Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

КИРАЦОВСКИ ВЕТУВА: Наскоро ќе биде реновиран целиот студентски дом во Битола, исто така правниот факултет од Универзитет Св Климент Охридски ќе биде со седиште во Битола

Повеќе

АПЕЛ ДО КАРПОШАНИ: Пријавете електричен и електронски отпад на 070 - 236 - 000, при што директно и бесплатно ќе се соберат неисправните апарати и средства од вашите домови

Повеќе

15 НОВИ ВРАБОТУВАЊА ВО БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС

Повеќе

ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР, ФИЛИПЧЕ И ШИЛЕГОВ ДОГОВОРИЛЕ ПАРКИНГОТ ПОВТОРНО ДА МУ СЕ ВРАТИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Во наредните два – три дена да се разгледаат правните можности за враќање на паркингот на Клиничкиот центар. Ова телефонски го договориле мини...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски да одговори дали учествувал во изборот на партиски кадри кои го координирале нападот на 27 април

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМСкопје, 13.12.2018 Почитувани новинари, почитувани граѓани, Пред насилниот ...

Повеќе

Бошњаковски: Не се доведува во прашање одржувањето на владината седница меѓу Македонија и Бугарија

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека ни најмалку не се доведува во прашање одржувањето на заедничката владина седница меѓу Мак...

Повеќе

ГРОМ ТОТАЛНО ИСЧУРЕ: И пратеникот Панчо Минов ќе гласа за уставните измени за името

Предлог-амандманите на Уставот согласно Договорот од Преспа веќе се пред пратениците откако беа усвоени на синоќешната владина седница. Четирите уст...

Повеќе

КОНЕЧНО И НИЕ НЕШТО ДА ПОКАЖЕМЕ: Македонска ракија прогласена за најдобра на Балканот

На фестивалот „Salines Spirit Fest“ кој се одржа во Тузла, Босна и Херцеговина, македонската ракија беше оценета од стручното жири, ка...

Повеќе

БРАВО ЗА ТЕВДОВСКИ И АНЃУШЕВ: Ќе се градат нови ветерници во Богданци вредни 21 милион евра

Со инвестиција од 21 милиони евра ќе се заокружи проектот ветерен парк Богданци. Во втората фаза ќе бидат изградени шест ветерни турбини со инсталир...

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКА НИ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ВРЕДНА ПОЛА МИЛИОН ДОЛАРИ: Чамци, џипови, разни уреди за комуникација и детекција на хемиски и радиоактивни супстанци

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН, РАЗБИРАМ ДЕКА ХРИСТИЈАНСКИ САКАШ ДА СПАСИШ ЕДЕН ГРЕШНИК, НО ТИ ПРЕДЛАГАМ ДА ГО ПОСЕТУВАШ ВО ЗАТВОР А НЕ ДА СЕ ОБИДУВАШ ДА ГО ИЗВЛЕЧЕШ ОД ТАМУ СО ДРСКИ ЛАГИ И ДА СЕ БРУКАШ!

Otec Pimen 20 mins· Народот против Лари Флинт би го нарекол денешниов ден.Едни ќе се разочараат што сум сведок, д...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ГРУЕВИЗМОТ: Лидерот на опозицијата седнат во прв ред со премиерот на бизнис настан на стопанска комора!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СОТИРЧО Е ЛЕГЕНДА: Имавме златен судски систем, Заев све тоа уништи!

Повеќе

Д-Р ЈУСУФОВСКИ ОД ГДУ: КАПИТУЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕД ПРИВАТНО-ЈАВНО ПАРТНЕРСТВО ИЛИ НОВА НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА СО ВЕЌЕ ПОЗНАТ КРАЈ?

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот ...

Повеќе

ВО САБОТА ГДУ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА ЛОКАЛНИОТ КЛУБ ВО ОХРИД

Почитувани, На 15 декември (сабота), во хотел „Нова Ривиера“ во град Охрид, со почеток во 18 часот ќе се одржи отва...

Повеќе