Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

ХАХА: Мило Ѓукановиќ и Бранко Црвенковски, овде фали само уште Љубчо!

Веднаш по формирањето, поранешните претседатели и премиери од земјите на поранешна Југославија, бе примени од актуелниот црногорски претседател,Мило...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев со пријатели и роднини вози сноумобил на Маврово, ВМРОНИТЕ ќе цркнат од мака и нервоза!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕСПОСОБНО, А ОСТАНА ЛИЦЕМЕРНО ЗА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА БУТЕЛ

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЦЕЛА АМЕРИКА ЌЕ СЕДИ ПРЕД СВОИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ: Се игра финалето во американски фудбал, популарниот СУПЕРБОУЛ!

Во финалето играат шампионите на источната дивизија, Патриотите од Бостон и шампионите од западната дивизија, Прчовите од Лос Анџелес. Фаворити се ...

Повеќе

ПРАТЕНИКОТ ОД ТХП, ЕНЕС ИБРАХИМ: И ТУРЦИТЕ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ СО СВОЈ КАНДИДАТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ!

Enes İbrahim 12 mins· Birlik ve dayanışma adı altında 4. Olağanüstü Kongre’mizi Resne’de d&...

Повеќе

МАКТЕЛ ЈА ПРОВЕРИ ШПЕКУЛАЦИЈАТА НА ВАСКО ЕФТОВ: Нема никаква нетрпеливост или недоразбирање меѓу Оливер Спасовски и Радмила Шеќеринска, двајцата најблиски соработници на Заев соработувале одлично!

Мактел денеска ја провери шпекулацијата која ја пушти во својата последна емисија куртонот Васко Ефтов, кој кажа дека во моментов во владата имало ж...

Повеќе

Премиерот Заев до авторите на „Медена земја“: Вашиот успех е промоција на нашата земја и култура

Премиерот Зоран Заев, од свое лично име и од име на Владата упати честитки до режисерите на долгометражниот документарен филм „Медена земја&ld...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР: ВМРО ДПМНЕ лаже, бројот на кражби и разбојништва во земјава е намален за 30%!

Повеќе

(ФОТО) ДАЛИ ГРУЈО И БОРКИЦА СЕ РАЗВЕДОА: Груевски во Унгарија без венчалната бурма?!

По објавувањето на интервјуто со екс премиерот Никола Груевски, се анализира секој детал на снимката. Од тоа како изгледа, како седи, што но...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ ОД БЕЛГРАД, ИГОР ЈАНЕВ, НЕ Е СО СИТЕ: Тврди дека претседателот Иванов е во домашен притвор?!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: Пред да избега од Македонија, Грујо ја ограбил и партиската каса на ВМРО ДПМНЕ, исчезнале неколку милиони евра!!!

Миленко во својата колумна на Дудинка пишува дека Грујо пред бегање од земјава ја испразнил партиската каса на партијата и оставил и неколку милиони...

Повеќе

БРЕЕЈ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ПОРАКА МУ ПРАТИ МИЦКОВСКИ НА ЉУПЧО ДИМОВСКИ, КАКО ДА СЕ ЉУБОВЕН ПАР!!!

Повеќе

ВО БЕЛАТА ПАЛАТА БИЛЕ БЕСНИ ЗА ИНТЕРВЈУТО НА ГРУЕВСКИ ЗА СИТЕЛ: Ова како Заев да го има нарачано, наместо да молчи таму и да се скрие, он работи против нас!!!

Во белата палата биле бесни на Груевски за неговото интервју за Сител. Коментарот бил - наместо да ќути и народ да го заборави, он се јавува за да н...

Повеќе

ЕВЕ КАКО ВМРОВЦИТЕ ГО ПРИМИЈА ИНТЕРВЈУТО НА ПАТОРОТ

Повеќе

ЗНАЕМЕ ДА ПРАВИМЕ ФИЛМЧИЊА: Македонскиот филм „Медена земја“ прогласен за најдобар светски документарец на „Санденс“

Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, ...

Повеќе