Одберете локација на пристап

Катица ги замолче кучињата мафијашки. Нема веќе урлање и хистерија, почнаа вицеви дас раскажуваат за да сменат тема. Линк до колумната овде.
– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се ја
Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од судот да го замрзне. Од преписот во скопскиот катастар до кој дојде &bdquo
Мачката на Катица Јанева по име Мики ја нема веќе 10 дена! Медиумите прават сериозни анализи каде последен пат била забележана и кој се мачор ја опнал и што тоа значи во врска со аферата Рекет.
New Yorkers did their best to navigate rain and flooding during the evening commute, even helping to clear clogged street drains, as water streamed into subway stations and inundated roads. https://t.co/3JZ50TaT0l pic.twitter.com/uVH3Zp3jIw &mdash
Денес, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ЈП за државни претпријатија Зоран Китанов направивме увид во работите околу реконструкцијата на патот до Попова Шапка. Овој п
Денеска, претседателот на ГДУ, Петар Колев одржа прес-конференција. Текстот ви го испраќаме интегрално: Почитувани, За да го отвориме и смениме Уставот и со тоа уставното име на државата, „креативноста" на премиерот и Владата обез
Branko Trickovski Пропадна уште еден антидржавен удар на вмро! Цунамито на новиот антидржавен удар на вмроните, герономите и другите злотвори, фино сервисиран од страна на тајните служби оттука до Мелмак, полека но сиг
Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ спремало протести оваа есен кои ќе биле увертира за изборите кои се спремаат догодина. Намерата било фронтмени на овие протести да бидат толкму Бранко Геровски и режисерот Владе Милчин. Затоа овие денови тие двајцат
Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одл
Телефонот на Катица Јанева по кој трагаше обвинителството и за кој изутрината извести дека е обезбеден, бил пронајден кај сестра на девојката на Лазар Јанев, син на специјалната обвинителка, дознава „360 Степени”. Телефонскиот апарат, с
Комерцијална банка АД Скопје Комерцијална банка АД Скопје успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на странски пазар. Отсега, брокерските и старателските услуги од Комерцијална банка се достапни за вр
Мактел дознава дека мафијата решила да го одврзе ќесето за да спаси жива глава, па за хајката против Катица Јанева биле дадени околу 1 милион евра што под маса, што на маса, што во црни вреќи, што преку закуп на банери за фирми на олигарси кои се н

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА СПЛОТЕНА, СИТЕ ПОМАГААТ: КОЛИ ЗА БРЗА ПОМОШ ПРАТИЛЕ И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ СИСТИНА И ПРОМЕДИКА А И КЛИНИЧКИТЕ ЦЕНТРИ ОД ТЕТОВО, ГОСТИВАР И КУМАНОВО!

Zlate Mehmedovic 1 hr· Голема трагедија, сочувство за најблиските на настраданите во сообраќајната несреќа кај Лакарци....

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈО ОТКРИ ПИКАНТЕРИЈА ОД ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО: Али Ахмети и Мендух Тачи ме уценија, ако не го прифатам СЈО ќе направат веднаш влада со СДСМ и тие ќе го направат самите без ВМРО ДПМНЕ, морав да прифатам!

Повеќе

МИСТЕРИЈА - ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКА СТРАШНАТА НЕСРЕЌА: Возачот на полицијата и изјавил дека не се сеќава како дошло до несреќата?!

Се уште не се познати причините за тешката сообраќајна несреќа која вечерва се случи на автопатот Скопје-Тетово и однесе во смрт 13 патници. Ав...

Повеќе

Потресно сведоштво: Откако ми се јави на мобилен, отидов и сам го извадив син ми од автобусот и го донесов на Клиника, беше ужасно

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече: „Не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар ...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ ЗА УТРЕ, ЗАКАЖАНА ВОНРЕДНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА ВЕЧЕРВА ЗА КООРДИНАЦИЈА НА СИТЕ ИНСТИТУЦИИ КАКО ДА СЕ ПОМОГНЕ НА РАНЕТИТЕ И НА ФАМИЛИИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ

[Откажување] Премиерот Заев, вицепремиерот Анѓушев и министерот Николовски во посета на тиквешкиот регион по повод одбележување на Св. Трифун Почит...

Повеќе

МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО СТРАШНАТА НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО Е И СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ ОД ТЕТОВО, БЛАГОЈЧЕ ТРПЕСКИ!

Во текот на ноќта местото на несреќата ќе биде обезбедено, а увидот и извлекувањето на автобусот ќе продолжи во текот на утрешниот ден. (Фото: СДК.М...

Повеќе

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНА Е ЛИСТАТА НА 30-ТЕ ПОВРЕДЕНИ, ПОЛА СЕ МАКЕДОНЦИ, ПОЛА СЕ АЛБАНЦИ, ПОВЕЌЕТО СЕ ВО ДОБРА СОСТОЈБА!

Од починатите 4 се мажи и една жена. Додека се читаа повредените роднините плачеа не знаејќи дали нивните се живи или мртви, страшно! Во ГОБ &bdquo...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО НЕПОТИЗАМ НА ВЛАСТА: Вработен синот на пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева – Ѓорѓиева, како инспектор за јавна безбедност во МВР без огласување на јавен оглас?

13 февруари 2019 Почитувани, Стана всушност секојдневие за пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска, инаку меѓу народот позната како Мира ...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) СВЕДОЧЕЊЕ НА ЕДЕН ОД СПАСУВАЧИТЕ ОД СЕЛО ЛЕСКАРЦИ: Меѓу загинатите и повредените има и Македонци и Албанци, на сите им помагавме да спасат жива глава, да не беа двата багери од Желино и Бојане, ќе имаше многу повеќе мртви!

Жителите од село Ласкарци веднаш почнале да помагаат но најголема помош дале газдите на ГОЛЕТ ТРАНС од село Желино кои пратиле багер, и стасал ушт...

Повеќе

СДСМ: Ние сме НАТО, започнува нова ера на напредок, граѓаните се горди, само ВМРО-ДПМНЕ останува во својата антизападна матрица и деструкција!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ОБИЧНИ ГРАЃАНИ СЕ ОБИДУВАА ДА ИМ ПОМОГНАТ НА ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ВО ТЕТОВСКО

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ ОГЛАСИ ПО ПОВОД НЕСРЕЌАТА ВО ТЕТОВСКО: Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше кобна за повеќемина наши сограѓани!

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ СО ВЕКОВИ - РАДМИЛА СЕДИ НА МАСА ДО АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ГЛАВНИОТ ШТАБ НА НАТО!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska5h5 hours ago Ова е кулминацијата на тридецениската борба - конечно го добивме нашето место на ...

Повеќе

Фала ти премиере за тоа што ја послуша јавноста и побара сите роднини на политичари да се повлечат од функциите!

Правилен, мудар потег премирере! Ме радува што го донесовте тој потег и таа одлука, немате појма колку мразам да сум во дуел со вас затоа што се уште...

Повеќе

БОМБА НА МАНЧЕВСКИ, БРАВО ПРЕМИЕРЕ, НИ ЈА ВРАТИ НАДЕЖТА: Премиерот Заев ќе побара сите вработени роднини на функционерите да се повлечат од работните места!!!

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во вечерашното гостување на телевизија Телма најави дека премиерот Зоран Зае...

Повеќе