Одберете локација на пристап

– Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд,
(Насловот на сторијата е пародија на кажаното) - Наместо пропорционален данок нагоре требаше да се оди наделу од 10% па се до нула, а во земјоделието требаше тотално да се укинат даноците и во многу други сектори требаше да се укинат давачките! Би
Статус на Борче Трајковски: ,,Пандов никад немал проблем со Македонија. Македонија од увек имала проблеми со јебиветри како Пандов, кои, за жал, секогаш се испилуваат во гнездата на вмронскиот инкубатор, кој, пак, ете, за наша несреќа со децении в
Mila Carovska Со 35.1 милиони денари овозможуваме бесплатни обуки за ИТ вештини за 1.253 млади невработени лица Преку мерките за вработување им помагаме на младите да се надградуваат во вештините кои се потребни на пазарот н
- Владее хаос во земјава затоа што имаме неспособна влада која не знае да воведе ред, во наше време имаше ред во земјава! Да, Мактел додава, се знаеше во ваше време кој краде, кој пие, кој гнете - ВМРО ДПМНЕ а кој плаќа - НАРОДОТ!
Градот Скопје за првпат годинава на 25 ученици со попреченост од средните училишта ќе им додели стипендии во висина од 3.000 денари за период од девет месеци. Огласот со критериумите ќе биде објавен во понеделник, а апликациите што треба да се дос
Институтот за трансфузиона медицина доби реновирани простории, а инсталирана е и современа апаратура. Реновиран е одделот за продукција, просториите за процесирање на дарувана крв, чување на свежо смрзната плазма, интермедиерниот простор, како и ед
Миленко упорно бара од ВМРО ДПМНЕ да го стави него и неговите другарчиња на пратеничка листа или пак да им пушта пак парички како во добрите стари времиња. Очигледно дека Миленко праќа остри стрели кон Белиот Дворец со новата колумна во која вели
Имајќи ги параметрите на просечна плата која изнесува нешто над 25.000 денари, ако се знае дека потрошувачката кошница изнесува 32. 653 денари, дека европската директива за минимална плата е дека таа треба да биде минимум 60% од просечната плата во
- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М! О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два г
- Не е точно дека сакаме да се заташкаат истрагите и процесите за поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ. Но под услов да се работи за легитимни судски процеси во фер постапка а не вака со Вилма и Кацарска! Мицко бара да се вратат Зврле и Јово Превар
- Зарем не се плашите дека ја саботирате истрагата РЕКЕТ со тоа што велите дека протекуваат документи, нели со тоа ќе ги исплашите потенцијалните сведоци кои нема да имаат тајност на своите искази во ОЈО?! Васко го праша Мицковски. Тој одговори:
- Во партиски отчет во 2014-та сте се фалеле со обвинителни процеси кои ги водела Вилма Русковска, како на пример ЗМИСКО ОКО, ДЕТОНАТОР... Мицко остана без зборови, Васко му ја расплака мајката на Алсат М!
- Не сум ги видел детално документите кои ни ги даде свиркач за истрагата РЕКЕТ. Мицковски на Алсат М.

ВМРО ДПМНЕ И СИЉАНОВСКА БАРААТ ИДНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЛИДЕРОТ НА ХРИСТИЈАНСКО БРАТСТВО: Човекот има право да убива предавници, нели гледате дека е понесен од патриотска емоција, може со денови ја слушал ДА ТЕ ПИТАМ БАБО пуштена до даска!

ВМРО ДПМНЕ и Сиљановска испратија циркуларно писмо до сите амбасади и до ООН, ОБСЕ, ЕУ, ФИФА и УЕФА во кое бараат лидерот на Христијанско Братство и...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДАКОТ Е УАПСЕН СИНОЌА, ВОДАЧОТ НА ХРИСТИЈАНСТВО БРАТСТВО ЈА ЗГРОЗИ ЈАВНОСТА: ЗАЕВ, ИМАВ ШАНСА ДА ТЕ УБИЈАМ ДВА ПАТИ АМА ТИ ПРОСТИВ, ТРЕТИОТ ПАТ ЌЕ ТЕ УБИЈАМ!!!

