Одберете локација на пристап

Никола Груевски е лицето, името и презимето на целокупното криминално зло што 11 години ја уништуваше Република Македонија. Македонија и многу нејзини генерации, пред се млади, преспскапо ја чинеше криминалното владеење на режимот на Никола Груевс
Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о

БОРБАТА СО ЗАГАДУВАЊЕТО СТАНУВА ГЛАВНА ВЛАДИНА ПРЕОКУПАЦИЈА - Нова мерка: Купи ново возило и добиј субвенции од Министерството за економија

На последната седница на Владата на Република Македонија на предлог на Министерството за економија усвоени се измени за дополнување на законот за во...

Повеќе

ПРАВДАТА ЌЕ ГИ СТИГНЕ УБИЈЦИТЕ: Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски-Саздо!

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијк...

Повеќе

УТРОВО ИНСПЕКТОРИ НА СЈО СО СУДСКА НАРЕДБА УПАДНАА ВО СИТЕ ФИРМИ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Oбвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за...

Повеќе

УСПЕШНА ДВОДНЕВНА ПОСЕТА НА ДИМИТРОВ НА БЕРЛИН, ОСТВАРЕНА СРЕДБА СО КОЛЕГАТА ХАЈКО МАС: МНР Мас изрази задоволство од севкупниот прогрес во Република Македонија, како и од текот на имплементацијата на Договорот од Преспа, укажувајќи на важноста од заокружување на овој процес, што е предуслов за европските и евроатлантските интеграции на земјата

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање MНР Димитров оствари средба со МНР на СР Гер...

Повеќе

ЈАПОНЦИТЕ ЌЕ ГО СПАСУВААТ КРАТОВО ОД ПРОПАСТ ПО ЕРАТА НА ЅИНГО: Имаат практично искуство со Хирошима и Нагасаки!

Ljupco Bojadzievshared aphoto. October 24 at 6:09 PM· Nejzinata Ekselencija Keiko Haneda , Ambasador naJaponija v...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Решен е деценискиот проблем со водата во Гевгелија, пуштен во употреба нов водоснабдителен систем, обезбедена чиста и здрава вода за граѓаните!

Сашо Поцков-Градоначалник на општина Гевгелија November 7 at 5:55 PM· Денес извршивме свечено предавање во уп...

Повеќе

РЕНАТА ДЕСКОСКА: Предизвик за Законот за Судски совет и Законот за судови e да се дефинираат основите за одговорност кај судиите

„Расправа за предлог-измените во Законот за судовите и Законот за Судкиот совет“ беше темата на денешната конференција на која учествува...

Повеќе

ФОТКА КОЈА КАЖУВА СЕ: ШТО ДА ПРАВАМ СО ВАС БЕ КОПУЦИ ЕДНИ ПРАЗНОГЛАВИ?!

Повеќе

ДОКАЗ ДЕКА РАКИЈАТА Е ТАМАН, ФОТКА ВО ПРИЛОГ!

Повеќе

НОВ АМБИЦИОЗЕН ПРОЕКТ НА ВЛАДАТА: Враќање на сончогледот на македонските ниви преку договорно производство и сигурен откуп

Земјоделци, агробизнисмени, претсатвници на земјоделски здуженија, експерти, директори на институции од областа на земјоделството и сопственици на к...

Повеќе

(ФОТО) Министерката за одбрана Шекеринска ги награди припадниците на Баталјонот за почести, по повод Денот на единицата

Предмет: Соопштение за медиумите Министерката за одбрана Шекеринска ги награди припадниците на Баталјонот за почести, по повод Денот на единицата ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ панично лаже за моето семејство, затоа што ги обелоденив шемите на Мицкоски со Груевски!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ЗА ПРАВИЛНИКОТ ЗА ОБНОВЛИВИ ИЗВОРИ НА ЕНЕРГИЈА - АНЃУШЕВ: Се овозможуваат услови за поголемо производство на енергија од обновливи извори

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОШТО АЛБАНОФОБИЈАТА НА БРАНКО ОГЊАНОВСКИ НИКОЈ НЕ ЈА ПРИМЕТУВА, ДАЛИ ДЕКА Е ЗАПАКУВАНА ВО ХУМОР?!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД КАБИНЕТ НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ НА ПРИЛОГОТ „АЛФА ИСТРАЖУВА: СОМНИТЕЛНА ЦЕСИЈА ПОМЕЃУ КОМПАНИЈАТА НА АНЃУШЕВ И ФЕНИ“, ЕМИТУВАН НА ТВ АЛФА НА 7 НОЕМВРИ 2018 ГОДИНА И ОБЈАВИТЕ НА ПОРТАЛИ „АНЃУШЕВ И УЈП ФАТЕНИ ВО КРИМИНАЛ ВРЕДЕН 1,1 МИЛИОНИ ЕВРА – ФИРМАТА НА МИНИСТЕРОТ ПРАВЕЛА НЕЛЕГАЛНИ ЦЕСИИ СО ФЕНИ“

Почитувани, Во врска со прилогот „Алфа истражува: сомнителна цесија помеѓу компанијата на Анѓушев и Фени“, емитуван на ТВ Алфа на 7 ное...

Повеќе