Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

Општина Прилеп: Субвенционирана вода за околу 500 семејства од социјално ранливите категории

Со одлука на општинскиот Совет, на близу 500 семејства од социјално ранливите категории, Општина Прилеп месечно ќе им ги субвенционира трошоците...

Повеќе

РАДМИЛА ДВА СААТА ОДГОВАРАШЕ НА ГЛЕДАЧИ НА 1 ТВ: Кој и да биде кандидат за претседател ќе биде прифатлив за сите граѓани!

- Уште не знаеме кој ќе биде кандидат за претседател од редовите на СДСМ, но кој и да биде ќе биде прифатлив за сите граѓани на земјава. Вице преми...

Повеќе

НАД 1700 ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА ОД СВИНСКИ ГРИП, ВЛАСТИТЕ СМИРУВААТ ДЕКА ЛЕК ТАМИФЛУ ИМА ДОВОЛНО!

Над 1700 заболени од грип, најмногу од Тетово, Гостивар и Скопје. Втора жртва за само два дена по добиени компликации од сезонскиот грип. 24 годишн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КАЖУВА ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА: НАТО е успех на ВМРО ДПМНЕ, Заев го свитка ‘рбетот на македонскиот народ

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија и смета дека ова претходно го одрабитал авладата пред...

Повеќе

Шекеринска; Нема да има двојазичност во наредбите во армијата, додека да се преведе кој што збори може некој да загине!

По денешната посета на касарната во Тетово, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска вели дека не било разговарано за Законот за јазиците, затоа ...

Повеќе

ПРАВДАТА СЕПАК ПОБЕДИ: ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ ВО „ТОРТУРА“, МИСЛЕЊЕТО НА ВРХОВНИОТ СУД НЕ Е ОБВРЗУВАЧКО ЗА КРИВИЧНИОТ СУД!

Во „Тортура“, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и уште шестмина припадници на алфите се обвинети за нечовечно постапување и ом...

Повеќе

ГРУЕВИЗМОТ НИ ГИ УНИШТИ ДУШИТЕ, НЕ СМЕ ЛУЃЕ, ТУКУ СМЕ СТОКА, ОВИЕ ТРЕБА ДА ВОСПИТУВААТ ДЕЦА ЧОВЕЧЕ: Професори од Хемиско училиште не држат настава, стравуваат дека в.д. директорот Албанец ќе ги загрози!!!

Професори од средното хемиско-технолошко училиште во Скопје „Марија Склодовска - Кири“ денеска не одржаа настава, а најавуваат дека не...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: ТРГАЊЕТО НА ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА Е БЕСПЛАТНО, СЕ КОРИСТЕА ВНАТРЕШНИ РЕСУРСИ И ПОСТОЕЧКИ ДОГОВОРИ СО ИЗВЕДУВАЧИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОЈО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Врховен суд прави упад во правниот систем со што се прави правна несигурност и хаос, ќе се побара од собранието да донесе автентично толкување за СЈО!

Линк до изјавата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО И КОЧО НА СВЕТА МИСИЈА ПО БЕЛИОТ СВЕТ СО ЦЕЛ ДА НАЈДАТ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ПАРИ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ШТО ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе

ГДУ: Во последно време се зголеми трендот синчиња, ќеркички, браќа, сестри, внуци, братучеди и љубовници да се вработуваат под моќната капа на државата, па сега и новиот закон за заменици директори за уште една тура роднини на функционери да се закачат на буџетска цицка!

Добар ден (Заменик) Директоре! Граѓанско Демократската Унија е длабоко заинтересирана по кој клуч ќе се делат новите функционерски места? Дали за в...

Повеќе

НОВА ТУРА НАВРЕДИ ОД ГЕРО ДО ПРЕМИЕРОТ И ТОА САМО ЕДЕН ДЕН ПО ИСТОРИСКИОТ ПРИЕМ НА ЗЕМЈАВА ВО НАТО: ЗАЕВ Е ПРЕМНОГУ ГЛУП ЗА ДА БИДЕ ТАТКО НА НАЦИЈАТА!

Нова брутална колумна со брутални навреди на сметка на премиерот Зоран Заев од Геро, и тоа само еден ден по приемот на Македонија во НАТО, историски...

Повеќе

Шилегов обзнани уште една мерка против загадувањето: Инвертер климите ќе ги субвенционираме со половина од вредноста, но не повеќе од 15.000 денари

Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -З...

Повеќе

МАЛИТЕ ЗЕМЈИ ПРАВАТ ЕКОНОМСКИ РАСТУР ВО ЕУ: Во 2018-та најголем економски раст имале Словачка, Романија, Бугарија, Малта, Ирска, Полска додека на дното со речиси нула раст зе гигантите Италија, Британија, Германија, Франција...

Погледнете каков лом прават малите земји во рамките на ЕУ! Иако мантрата е дека малите земји имаат штета од ЕУ, сепак ако се земат во предвид милија...

Повеќе

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ДОЖИВЕАЈА ТЕЖОК ПОРАЗ - АМДИ ШОУ НА ТВ 24: Поштено си одлежав затвор. Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата. Лојален сум бил за власта одувек, не памтам да сум бил у опозиција! Од пиење кока кола ми се дреме во собрание. Затворот е големо искуство - треба да се види, кој не отишол

„Амди Кола“ за претседател:Поштено си одлежав затвор.Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата.Лојален сум бил за вла...

Повеќе