Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

(ВИДЕО) Проблемот е што не знаеш дали е сериозен или се зафркава...

Billions of years of evolution and this is what we've got.. pic.twitter.com/C4lPGu6uJW — Molly (@MsMollyRachael) January 5, 2019

Повеќе

ДЕМАНТ: Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите за наводни неправилности при набавка на бланко обрасци за патните исправи!

Повеќе

Почина фудбалската легенда Драгослав Шекуларац

Драгослав Шекуларац, еден од најголемите југословенски фудбалери на сите времиња, почина денеска во Белград на 81 година. Роден во Штип во 1937, по...

Повеќе

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА УКРАИНА: Вселенскиот патријарх потпиша декрет со кој и даде независност на Украинската Православна Црква

Вселенскиот патријарх потпиша декрет со кој и даде афтоќефалија на украинската православна црква. Со ова завршува историската кавга меѓу Русија и У...

Повеќе

(ВИДЕО) Македонски студенти создадоа електричен велосипед што го намалува аерозагадувањето додека возите

Македонски студенти создадоа електричен велосипед што го намалува аерозагадувањето додека возите. Се надеваат дека овој велосипед ќе стане иднината ...

Повеќе

ВАКЦИНИРАНИ НАД 1000 ДЕЦА ВО СКОПЈЕ, ЕПИДЕМИЈАТА СО МОРБИЛИ СЕ СТИШУВА ЗАТОА ШТО ДЕЦАТА НЕ ОДАТ ВО ГРАДИНКА И УЧИЛИШТЕ, ЌЕ ВИДИМЕ НАРЕДНА НЕДЕЛА ШТО ЌЕ БИДЕ

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во текот на денешниот ден, до 13:00 часот вакцинирани се 28 деца со МРП вакцина. И...

Повеќе

ЕДЕН ОД ЛЕГЕНДИТЕ НА ПРЕМИЕР ЛИГАТА, ЦЕСК ФАБРЕГАС ДЕНЕСКА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

bet365‏Verified account@bet3652h2 hours ago He has more goals than Gareth Bale, Christian Eriksen and Ian Rush. He has more appearances th...

Повеќе

КОЈ Е АМНЕСТИРАНИОТ БОРИС ДАМОВСКИ, ЕДЕН ОД ВОДАЧИТЕ НА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА?!

Igor Cvetkovski Режисерот Борис Дамовски во уметничката кариера е најпрепознaтлив по анимираниот ТВ серијал „Еднооки“, што ...

Повеќе

Популизмот ги храни сипаниците: Во ерата кога индивидуалноста е крал, сомнежите во вакцините се важен дел од недовербата во системот. Во Македонија сега не се верува речиси во ништо и науката е ставена во графата на голем сомнеж

И една смрт од сипаници е премногу. Во регионов, во Европа. Македонија има извонредна среќа што не се случила таква трагедија и што ширењето...

Повеќе

(ВИДЕО) УНГАРИЈА СЕ КРЕВА НА НОЗЕ ПРОТИВ ВИКТАТОРОТ!

"We are protesting vs Slave Law" Thousands of Hungarians marching to Parliament in #Budapest. Currently at State Opera House. #Hungary pic.twitter.c...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири дезинформации и лажни вести, антизападниот Мицкоски не знае веќе каква лага да измисли

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: ГРУЈО ПАК УЛОВЕН ВО БУДИМПЕШТА, ВАДИ ПАРИ ОД БАНКОМАТ

Повеќе

(ВИДЕО) ФАТИМЕ ФЕТАИ: Само српско турбо може да ме развесели!

Најголемиот душман на Жељко Јоксимович у Македонија pic.twitter.com/EAN0QcmyGm — Мравка (@Inspiracija9) January 4, 2019

Повеќе

Новогодишна порака од Ципрас: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван од грчкиот Парламент

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во неговата новогодишна порака до Грците изрази убеденост дека Договорот од Преспа ќе биде ратификуван од грчкиот П...

Повеќе

ЌЕ ПЛАТАТ И ЗА ОНИЕ КОИ СЕ СПАСИЈА: На 15 јануари ќе им се суди на обвинетите за „27 април“ кој не беа амнестирани

На 15 јануари на обвинителна клупа во Кривичниот суд треба да седнат 18-те обвинети во случајот „27 април“, кој не добија или воопшто не...

Повеќе