Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ----------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Семејството Ковачевски од Битола дене
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ------------------

ОПОЗИЦИЈАТА ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, РЕЧЕ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите...

Повеќе

ДОМ: Да се констатира истечен рок на концесијата за Иловица

Повеќе

Министерката Апостолска ја посети американската компанија „Теламон“ во Гази Баба

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минат...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ИМА ГЕНИЈАЛНА ИДЕЈА КАКО ДА СЕ ДОЈДЕ БРЗО ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА!

Повеќе

ШОКАНТНO, ЏАБЕ СМЕ ПЛУКАЛЕ ПО ВОЈО ПРЕВАРА, НЕ Е САМ ВО ЗАГОВОРОТ ДА СЕ СПАСИ МАФИЈАТА: СОПРУГОТ НА ТЕУТА АРИФИ, ВРХОВНИОТ СУДИЈА ШПЕНД ДЕВАЈА СЕ ГОРДЕЕ ШТО ИМ ГИ ВРЗАЛ РАЦЕТЕ НА СЈО - ОЈО НЕКА ИМ ГИ ПРЕЗЕМЕ СЛУЧАИТЕ!

- Се гордеам со одлуката на врховен суд со кој обвиненијата на СЈО после 2017-та ги прогласивме за неважечки. ОЈО нека ги преземе. Ние не ги спасува...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ РАСТУРА: КАКО ШТО БЕШЕ И НАЈАВЕНО – ЉУБЉАНСКА РЕКОНСТРУИРАНА ЗА 20 ДЕНА!

Повеќе

ФЗОРСМ категорично ги демантира денешните информации објавени на прес конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ дека има зголемување на цените за детската кардиохирургија за 45 проценти, во рамките на Жан Митрев клиника

Префрлувањето на детската кардиохирургија во рамките на Жан Митрев клиника е направена најмладите кардиоваскуларни пациенти да добиваат најквалитетн...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ: СМЕШЕН МИ Е ИЗВЕШТАЈОТ НА ГРЕКО ЗА СЈО, ИМ ЗАБЕЛЕЖУВААТ ДЕКА НЕ ГОНЕЛЕ ВИСОКА КОРУПЦИЈА, ПА СЈО НЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ САМО ЗА ПАПАТА ВО РИМ!

Повеќе

ЗАЕВ ИМ ОБЈАВИ ВОЈНА НА МРЧАТОРИТЕ: Аман од вашите драми и кубење коси за некакво иселување, па за 30 000 е зголемен бројот на вработени во земјава, дај гледајте малце во бројките!

- Аман од кубењето коси и драмите за некакво иселување од земјава, па за 30 000 е зголемен бројот на вработени во земјава за овие две години власт н...

Повеќе

(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Заев во Собранието: Имаме видливи економски резултати, ги активираме сите перформанси, ќе се носат храбри одлуки, 2020 година ќе биде година на економијата

Повеќе

НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ПУСТОШ ВО ПРИЛЕП: Посета на градоначалникот Илија Јованоски на земјоделските површини со уништени насади од вчерашното невреме

Невремето кое вчера зафати повеќе населени места од Прилепско, зад себе оставикатастрофални последици. Штети на земјоделските површини се направени ...

Повеќе

ПО БУРНИТЕ РЕАКЦИИ ВО ЈАВНОСТА, ЗАЕВ СЕ ОТКАЖА ОД ИДЕЈАТА ДА РАКОВОДИ СО МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ, ОСТАНУВА ПРЕМИЕР, ЌЕ СЕ БАРА НОВ МИНИСТЕР КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ ТЕВДОВСКИ!

Премиерот Зоран Заев, на почетокот на денешната седница во Собранието објави дека го повлекува предлогот тој да биде назначен и за министер за финан...

Повеќе

Шекеринска на дводневен министерски состанок на НАТО, повторно ќе седи на маса и ќе носи одлуки со шефовите за одбрана на најмоќните земји во светот!

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, овие два дена ќе учествува на редовниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО во...

Повеќе

УШТЕ СЕ ЧИСТАТ ВМРОВСКИТЕ ХАВАРИИ: 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ДОЛГОТ ЗА РЕЖИСКИ ТРОШОЦИ ЗА СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ

Повеќе

Отворен на Центарот за Аутизам Пурпура во Тетово

Повеќе