Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Медиумите во Франција му посвет
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануе
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За Северна Македонија и Албанија ништ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануел Макр
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обраќање до јавноста на претседател
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонскиот премиер Зоран Заев серио
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Нема што да и се лутиме на Франција
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вонајновата еко-акција, што сесп
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Трамп цело време му се обраќал на ита
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најголемата мака на ВМРО ДПМНЕ е се

(ВИДЕО) ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ГРУЕВИЗМОТ: 5 уредници од силни медиуми ја прават масакар владата, се тепаат кој повеќе да ја исплука владата, премиерот и министрите!

Повеќе

(ВИДЕО) Јанева: Заслужувам и понатаму да бидам на чело на СЈО

Додека се чека некаков прогрес во преговорите меѓу власта и опозицијата околу судбината на СЈО шефицата на обвинителството Катица Јанева е у...

Повеќе

Владата ќе го решава паркинг-проблемот во Клинички со катни гаражи и јавно-приватно партнерство

На последната 135. редовна седница на Владата усвоена е предлог-одлуката за почнување постапка за доделување договор за воспоставување јав...

Повеќе

ИНВЕСТИЦИЈА ОД 500 000 ЕВРА: Завршија градежните работи за рехабилитација на патот Делчево-Ѕвегор-граничен премин

Завршија градежните работи за рехабилитација на патниот правец Делчево – Ѕвегор – граничен премин во должина од пет киломе...

Повеќе

АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Повеќе

Караван на културата - Фестивал за обнова на Дом на Култура-Ченто

Здружението Културно Ехо во недела (19 мај 2019 година) со почеток во 10:30 часот во паркот Методија Андонов Ченто организира еднодневен културно-ед...

Повеќе

Реакција од општина Чаир: Основното Училиште Пенко се наоѓа во Бутел, инцидентот не се случил во Чаир

РЕАКЦИЈА Општина Чаир остро реагира за начинот на кој денес некои од информативните портали ја пренесоа веста за инцидентот во Основното Училиш...

Повеќе

(ВИДЕО) Македонската естрада ја создаде песната,,Растеме заедно,, за подигање на свеста за лицата со аутизам

Со желба за подигање на јавната свест за лицата со аутизам, прифаќање на нивната различност и вклучување во општеството, невладината организација &b...

Повеќе

Од 135 седница на Владата на РСМ: 2899 вработени во културата ќе имаат зголемување на платите почнувајќи со платата за месец април; Бележиме пад на новороденeчката смртност за 30%; Мерките за намалување на новороденечката смртност даваат резултати; Со катни гаражи и јавно-приватно партнерство ќе се решава паркинг проблемот во Клинички Центар

На денешната седница Владата на Република Северна Македонија ја усвои информацијата занивелација на платите на вработените во институциите од област...

Повеќе

ТРИЧКО: Во спомен на Васил Мицковски

Љиљана Шаровиќ ме потсети дека вчера се навршија пет години од смртта на Васил Мицковски. Жално и тажно, ама така е! Немам никаков однос кон никакви...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: Нема да се блокираат крстосници и улици во Скопје кога ќе одам на настани, во кабинетот ќе ангажирам нашинци од странство кои имаат јаки референци

Повеќе

Бесплатна филмска проекција на „Марио“ во кино Милениум во петок

Во петок, 17-ти мај, по повод одбележувањето на Меѓународниот ден против хомофобијата, бифобијата, интерсексизмот и трансфобијата, в...

Повеќе

(ВИДЕО) Режимот си падна, мафијата е пред Идризово, Грујо избега, но куртоните уште си шмукаат како да е 2013-та!

Повеќе

ЗДРУЖЕНИЕТО НА МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ МУ ДАДЕ ПЛАКЕТА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

Голема благодарност за Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки, кои денеска ми доделија Плакета за отворената соработка и поддршка во...

Повеќе

БРАВО ЗА ВЛАДАТА И ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО: Годинава, зголемен е буџетот за ретки болести и изнесува 380 милиони денари

Венко Филипче Се грижиме за подобри услови и воведување на нови лекови за лицата со ретки болести. Годинава, зголемен е буџетот з...

Повеќе