Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

Поради барањата на Касами, Џафери ја одложи седницата за уставни измени за утре на пладне

По две одложувања во текот на денешниот ден, спикерот Талат Џафери го закажа утре во 12 часот продолжението на седницата за усвојување на уставните ...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Јанко Бачев

Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портпарол на Јанко Бачев, додека им слугува на неговите антизападни шефови п...

Повеќе

БРАВО МАКСО: КУМАНОВО ИСЧИСТЕНО ОД СНЕГ

Maksim Dimitrievski И денеска екипите од фирмите кои се задолжени за зимско одржување на улиците во градот, интензивно работат на тер...

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: Зоран Заев веќе влезе во историските читанки, тоа мора да го признаеме сите, и тие што го сакаме и тие што го мразиме!

Ви пренесуваме дел од најновата колумна на Сашо Ордановски за ЦивилМеида: Во својот последен, впечатлив говор во Собранието на Република Македонија...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Изгласајте иднина, па на работа!

Ви пренесуваме дел од најновата колумна на Ерол Ризаов за Независен: -Избезумува мислата дека е можно во Македонија да се случи катастрофа по...

Повеќе

Заев: Ако нема 2/3 мнозинство ќе следи Централен одбор на СДСМ и ќе си понесеме одговорност

Премиерот, Зоран Заев, најави дека ако не бидат изгласани уставните амандмани во Собранието, ќе следува Централен одбор на СДСМ на кој биде понесена...

Повеќе

(ВИДЕО) БРУКА, ЕПСКО ФИЈАСКО, И ТОА СЕ СЛУЧИ: ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ДРЖЕШЕ ГОВОР ВО СКОПЈЕ ПРЕД 100 ДУШИ, НЕМА ВЕЌЕ СЕНДВИЧИ, НЕМА ВЕЌЕ РАБОТНИ МЕСТА!!!

Повеќе

ДВАЈЦАТА ЦАРИНСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КОИ ГО ПОСЕТИЈА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА СЕ ПРЕРАСПРЕДЕЛЕНИ НА ДРУГИ РАБОТНИ МЕСТА ЗАРАДИ ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТОТО, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНАТА

„Во моментот кога ќе бидат завршени постапките, бидејќи сето тоа е надлежност на обвинителство за организиран криминал, ќе ви бидат соопштен...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ ДЕНЕСКА ВО СОБРАНИЕ: Пратеници, вие сте дел од историски момент кој повикува на обединување, кое е потребно како никогаш досега. Да не ги ставаме партиските и личните интереси на некои политички актери над интересите на нашиот народ и на нашите деца, и свесно да ја попречиме иднината на нашата земја и да ја затвориме вратата за ЕУ и НАТО, сигурно со децении. Ве повикувам да бидеме дел од оние кои ќе ја однесат нашата земја во заедничка подобра иднина!

Zoran Zaev 2 hrs· Пратеници, вие сте дел од историски момент кој повикува на обединување, кое е потребно како никогаш досега. Да не...

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ 38 ГОДИНИ ГО ПОМАГА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ!

Дали сте спремни да ги бодриме нашите момци утре?🔥 Ние ги бодриме веќе 38 години и во победи и во порази! #handball19#STANDOUT#ОдговорнаКонсумаци...

Повеќе

НЕМА ВЕЌЕ БЕЛИЗЕ ФАНТОМ ФИРМИ КОИ ПОСЕДУВААТ БАНКИ И ФАБРИКИ: Тевдовски креираше регистар за сопственици на фирми!

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЛИЧНО ГО НАДГЛЕДУВАШЕ ЧИСТЕЊЕТО НА УЛИЦИТЕ НИЗ ГЛАВНИОТ ГРАД

Повеќе

НАУМОВСКИ: Зимската служба на Ѓорче Петров, изминатата ноќ фрли 30 тони сол при расчистување на снежните наноси. Ангажирана е 24 часовна дежурна екипа на надвозникот во ,,Даме Груев”

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Во изминатите 24 часа се искористени над 180 тони абразивен материјал по улиците и тротоарите

Повеќе

ЛОВЕЧКА СТАРА ВОДЕНИЦА: Успешна бизнис приказна на повратник емигрант кој инвестирал во своето родно место!

Дали да одем или не ? Има такви што си одат. Има такви и кој што се враќаат во Македонија за да инвестираат. Неизвесната транзиција од постоењ...

Повеќе