Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

ТРИЧКО СИ ДАДЕ ОТКАЗ ВО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО УРЕДУВАЧКАТА ПОЛИТИКА НА ВЕСНИКОТ ПО МНОГУ ВАЖНИ ПРАШАЊА, СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО РОКЕР МЕЃУ ГУСЛАРИ!

Branko Trickovski 1 hr· Тричковски заминува од “Слободен печат” Не знам дали не е доцна да ја прек...

Повеќе

ФОН: Се формира регионален центар на Европската комисија за европски студии

Универзитетот ФОН претставуван од Генералниот директор Сефер Цаноски и Европскиот Институт "CIFE" од Ница- Франција претставувана од Директорот Ма...

Повеќе

Инаетот на Иванов може да ги чини граѓаните многу: Непотпишување на закон драстично ќе ги вивне цените на горивата

Драматично поскапување на горивата се очекува во Македонија, и тоа од 20 до 40 отсто, доколку не помине Законот за енергетика и паза...

Повеќе

ШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА САШО МИЈАЛКОВ УКРАЛ 50 МИЛИОНА ДЕНАРИ СО ТОА ШТО СИ ЗЕМАЛ ПАРИ ОД КАСА И НЕ КАЖУВАЛ ЗА ШТО МУ СЕ ПОТРЕБНИ!

Според сознанија на Centar.mk, доцна попладнево е уапсен екс-шефот на кабинетот на поранешниот директор на Управата за Безбедност и Контра Разузнава...

Повеќе

ГДУ: Извештајот на Стејт департментот е потврда дека нема резултати во борбата против корупцијата

Повеќе

ХАХА, СРЦКА НА МАЈКА - МИЦКО: ВМРО ДПМНЕ е поборник за правда, но не со обвинители како Катица, повеќе ни се допаѓаат обвинители и судии како Зврле и Јово Превара!

- ВМРО ДПМНЕ отсекогаш била поборник за правда и правдина, но не со обвинители како Катица Јанева. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на Сител, очигледно омилен...

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОНОТ ОД СИТЕЛ ИЗВАДЕН ОД ПАМЕТ КАКО ТОА НЕКОЈ СЕ ДРЗНАЛ ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ?!

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ НЕ УЧИ ДА ГИ РЕШАВАМЕ СПОРОВИТЕ СО СПОГОДБА БЕЗ ДА СЕ ТУЖИМЕ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev4h4 hours ago Со потпишувањето на Меморандумот за соработка меѓу Владата и Комората на медијаторите н...

Повеќе

Рама: Северна Македонија е пријател и стратешки незаменлив партнер за Албанија

Република Северна Македонија за нас не е само земја сосед, туку и пријател и стратешки незаменлив партнер, изјави албанскиот премиер Еди Рама на ден...

Повеќе

Заев за Топ Чанел: Чувствувам лутина во моето срце бидејќи некој му помогна на Груевски да избега

Премиерот Зоран Заев во интервју за тиранската телевизија Топ чанел, меѓу другото зборува и околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. ...

Повеќе

МАЈКА МОЛИ ЗА ПОМОШ ЗА ДА МУ ГИ СПАСИ ОЧИЊАТА НА СИНЧЕТО ОД ДВЕ ГОДИНИ

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ДЕНЕСКА НА ГОСТИ ВО СВЕТСКИОТ ЦЕНТАР НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ - ВЕЛЕС

pic.twitter.com/oKQheHEwlg — Stevo Pendarovski (@SPendarovski) March 14, 2019

Повеќе

СДСМ: Режимот на ВМРО-ДПМНЕ создаде заробена држава и носеше најнегативни извештаи на Стејт Департментот, денес реформите се препознаени, извештајот е охрабрувачки

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО, ОВА Е СТОРИЈА НА ГОДИНАТА: Во Македонија за прв пат родено ХИВ негативно бебе од ХИВ позитивна мајка

Храбра и одлучна 30 годишна ХИВ позитивна жена од Скопје решила да остане трудна и да роди свое дете. Таа пред 4 месеци го донела своето дете на све...

Повеќе

(ВИДЕО) Ако сте имале тежок ден, гледајте го ова видео пола саат за да се вратите во нормала

Dirty little kitten 😺 pic.twitter.com/xBPyRa0wcS — cats🐈 (@mypaws) March 12, 2019

Повеќе