Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

БРАВО ПЕТРЕ: За намалување на гужвите Град Скопје ноќе ги асфалтира улиците

Реконструкцијата на скопските улици и булевари , која изминатите месеци се одвива во најголем ек, предизвика и метеж и нервоза . Но, голем дел од с...

Повеќе

АЈДЕЕ, ВМРО ДПМНЕ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ДОГОДИНА ВО ОКТОМВРИ?!?!

Повеќе

Борјан Јовановски: Државата да биде хумана во врска со пасошот на Мијалков

Новинарот Борјан Јовановски се залага државата да биде хумана во врска со барањето за враќањето на пасошот на Сашо Мијалков заради лекување во стран...

Повеќе

ЗАВРШИ ШТИПСКО КУЛТУРНО ЛЕТО, ГОЛЕМАТА ПОСЕТА НА НАСТАНИТЕ ПОКАЖА ДЕКА ШТИПЈАНИ СЕ ЖЕДНИ ЗА УМЕТНОСТ

Повеќе

ОСМАНИ: БЕСА СЕ ПОКАЖА КАКО ДВОЛИЧНА ПАРТИЈА, ДОБИЈА ГЛАСОВИ СО ОБВИНУВАЊЕ ДЕКА ДУИ Е ВО КОАЛИЦИЈА СО ВМРО ДПМНЕ А СЕГА ТИЕ ТОА ГО ПРАВАТ!

Симболички е фактот што ВМРО-ДПМНЕ и малите албански политички партии некако ја официјализираа соработката, со што излезе на виделина дволичноста на...

Повеќе

Прославата на Илинден со богата музичка програма, концерти на гитарските виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, електро-акустичен настап на Џијан Емин со Филхармонија и џез уметници, како и учество на Ансамблот „Танец“, КУД „Емин Дураку“ и мешан хор „Крушево“

Прославата на големиот национален празник „Илинден“, кој годинава се одбележува под мотото „Сите сме деца на Илинден“, во Кр...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛИ: Народна Банка да стави вето на одлуката на Еуростандард Банка да го постави за директор Горан Трајковски кој додека беше директор на УЈП вршеше терор врз македонската економија!

Prethodniot direktor na UJP I doskoresen direktor na direkcija za zastita na licni podatoci koristi apanaza a vo isto vreme odi na rabota vo Eurosta...

Повеќе

КОСТАДИНОВ: Законот за попис е во согласност со стандардите на ЕУРОСТАТ, ВМРО-ДПМНЕ намерно се обидува да го политизира процесот

Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДС П1:Дали од забелешките кои што ги презентираше Илија Димовски им...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО ОСТВАРИ ТОА ШТО ГО ВЕТИ А ШТО ИЗГЛЕДАШЕ НЕЗАМИСЛИВО: Откако ја зема Дрисла од Италијанците и ја врати на градот, сега го зема и парното од БЕГ и го врати на Град Скопје, сега градот ќе продава топлинска енергија преку ново јавно претпријатие Градски Енергетиски Системи!

На денешната владина седница се донесе одлука на Град Скопје да му се даде на трајно користење, топловодната мрежа, со која ќе управува новоформиран...

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА: Мијалков останува без пасош. Кочан да се јави во затвор!!!

Kривичниот суд го одби барањето на еск директорот на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Од судот денеска соопштија дека е одбиено барање...

Повеќе

ЗАПРАШАН ЗА ДИВОГРАДБАТА НА СОВЕТНИКОТ НЕФИ ХУСЕИНИ, ЗАЕВ: ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТАМЕ СО ДИВОГРАДБИТЕ ПО ЦЕНА И ДА ГО ИЗГУБИМЕ МНОЗИНСТВОТО ВО СОВЕТОТ ВО ОХРИД!

- Ќе се пресметаме со дивоградбите во Охрид па и по цена да го изгубиме мнозинството во советот. Не е тоа крајот на светот! Изјава на премиерот Зае...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на Ургентниот центар во Куманово: Пациентите од североисточниот регион на земјата на едно место ќе ги добиваат сите неопходни здравствени услуги

Повеќе

ТРЕНДО, ВМРОВЧЕ МАСКИРАНО, ЗОШТО БЕ НЕ БЕШЕ ВАКА ГЛАСЕН ЗА МАК ПОЛИТИКА ВО 12-ТЕ ГОДИНИ РЕЖИМ НА ГРУЕВСКИ?!

12 години на Офф Нет и на другите портали кои ги уредуваше Трендо немаше ништо за мак политика. Трендо во своите изјави и коментари, фураше една те...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Над 12 пати е поголем приливот во буџетот од зголемена наплата на ДДВ од трошокот кој што треба да го вратиме на апликантите за МОЈ ДДВ!

Повеќе

КОЕ Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ИНСПЕКТОРОТ ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ, ХЕРОЈ ИЛИ МАТЕН ВМРОВСКИ ЛИК ОД СТРУГА?!

Со особено внимание ги следам деновиве настаните околу ДУТ во Тетово, прзентирани од страна на Ѓорѓи Илиески и згрозен сум што овој човек ве обвинув...

Повеќе