро срцка, Орце Камчев не е Саше Политико за да го черечиш секој ден а срцка, шта је маца појела језик?!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква та...

Повеќе

СЈО НЕ ДАВА БАНЕРИ: ГЕРО ПАК ЗАСТАНА НА СТРАНА НА ОЛИГАРСИТЕ, ЧИТАТЕЛИ НА НЕГОВИТЕ МЕДИУМИ НЕ ДОЗНАА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ГАЗДА КАМЧЕВ, ГАЗДА ПЕЛИСТЕРКА И ГАЗДА МИЈАЛКОВ, СЕПАК ЌЕ ИМА БАНЕРЧИЊА ОД СИСТИНА, ПЕЛИСТЕРКА И ХОТЕЛ МЕРИОТ!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква ...

Повеќе

УТРЕ Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: УТРЕ РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЗАМИНУВА ЗА БРИСЕЛ КАДЕ ЗА ПРВ ПАТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ НА НАТО АЛИЈАНСАТА!!!

Министерката Шекеринска – прв наш министер кој учествува на Северноатлантскиот совет на НАТО Министерката за одбрана Радмила Шекеринска утре ...

Повеќе

ВЛАДАТА ОД ДЕНЕСКА ЌЕ ГО КОРИСТИ НОВОТО ИМЕ: СООПШТЕНИЕ НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ ВО СИЛА НА КОНЕЧНАТА СПОГОДБА, УСТАВНИТЕ АМАНДМАНИ И УСТАВНИОТ ЗАКОН ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА АМАНДМАНИТЕ

Повеќе

СУАД МИСИНИ: Бизнис махинациите на Камчев се славни и нивната историја е постара од 20 години, беа помогнати од сите досегашни премиери, судии, обвинители!!!

МАКТЕЛ:Господине Мисини, вие прв уште пред неколку години почнавте да кревате аларм за некои чудни трансакции во врска со ОРКА ХОЛДИНГ, во тоа в...

Повеќе

БРАВО ДЕЧКИ, ВЛЕГОВТЕ ВО ИСТОРИЈАТА, АЈ СЕГА ОВА НЕПОТИЗМОТ РЕШЕТЕ ГО ПОШТО СКРЕНАВМЕ НЕРВНО!

Повеќе

ОД ОВА СЕ ТРЕБА ДА ВИ Е ЈАСНО ЗА ОВОЈ ЧОВЕК И ОВАА ПАРТИЈА: Мицкоски имал неодложни обврски кон партијата, затоа не дојде пред Влада на кревањето на знамето на НАТО!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се одѕва на поканата од Влада да присуствува на церемонијата на која беше подигнато знамето на НАТО. О...

Повеќе

СДСМ И ДУИ ЌЕ ЈА ВОДАТ КАМПАЊАТА ПРОТИВ СИЉАНОВСКА САМО СО ОВАА ФОТКА!

Повеќе