Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

ЌЕ ЛАПНАТ МИЛИОНЧЕ ДРУГАРЧИЊАТА: Претседателот на Комитетот за Нобеловата награда за мир го поздрави усвојувањето на Договорот од Преспа

Торбјорн Јагланд, генералниот секретар на Советот на Европа, организација во која се обединети 47 земји, го поздрави договорот што го гласаше грчкио...

Повеќе

Борисов се радува на ратификацијата на Договорот од Преспа: Ќе продолжиме да им помагаме на нашите пријатели

Се радувам што можам да го поздравам денешното ратификување на Договорот од Преспа, кој дава можност Скопје наскоро да се приклучи кон НАТО и отвора...

Повеќе

ХОЛАНДИЈА ИМ ЧЕСТИТА ДУРИ ИМ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЦИПРАС И ЗАЕВ ЗА ТОА ШТО ГО СТАБИЛИЗИРАЛЕ БАЛКАНОТ И ПОКАЖАЛЕ ПРИМЕР ЗА ПОЛИТИЧКА ВИЗИЈА И РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМИ СО КОМПРОМИС

Повеќе

СТИГНА ЧЕСТИТКА И ОД ЧИЧКО СЕМ - Помпео: САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција за ратификација на Договорот од Преспа

САД ја поздравуваат одлуката на Парламентот на Грција да го ратификува Договорот од Преспа, изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Пом...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИДЕО КОЛУМНА НА ПЕТАР КОЛЕВ: „О писменех“ - Денар за мене, лев кај тебе, евро на Вицето!

Повеќе

ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ДРЖАВНИЦИ, ПОЛИТИЧКИ ЏИНОВИ!!!

Повеќе

ДРАМА СО ВЛАДИНИОТ АВИОН НАД СКОПЈЕ: НА ВРАЌАЊЕ ОД ДАВОС, АВИОНОТ ВО КОЈ БЕА ЗАЕВ, АНЃУШЕВ И БЕКТЕШИ ЦЕЛ ЧАС КРУЖЕШЕ НАД СКОПЈЕ ВО НЕМОЖНОСТ ДА СЛЕТА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО, НА КРАЈ ОДЛУЧИЈА ДА СЛЕТААТ ВО СОФИЈА!

Снежното невреме во Македонија го пренасочи летот на Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев во Софија. Заев заедно со владина делегација...

Повеќе

ЕУ И ДОНИРАШЕ ДВЕ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА НА МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЈА

Делегацијата на Европската унија во Скопје и Меѓународната организација за миграција (ИОМ) денеска на Министерството за внатрешни рабо...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК СЕ ЗБОГАТИ ОД ПРОМOЦИЈА НА ВАКВИ ПРЕВАРАНТИ: Македонецот Славчо Петров, жртва на надрилекар и тревар од Србија!

Mирољуб Петровиќ, од Крушевац контарвезниот травар и противник на традиционалната медицина е главна тема во српските медиуми откако се соочи обвинув...

Повеќе

Филипче: Лекарката што замина на Хвар греши, замина во некоја Хрватска вуко**на со многу малце пациенти!

Македонија промовира партнерство на јавното здравство со приватното, а Хрватска на локалната самоуправа со јавното з...

Повеќе

Нашите функционери не смеат да јаваат на магаре, за наше добро!

Луѓе, мораме да се заозбилиме и да бидеме реални - и политичарите се луѓе како и сите нас! Не се тоа монаси или некакви филозофи маченици дисиденти...

Повеќе

И ДЕНЕСКА ТЕШКА РАСПАЉОТКА МЕЃУ СДСМ И ВЕМЕРЕТО: Скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ освен симбoл за криминалот стана база за ширење лажни вести, партизацијата на институциите заврши со нивното заминување во опозиција

Повеќе

И НОВИНАРСТВОТО СЕ ПРЕТЕРА: Го малтретираат градоначалникот на Ѓорче што од своја плата си купил 10 години стар џип на кредит?!?!

Секоја чест за колегите во Макфакс, тие се одличен медиум и одлични новинари, но овој пат мислиме дека само се бара причина за критикување... Линк ...

Повеќе

СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ НО И ПОЛИТИЧКИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА ВЛАСТА: 14 години Единицата за прв одговор и интервенција - Алфа!

Oliver Spasovski 5 hrs· 14 години Единицата за прв одговор и интервенција - Алфа. Без никаква дилема или претенциозност можеме да ...

Повеќе

ОВА СЕ ВИСТИНСКИТЕ ДОН-КИХОТОВЦИ: Печатат весници во време на дигитализација, испечатен 100-тиот број на бесплатниот скопски весник ЕХО

Најновиот број на „Скопско Ехо“ веќе се дели низ македонската метропола, една од ударните теми е:Јубилеен 100-ти бројНАПИШАВМЕ, ИСПЕЧАТИ...

Повеќе