Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

КАРТИТЕ ЗА ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ ВО МОБ ДОСТИГААТ И ДО 50 ЕВРА!

Повеќе

Од 07.-11.12.2018, со секоја донација за ѕвезденото небо на СОС детско село преку sos.org.mk добиваш дополнителен попуст на сите производи во продажните места на SPORT VISION, вклучувајќи ги и веќе намалените!

#ЅвездениДеновивоSport Vision Macedonia!Од 07.-11.12.2018, со секоја донација за ѕвезденото небо на СОС детско село преку sos.org.mk добиваш дополни...

Повеќе

МЕГА ПРОЕКТ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА: За неколку месеци стартува ИСТ ГЕЈТ, фирмата која го изгради Сити Мол ќе гради модерен трговски и станбен центар на местото на Скопски Саем

Проектот „Скопје Ист Гејт“ напролет ќе почне да се гради преку реализација на првата фаза, која што опфаќа изградба на трговски ...

Повеќе

(ВИДЕО) КАЈ ЌЕ МУ ОДИ ДУШАТА НА ОВОЈ!

Повеќе

ДЕНЕС И УТРЕ ЦИВИЛ ФЕСТ ЌЕ ЗГРМИ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА!

ЦИВИЛ Фест е дводневен мултимедијален настан со што ќе се одбележи Меѓународниот ден на човековите права, 70 годишнината од носењето на Универзалнат...

Повеќе

Обложувалниците, казината и трговијата се главни двигатели на македонската економија, БДП порасна за 3%

Обложувалниците, казината, трговијата, тоа се главните двигатели на економијата во третиот квартал. БДП во претпослендото тромесечие порасна за 3%. ...

Повеќе

СТРАШНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО СКОПЈЕВО

Повеќе

КРАЛОТ НА МАНИПУЛАЦИЈАТА, НАЈГОЛЕМИОТ МАНИПУЛАТОР ВО ИСТОРИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИКА: Трамп кажува по 10 лаги на ден, вкупно 6 700 за 670 дена власт!!!

Новинарите на Вашингтон Пост истражувале, броеле, и избројале над 6 700 документирани докажани лаги кои ги искажал Трамп што на твитер што во интерв...

Повеќе

Студенти смислија градски систем на електрични велосипеди кои ќе го прочистуваат воздухот со филтри - Поддршка од #ФИТР-@VladaMK за проектот Гет велосипед на компанијата Венито во рамките на #02Предизвик

Повеќе за ова на следниов линк.

Повеќе

(ВИДЕО) НЕШТО МУ ГО СПРЖИЛО МОЗОКОТ НА ТОНИ ШАНАЦ: Македонија под власта на ВМРО ДПМНЕ почна да станува империја, и соседите и западот мораа да ја срушат таа власт затоа што тоа им сметаше!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Денеска во Колорадо, САД, се одржа светска конференција на движењето кое верува дека земјата е рамна плоча?!?!

Повеќе

НАЦИОНАЛИЗМОТ И ПОПУЛИЗМОТ СЕ СКАПА РАБОТА - ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ГЛУПИ СРБИТЕ: Сами си пукаа во нога, со конфронтирање и национализам го изгубија косовскиот пазар каде годишно пласираа милијарди евра српски производи и беа најголем увозник на Косовскиот пазар!!!

Косово ги зголеми царините на стока од Србија и Босна и Херцеговина за сто отсто. Косовските граѓани во голема мерка ја поддржуваат одлуката и - не ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ВАКВИ СИТУАЦИИ МОРА ДА РЕАГИРАТЕ БРЗО, ВО ЕДНА СЕКУНДА СЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) Околу БДП,таткото на економијата има да ви кажи нешто....

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО ДА ПРАВИТЕ АКО ВЕ НАПАДНЕ КУЧЕ: Не паничете, не бегајте, пробајте да го смирите, удрете го по муцка со нога, пазете да не паднете, заштитете го вратот и меѓуножјето

Повеќе