Одберете локација на пристап

- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

Меркел: Завршувањето на спорот за името е важна вест

Германската канцеларка Ангела Меркел е задоволна поради надминувањето на деценискиот спор за името Македонија. „Ова е само мала, но многу важ...

Повеќе

ГДУ: Потребно е да се стави крај на почитичко-тендерскиот плурализам!

Додека владината коалиција размислува и анализира, за можноста да имаме парламентарни заедно со претседателските избори, а нивните удобни „опо...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ОСВЕСТИ: Досега вакцинирани 4,345 деца со МРП вакцина, епидемијата се шири кон другите градови во земјава, 19 годишник се бори за живот, заразени 8 медицински лица!

Во текот на вчерашниот ден на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби примени се вкупно 6 нови заболени од морбили, а уште тројца амбула...

Повеќе

ЛУЃЕ ПАЗЕТЕ: 259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ЗА СЕДУМ ГОДИНИ ВО ОБИД ДА НАПРАВАТ УНИКАТНО СЕЛФИ

Индија е земја со најголем број смртни случаи поврзани со сликање селфи, па следуваат Пакистан, Русија и САД (Фото: ДПА) Во последните седу...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска откри шокантен скандал: На 12.000 идни пензионери не им се префрлале законските придонеси во вториот столб, државата ги обесштетува со вкупно 19 милиони евра од буџетот

Повеќе

(ВИДЕО) КАНДИДАТ ПОБЕГУЉА: Погледнете како Влатче Ѓорчев им избега на новинарите додека тие врескаа прашања прашања...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ДУИ САМИ НЕКА СИ ПРЕДЛОЖАТ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ И НЕКА ПРОБААТ ДА ПОБЕДАТ СО НЕГО!

Asgje nga kadidati konsensua!?Zekiri: Eshte legjitime që BDI të garojë me kandidatin e vet në presidencialet Nothing from k...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЖУВЧАНКА ГО ДОНЕСЕ РЕАЛ МАДРИД ВО ОХРИД!

Повеќе

(ВИДЕО) ФАСЦИНАНТНАТА ПРИКАЗНА ЗА FYRE FESTIVAL, НАЈГОЛЕМАТА ПР ИЗМАМА ВО 2018-ТА!

Повеќе

СКОПЈАНИ ИЗНЕНАДЕНИ И ЗАДОВОЛНИ ОД БРЗИНАТА СО КОЈА ГРАДСКИТЕ СЛУЖБИ ГО ИСЧИСТИЈА СНЕГОТ

Повеќе

STOP&GO: НАЈНИСКА ЦЕНА за ОВАА ЗИМА! ❄️🌟 ✔️ 195/65 R15 - Laufenn I Fit - 2.410 денари

🌟❄️НАЈНИСКА ЦЕНА за ОВАА ЗИМА!❄️🌟✔️195/65 R15 - Laufenn I Fit - 2.410 денари✅Можете да не посетите во некој од нашите салони во Скопје, Битола, Ку...

Повеќе

АЈДЕЕ, ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО - Вучиќ: Им честитаме на Скопје и Атина, Србија прва ќе го признае соседот под новото име

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во Нови Сад на отварањето на манифстацијата „Нови Сад-европска престолнина на младит...

Повеќе

Андоновски: Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ на законот против дискриминација е скандалозна

Најважното нешто што ја одбележа 2018 година е отсутвото на организирано насилство кон организациите и кон бранителите на човековите права на ЛГБТИ ...

Повеќе

АПЕЛ ДО ТАВ ДА СИ ГО ИСЧИСТАТ ПАРКИНГОТ ЗА КОЈ НАПЛАЌААТ ДЕБЕЛО НО ВОЗИЛАТА НЕ МОЖАТ ДА МРДНАТ

Повеќе

(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ СМИРУВА: Подземна сообраќајница позади Рамстор ќе се гради и таа ќе реши многу од сообраќајната гужва која се прави на јужен булевар!

Повеќе