Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

ПАЗЕТЕ СЕ НАРОДЕ, ЌЕ ВЕ ИЗМАМАТ - ЕВЕ КАКОВ МЕНАЏЕР Е ЗОРАН ВИТАНОВ: Лајонес и Лајконет казнети со 3 милиони евра и забранети во Италија, означени за пирамидална измама!

Италијанската финансиска полиција ја заврши истрагата за Лајонес и Лајконет, им додели казна од 3 милиона евра и им издаде забрана за операција во И...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРИ КУЌА ВО МИЧУРИН, ВО МОМЕНТОВ ИНТЕРВЕНИРААТ ПОВЕЌЕ КАМИОНИ ОД БРИГАДАТА ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО СТАРИ, ОДИ БЕ ЧУВАЈ ВНУЦИ, НЕ ПРАВИ ШТЕТА, АЛО ДРТАЛО ЕДНО - ПЕРВЕРЗИЈА НА БОКИ ТВ: Чомовски му дозволи на Тодор Петров да го намачка на леб, го изеде жив, му држеше лекции за светска гео политика, глумеше луд, како да е паднат од марс, како Чом прв пат да прави интервју!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛА СРБИЈА Е НА ПРОСТЕСТИ, ИЗБРОЕНИ МУ СЕ ДЕНОВИТЕ НА ВУЧИЌ!

Au, brate, zaledio sam se. Ceo Beograd je na ulici! #Protest #1od5miliona #NasJeipakViše pic.twitter.com/EftOzROJvn — Dule Nedeljković...

Повеќе

Растот на прометот на Македонската берза од 120 отсто, е придобивка од придвижувањето на интегративниот процес, се враќа довербата во економијата

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИКАН БЛА БЛА!

Повеќе

Не е важно колку ќе чини двојазичноста, сигурно ќе чини 1 милион пати помалку од еден месец крвава војна!

Колку може да чини двојазичноста, 10, 20, 30 милиона евра на долг рок? Па нас војната во 2001-ва не чинеше цел Телеком кој го шитнавме за 300 милиони...

Повеќе

НЕБОТО НАД СКОПЈЕ Е НАЈУБАВО НА СВЕТ!

Фото: Жарко Трајановски

Повеќе

ЗА ОВА КОЧО АНЃУШЕВ ТРЕБА ДА ДОБИЕ ОРДЕН: Фени излезе од стечај, новиот сопственик ГСОЛ е глобална компанија која со вложените приближно 90 милиони евра во Фени во изминатава година, е еден од најголемите инвеститори во државата

Судот во Велес денеска соопшти дека е правосилно одобрен планот за реорганизација на „Фени индустри“ од Кавадарци со што и официјално ...

Повеќе

ДОМ: Зелениот катастар треба да води кон ревизија на урбанизмот во Скопје

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Зошто да инвестирате во стан од ЗСФ КОМ?

Зошто да инвестирате во стан од ЗСФ КОМ?Единствен и препознатлив изгледГрадба по светски стандардиВградени квалитетни материјалиМаксимален комфорт, ...

Повеќе

МЕГА ЦАР: Србче подели пакетчиња на српска нова година!

Повеќе

НЕПРОБОЕН БАСТИОН 27 ГОДИНИ: СДСМ ЦЕНТАР ПРОСЛАВИ 27-МИ РОДЕНДЕН!

Goran Gerasimovskiis withСаша Богдановиќand