Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

МВР ПОТВРДИ: АВТОБУС НА ДУРМО ТУРС СЕ ПРЕВРТЕЛ, 13 ЗАГИНАТИ, 5 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ, 30 ПОВРЕДЕНИ, АВТОПАТОТ СЕ УШТЕ Е ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ!

Автобус на Дурмо Турс изгубил контрола и излетал од автопатот Скопје - Тетово кај селото Ласкарци. Излезени се екипи од судска медицина, обвинителст...

Повеќе

ВАНКОВСКА ГО ПРЕДИЗВИКА БЕСОТ НА ЈАВНОСТА: Напиша дека несреќата со автобусот е казна за Карпалак 2001-ва!

Повеќе

(ВИДЕО) УЖАС КАЈ КАРПАЛАК, ТЕТОВО: СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС, ИМА 13 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ, СЕ ПОМАГА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ВО МОМЕНТОВ!

13 лица се загинати во тешката сообраќајна несреќа, потврди министерот за здравство Венко Филипче во изјава за медиумите. Седум починале на лице ме...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Дисциплинската комисија при министерството го истражува инцидентот во болницата во Битола за кој јавија медиумите, ако најдеме неправилности ќе има и казни!

На прашање од Мактел денеска на прес конференција, дали министерството го истражува инцидентот во болницата во Битола каде млад пациент не беше згри...

Повеќе

НУКЛЕАРКА НА САШО ОРДАНОВСКИ: КАМЧЕВ И МИЈАЛКОВ НУДЕЛЕ ДА ВРАТАТ ВО БУЏЕТОТ ОД 50 ДО 100 МИЛИОНА ЕВРА САМО ДА КУРТУЛАТ ОД ЗАТВОР!

Деталите коишто деновиве ги објави СЈО за предметот „Империја“ говорат за неколку димензии суштествени за понатамошни анализи на феномен...

Повеќе

НЕМА КРАЈ СО АФЕРИТЕ НА МИРА ДИЗЕЛ - ПО СИНОТ И БРАТОТ, ДОЈДЕ РЕД ЗА МАЖОТ: Сопругот на Мира Стојчевска стана командир во Шумска полиција

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по врботувањата на блиски роднини на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска. По информацијата дека во ис...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗБРКА ВО ВМРО ДПМНЕ: Ефтов запука жестоко по Груевски, а Алфа ТВ е во сопственост на газда од Унгарија?!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН МЕГА СКАНДАЛ: Близок пријател на градоначалникот на Шутка млати тендери во општината од стотици илјади евра!!!

Ахмед Адем, близок пријател на градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш, плати тендери на стотици илјади евра во општината. Тој дури бил и вработен во...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРАШАЊЕ ДО ШИЛЕГОВ И СРБЧЕ: Кој треба ова да го среди, центарот ни личи на руина!

Повеќе

НЕ Е НА ДОБРО РАБОТАВА: За прв пат во неговата кариера, Заев им избега на новинарите кои во огромен број го чекаа во Александар Палас

Премиерот Заев и неговата свита од бодигарди и асистенти како да се исплаши од новинарите па ја спрашти поминувајќи ги со коментар - ЌЕ СЕ ВИДИМЕ ДЕ...

Повеќе

МЕГА СКАНДАЛ: Тимот на КОД најде јавно претпријатие со 9 вработени и 11 директори и сега ќе добијат и заменик директор!!!

- Јавното претпријатие Агро Берза има 9 вработени и 11 директори а сега ќе добијат и заменик директор?!?!! Па добро, ова е комично и трагично! Миом...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУПЕВСКА: Оваа власт како да мисли дека државно е за нивните деца додека приватен сектор е за нас обичните смртници кои треба да го полниме буџетот!

- Новата власт како да мисли дека државно е за нивните роднини, додека за нас обичните смртници е приватниот сектор каде треба да рмбаме и да го пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ, СЕ ТИ Е ПРОСТЕНО, ТИ СИ МЕГА ЦАР: На гледачка и вика дека поради годините, нема за што да го држи освен за збор!

Повеќе

(ВИДЕО) ЧАДИКОВСКИ: РОДИ МЕ МАЈКО ФУНКЦИОНЕР И ФРЛИ МЕ ВО МАКЕДОНИЈА, НЕМА ДА ИМА КРИЗА ЗА ЦЕЛА ФАМИЛИЈА!

Повеќе

ГРУЈО: ВМРО ДПМНЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДЕ-ГРУЕВИЗИРА, ЗА ТОА ДА СЕ НАПРАВИ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ИЗБРКААТ 99% ОД РАКОВОДСТВОТО!

- Невозможно е ВМРО ДПМНЕ да се дегруевизира, затоа што за тоа ќе треба да се избркаат 99% од раководството на партијата, тоа е неизводливо! Грујо ...

Повеќе