Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

ЕКСКЛУЗИВНО: ДЕНОВИВЕ ВЛАДЕЕЛА ОПШТА ПАНИКА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ВИЛА НА ВОДНО!

Aleksandar Dinevski 2 hrs Паника во дворот на Фикусот! На десетина дена од распишување на редовните претседателски избори во Агенцијата за разу...

Повеќе

ДУИ НЕ БИЛА КРИВА ЗА НИКАКВА ПЉАЧКА: БУЈАР ОСМАНИ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБИ ЗА МЕДИУМИТЕ!

Вицепремиерот од редовите на ДУИ, Бујар Османи, на денешната прес-конференција им порача на медиумите дека ќе добијат тужби ако вчера ја поврзувале ...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ОВА НЕ ИМ ТЕКНА НА АНЃУШЕВ И ЗАЕВ: Американците креираа нов град и го крстија АМАЗОН само да привлечат нова инвестиција!

Повеќе

ЛУДА ИДЕЈА НА САШО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ДА МУ ПОНУДИ ПРЕДИЗБОРНА КОАЛИЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ?!?!

Ако е за верување на „врапчињата“ од партијата, во СДСМ е веќе донесена одлуката да не се оди на вонредни парламентарни избори. Кога и к...

Повеќе

(ВИДЕО) Зеќири: Се изнаоѓа решение кое ќе биде во корист на земјоделците, пазарџиите и организаторите на пазарите

Повеќе

БРЕЕЕЈ СТЕВЧО МУЊА ОД ЛИБЕРАЛ, ПРЕКУ КОМУЊАР СТАНА ПОГОЛЕМ ВМРОВЕЦ И ОД БАТЕ ГЕЛЕ: Македонците имаат право да се борат за обединета Македонија?!?!

- Македонскиот народ има право исто како и Албанскиот народ да си сонува и да се бори за голема обединета Македонија! Стевчо Муња на Канал 5 во еми...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: На нас што сме дел од владината коалиција ни одговара предвремени избори, ќе ги згазиме овие Русофилите, но за државата не е добро да има избори, треба да се фатиме за работа а не да губиме пола година во кампањи!

Повеќе

ДОЧЕКАВМЕ НАРОДЕ - Македонија следната недела го потпишува Протоколот за влез во НАТО: Церемонијата ќе се одржи во седиштето на Алијансата, а пристапниот Протокол ќе го потпишат амбасадорите на 29 земји членки на НАТО

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг побарал од амбасадорите на земјите членки со таканаречената &bdq...

Повеќе

СО ГРАНТ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ ЌЕ СЕ ПРАВИ РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА ЗА 18 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРО-ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

Bocvarski Blagoj Just now· Денес во Општина Штип на работна средба на Градоначалниците од 18 Општини од Источен П...

Повеќе

(ВИДЕО) АНЃУШЕВ СО ДОБРИ ВЕСТИ: Најави 17-та по ред странска инвестиција во времето на оваа влада во земјава, Индиско-Јапонскиот конзорциум Малхотра ќе произведува автомобилски кабли!

Повеќе

СЈО контра невладините: Латас нема да се спаси, „Тотал“ и „Труст“ застаруваат дури за 40 години

Специјалното јавно обвинителство, по вчерашниот брифинг, на неколку граѓански организации, кои тврдеа дека предметите „Тотал&ldquo...

Повеќе

Апелирам до СДСМ да кандидира за претседател човек кој не е дел од раководството на СДСМ ниту пак е близок пријател на премиерот Зоран Заев

Треба да учиме од историјата, таа треба да ни биде извор за лекција и поука. Хорхе беше верен до гроП на ВМРО ДПМНЕ. Не ни треба таква работа пак. С...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАР НАПРАВИ ДАР МАР НА ПРЕСОТ НА СПАСОВСКИ, ШЕЌЕРИНСКА И ДИМИТРОВ: Кој од вас ќе се трка за претседател?!

Повеќе

БРАВО - СДСМ ЈА ОСУДИ ПОСТАПКАТА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: Јазикот служи да се разбереме меѓу себе, политичарите да не прават поделби меѓу граѓаните

Повеќе

СДСМ: Мицкоски во вчерашното интервју покажа дека нема ниту план ниту програма, само празни зборови и „басни“, додека го чека поразот од изборите нека учи економија

Повеќе