Повеќе

НАЦИЈАТА Е ВО ЕУФОРИЈА - ШЕФИЦАТА НА АНТИ-КОРУПЦИСКА: Отвораме случаи за имотот на сите пратеници, градоначалници и сите сегашни и поранешни министри и премиери!!!

- Отвораме испитување на имотот за сите пратеници, градоначалници, министри и премиери, сегашни и поранешни. Сите ќе бидат проверени како се стекнал...

Повеќе

РЕПУБЛИКАТА Е ВО ПЛАМЕН: ГОРИ ОД ПРЕСПА ДО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА, СЕ ЕВАКУИРААТ ЦЕЛИ СЕЛА, ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМА, АКТИВИРАНИ СЕ АВИОНИТЕ И СИТЕ ДРЖАВНИ РЕСУРСИ!

Големиот пожар кој го зафати Преспанскиот регион сеуште гори и покрај ниските температури во текот на вечерта проследени со засилен ветар. Како ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФИЦАТА НА АНТИ-КОРУПЦИСКА: По еден месец работа фрапирана сум колку криминал и корупција има во земјава, криминалот станал начин на живот на нашиот народ, нај нормална работа е да нудите и земате мито и да крадете од најниските ешалони па се до најгорните функционери!!!

Повеќе

ЗА ОВА ЌЕ ИМА ЛИ ОСТАВКИ И ЗАТВОРИ: Пензискиот скандал ќе ја чини државата најмалку пет милиони евра!

Државата ќе исплати дополнителни пет милиони евра надоместок за 12.000 осигуреници кои не биле навремено распределени во еден од приватните пензис...

Повеќе

Ноќеска почнува летното сметање на времето

Ноќеска завршува зимското сметање на времето и почнува летното сметање на времето. Ноќта на 31 март стрлките на часовникот ќе се поместат за еден ча...

Повеќе

Заев во Охрид: Соживотот е најважен, ќе се испочитуваат сите законски процедури за минарето

Сите ние треба да работиме на унапредувањето на мегусебната доверба и соживотот, а што се однесува до реконструкцијата на Алипашината џамија во Охри...

Повеќе

ГДУ: НА ВЛАДАТА НЕ И ИДЕ ПАМЕТ, НАМЕСТО ДА КРАТИ АДМИНИСТРАЦИЈА, ОНИ ФОРМИРААТ НОВО МИНИСТЕРСТВО?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев, министерот Бектеши и директорот Танасоски: Со новиот царински терминал на Ќафасан ги исполнуваме европските стандарди и ќе ја зголемиме трговската размена со Р.Албанија

Повеќе

АДОРА DIAMOND GARDEN – Дел од инстаграм елитата во светот на архитектурата и дизајнот

Дијамантската градина на Адора во Скопје се најде на првите фотографии од Македонија објавени на престижните инстаграм профили@arc.onlyи@design.only...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО МИЦКОВСКИ, НЕ БИЛЕ САМО ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Мицкоски се крие и и не дава одговори каква е неговата корист од фирмата на неговиот баџанак отворена во Бугарија за време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Мерко е албанскиот Доналд Трамп обожава да ја шокира јавноста со луди изјави: Не се каам што купив „ауди“ од 67.000 евра, можеби требаше да земам уште поубаво возило

Долговите на Општината се ирелевантни, ќе ги исплатиме, рече градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањата зошто Општината набави „ауди...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ДАРЕ: ГО СПОРЕДИ ЗАЕВ СО ТИТО, ХРАБРО СЕ БОРЕШЕ ВО ДЕБАТА СО КУРТОНОТ ПАНДОВ КОЈ СЕ КЛЕШТЕШЕ КАКО ШАРЛАТАН!

Повеќе

КОЧО РАСТУРИ НА 1 ТВ: Па добро бе Чом, во земјава на 2 милиона народ а не сме ни толку, има 195 факултети кои сите предаваат менаџмент, па сите ли бе ќе менаџираат, кој ќе работи?!?!

- Во последите 10 години се отвориле 100 факултети во земјава и вкупно сега ги има околу 200. Од нив речиси 90% преваат менаџмент, а немаме, фирмите...

Повеќе