Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

Холандската влада со финансиска поддршка за имплементација на Истанбулската конвенција

Холандската влада со финансиска поддршка за имплементација на Истанбулската конвенција Холандската влада обезбедува финансиска поддршка за реализац...

Повеќе

Турската Агенција за соработка и координација (ТИКА), која во Македонија работи од 2005 година, досега има реализирано над 900 проекти од области како што се образованието, здравството, инфраструктурата и заштитата на културното наследство

Ленче Николовска Турската Агенција за соработка и координација (ТИКА), која во Македонија работи од 2005 година, досега има реализирано над 900 п...

Повеќе

(ВИДЕО) Златан Ибрахимовиќ е мега цар, го бодри детето кое има трема што ќе излезе пред 50 000 публика

Imagine having Zlatan as uncle 😍 pic.twitter.com/W6USr6ybA1 — Tancredi Palmeri (@tancredipalmeri) July 29, 2019

Повеќе

ГЕРО ГО БРАНИ САШО МИЈАЛКОВ, САКАЛ ДА ЈА ЧУЕ НЕГОВАТА ВИСТИНА, НО ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА МИЛОСТ?!?!

Чудни се мерилата на Геровски. Во новата колумна се објаснува зошто ги брани Камчев и Мијалков. Сака да ја чуе вистината на Сашо Мијалков за кој се...

Повеќе

ПО РАМИЗ МЕРКО, И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ДОБИЛ СМРТНИ ЗАКАНИ: МВР МУ ДОДЕЛИЛО 24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ!

Читатели на Мактел од Охрид не известуваат дека овие денови градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски се движел со полициско обезбедување кое...

Повеќе

Нов инцидент на советникот од ДУИ од Охрид, Нефи Усеини, нападна сосед кој за медиумите посведочи за нападот: Ме маваше со тупаници, ми рече дека ќе ме убие

Професорот Илјаз Илјази вели за „А1он“ дека советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, го удирал со тупаници, што резултирало со повреди....

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел откри од каде му се на Милошоски информациите за Катица Јанева!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, одбива да открие како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанев...

Повеќе

(ВИДЕО) КИНЕСКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА НАПРАВИ ТВ ПРИЛОГ ЗА ОХРИД

#ICYMI Ohrid City, the most popular tourist destination in North Macedonia (link: https://t.co/2fBKEnaA9W) https://t.co/ryZ4PmgISP #CGTNTravel pic.t...

Повеќе

Средба на премиерот Заев со претставници од Сојузот на стопански комори и од Комората на сметководители: Ова е време на прогрес, посветени сме на применливи европски и светски практики во сите области, вклучително и во сметководствената дејност

Повеќе

(ВИДЕО) Јовески: Засега не дојдовме до цврсти сознанија дека навистина се бришат податоци во СЈО

Јавното обвинителството викендов соопшти дека ги следи информациите за бришење на податоци во компјутерите во СЈО, но досега не презеде конкретна ак...

Повеќе

Јанакиески глумел дека го боли срцето – вратен е во Шутка

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески не правел операција на срцето. Иако пред неколку дена дел од медиумите пишуваа дека Јанак...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ МУ ПОКАЖАА СРЕДЕН ПРСТ НА ФИЛИП РИКЕР - Николоски: Или предвремени избори или нема гласови од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Услов без кој не може да се оди на лидерска средба е определување на датум за предвремени избори, категоричен е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алек...

Повеќе

ЕТЕ ТИ БЕЉА, НАМЕСТО МИЛИОНИ ЕВРА ВО БУЏЕТОТ, СЕГА ЌЕ ДАВАМЕ МИЛИОНИ ПО СУДОВИ: „Сардич“ бара 350 милиони евра отштета од Македонија за одземањето на концесијата за рудникот КАЗАНДОЛ!

Украинската компанија „Сардич“, на која Влдата на РСМ и ја одзеде концесијата за експлоатација на рудникот Казандол во Валандово поради ...

Повеќе

Заев: Нема одложување на пописот, сите отселени на повеќе од една година нема да се бројат

Според стандардите на Евростат домаќинство кое влегува во попис е секое кое живее тука, се отселило од државата не повеќе од една година, изја...

Повеќе

По лекарските прегледи на Клинички Центар Боки 13 е вратен во Шутка во добра здравствена состојба

Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка и е во добра здравствена состојба, информира за МИА,...

Повеќе