Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ГРУЈО: ЅИНГО Е ЧОВЕК КОЈ НЕ ГИ ИЗНЕВЕРУВА ПРИЈАТЕЛИТЕ, ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК?!?!

- Ѕинго е прекрасен човек кој никогаш не ги изневерува пријателите. Кога коалицирав со него многу вмровци ми се наљутија, ама никогаш не се покајав ...

Повеќе

ГРУЈО ВЛЕГОЛ ВО КОМИТСКИ ФИЛМ: ИЗБЕГАВ ОД МАКЕДОНИЈА ПО ПРИМЕРОТ НА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, И ТОЈ ИЗБЕГАЛ КОГА СТАНАЛО ОПАСНО ВО МАКЕДОНИЈА!

- И Ванчо Михајлов и останатите војводи бегале од Македонија кога станало опасно, па така и јас! Грујо во комитски филм на Инфомакс.

Повеќе

ГРУЈО СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: Заев сакаше мене да ме убие во затвор, ама на крај тој ќе заврши убиен?!?!

- Заев сакаше мене да ме убие во затворот, ама на крај тој ќе заврши убиен! Народот рекол, кој црно мисли, црно ќе го снајде! Еве од каде му на Миц...

Повеќе

ГРУЈО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА ИНФОМАКС: Судиите мораше прво да поминат у партија! Мислите академија за судии? Да бе, да, мислев академија за судии!

Грујо: - Судиите мораше прво да поминат политичка академија у партија. Копук куртон: - Мислите академија на судии и обвнители? Грујо: - А ја што р...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ГРУЈО: ЧЕКАМ МИЦКОВСКИ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЗА ДА ПРЕСТАНЕ СУДСКАТА ХАЈКА ПРОТИВ МЕНЕ И ДА СЕ ВРАТАМ ВО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ СЕ ИМА ТОТАЛНО ПОБРКАНО: Филип Петровски ветува ако стане претседател ќе вовел воена состојба и ќе имало крв до колена!

Повеќе

ДА НИ Е ВЕЧНА, МИРНА, БОГАТА, БЕЗБЕДНА, ПРОСПЕРИТЕТНА, НЕЗАВИСНА, СУВЕРЕНА, НАЈМИЛА!!!

Не владата бе, државата!

Повеќе

БРЕЕ ИМАЛО И БЕТЕР ОД КАРАКАМИШЕВА: ПРОФЕСОР НА ФАКУЛТЕТOT ЕСРА ЈАВНО СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ ГО КОЛЕ ФРЧКОВСКИ?!?!

Повеќе

САМКА ИБРАИМОВСКИ ГО ПРАШУВА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Зашто бе не дојде на кревањето на знамето на НАТО пред влада, каков кандидат за претседател си ти што се слика секој ден со Американски политичари а сака земјава да ја врти кон Русија?!

Пратеникот на партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимсоки, го прашува неговиот колега Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ, каков ка...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕГА ЦАР: Фуркан Салиу му го читаше цел непотизам на Заев вечерва!

Новинарот Фуркан Салиу постави доста “незгодно” прашање до премиерот Зоран Заев и му ги прочита сите вработувања на првите луѓе во СДСМ ...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА - СДСМ пресече: Нема предвремени парламентарни избори!

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, потв...

Повеќе

ДОБРО БЕ, ИМА ЛИ ПРАТЕНИК КОЈ НЕ СИ ВРАБОТИЛ ДЕТЕ ИЛИ БРАЧЕН ПАРТНЕР НЕКАДЕ НА ДРЖАВНО: Сопругата на Рамчиловиќ вработена во МВР!

Сопругата на пратеникот Зекир Рамчиловиќ веќе еден месец работи во Министерството за внатрешни работа, т.е. во Секторот за внатрешни работи ка...

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СПРЕЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА: ЗАПЛЕНИ СТОТИЦИ ГУМИ КОИ СЕ СПРЕМАЛЕ ЗА ОГРЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: ВЛАСТА ПОЧНА ДА ЗАБЕГУВА, ОВА Е МНОГУ ГРДО ШТО СЕ СЛУЧУВА!

Повеќе

Премиере, ме разочаравте, не очекував од вас вакви Груевистички финти, па не сме ние глупи ВМРОВЦИ, помина тоа време кога глупите не знаеја што се дешава, а куртоните веднeа глава за им се напуни џебот!

Драг премиере, вие денеска, требаше на прашањата на мојот одличен колега Фуркан Салиу, да одговорите во следниот редослед: 1. И се извинуваме на ја...

Повеќе