Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

НЕМА ЛАБАВО СО МАКСО, РАСПАЛИ ЖЕСТОКО ПО ВЛАДАТА: Оставете ни да си работиме независно, не ни се мешајте во ингеренциите!

Maksim Dimitrievski Yesterday at 3:26 PM· Законот за локална самоуправа е јасен и дециден, ингеренции за детските градинки ги има л...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО КИРО, НА РЕД ДОЈДЕ И БОРИС - ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ВМРОНИТЕ: 20 ГОДИНИ ПЛУКААТ ПО БОРИС ТРАЈКОВСКИ И РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, СЕГА СЕ ФАЛАТ СО НЕГО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ ГО ПРЕДИЗВИКУВА БУЈАР ОСМАНИ ДА ИМ ПОДНЕСЕ НИВ ТУЖБА

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ СРЕТНАА СО ВЕТЕРАНИТЕ ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА, СЕ СПРЕМА СЕТ НА МЕРКИ СО БЕНЕФИЦИИ

Повеќе

(ВИДЕО) ФРАНЦУЗИТЕ ПОЧНАА ДА ПРАВАТ ПОДОБРИ КОЛИ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: Новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во Еуроимпекс!

Со ниската каросерија, прецизни линии, мускулеста компактна фигура и силно истакнат индивидуален стил, новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во салонот н...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРИЧКО ПРОМОВИРАШЕ КНИГА, МУ ДОЈДЕ ЦЕЛАТА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СЛОБОДАРСКА ЛИБЕРАЛНА ЕЛИТА

Ослободување од Македонија Сакам на почетокот да ви прочитам еден краток текст, десетина редови, пет-шест реченици, текст преполн со значења и сотк...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Пораз за Мицкоски е тоа што едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изјави дека тоа што во Собранието одвај 20 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласале за интерпелацијат...

Повеќе

БРАВО ЗА ЈСП, ГО ИМАМЕ ХЕРОЈОТ НА ДЕНОТ: Шофер на ЈСП му вратил новчаник полн со пари на патник од Скопје, патникот се расплакал од среќа!

Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возач...

Повеќе

КОЈ МОЖЕ НЕКА СЕ СПАСУВА НА ВРЕМЕ: ПОРАДИ ИСТРАГИТЕ ВО ПОЛА ЕВРОПА, ПИРАМИДАЛНАТА ШЕМА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШБЕК СЕ ПРЕД КРАХ!

Претходните стории на Мактел за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек беа прочитани во рекордни бројки од над 20 000 кликови!!! Очигледно има голем интерес за...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОМИНА НАЈТЕШКОТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ЗА ПРИДОБИВКИТЕ, СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЗАЕВ: Прмиерот пречекан во Виена како да е балканскиот Нелсон Мандела!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЦЕВАТА РАСА ПУШТЕНА НА НАЈЈАКО ПО БЕЛИОТ СВЕТ: Тепачка во македонска црква во Мелбурн

Македонци кои живеат и работат во Австралија се испотепале во црквата Св. Димитрија во Спрингвел, Мелбурн. Причината се уште не е јасна. Ви ја прен...

Повеќе

КАКО БЕ САМО НЕ ИМ Е СРАМ, ИМААТ ЛИ ОВИЕ ЛУЃЕ ПАМЕТ - ВМРО ДПМНЕ СЕ ЗАГРИЖИ ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРИ ВО БУДИМПЕШТА: Неуставно e Груевски да остане без пратеничка плата, малце е што украде стотици милиони евра, уште треба да му даваме од народните пари!!!

Според пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неуставно е со нов член во Законот за плати на пратениците да му се укине платата на пратеник кој е осуден на казна...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ОТКРИ КАКО ИМА НАМЕРА ДА СЕ ДОКОПА ДО ВИЛАТА НА ВОДНО: Со она што го прави цела политичка кариера - ПРОДАВАЊЕ НАЦИОНАЛИСТИЧКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ М**А ЗА БУБРЕЗИ!

Влатко Ѓорчев, номиниран како можен кандидат за претседател на Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, вчера на својот профил на Фејсбук остро реаги...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ ЗАПОЧНУВА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА, ЌЕ СЕ ГРАДАТ БАЗЕНИ, ШКОЛИ, АМБУЛАНТИ, ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ РЕКИ, УЛИЦИ, ПЛОШТАДИ!

Повеќе

Од 117-тата седница на Владата на РМ: План за извршување на обврските од Договорот од Преспа; Стартува 17-тата странска инвестиција; Усвоена Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој; Нов закон за прекин на бременоста; СР Германија ќе ја помогне реконструкцијата на студентските домови

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата редовна 117-та седница, на која, согласно одредбите од Законот за употреба на јазиците, чле...

Повеќе