Одберете локација на пристап

Специјалистите по семејна медицина од денеска можат да почнат постапка за трансформација на своите ординации по општа медицина во ординации по семејна медицина, соопшти Министерството за здравство. Со ова, наведуваат во соопштението, се финализира
- Дивите свињи се преносители на Африканска Чума од Бугарија и Србија кон нашата земја, затоа апел до сите ловни друштва да излезат на терен и во следните 10 дена да ги истребат пола од сите диви свињи, ако не успеат, АРМ ќе настапи на терен и ќе ј
Наместо да оди на одмор, активистот за правата на ЛГБТ заедницата, Беким Асани парите за планираниот одмор ги даде на студент да запише семестар на факултет и да заврши други обврски. Асани информираше дека пред десетина дена починал неговио
Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на адвокати, кои повикувајќи се на својата пракса, велат дека досега не им било д
Некаков прес пред бараките на Град Скопје во јануари годинава, тоа е последната партиска активност на партијата ГРОМ. Некаде тој период односно еден -два месеци подоцна во домашен притвор замина и лидерот на партијата, екс градоначалникот на Карпо
Локализирани се 70 проценти од пожарот кај скопското село Љубин, што избувна на потегот кон село Рашче во Општина Сарај, а во неговото гаснење е вклучен и авион на Дирекцијата за заштита и спасување. Со пожарот е зафатена голема површина со сува т
Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка… вака на својот Фејсбук профил познатиот ТВ водител Сергеј Варошлија му честиташе роденден на Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во слу
Кавадарци целосно го решава проблемот со капацитет за сместување деца во градинка. Годинава, налистата на чекање беа 485 дечиња и сите беа примени во градинка, информира денеска градоначалникот Митко Јанчев. На листата на чекање, посочи, остануваа

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЕЦ ВЛЕЗЕ СО БИК ОД 2 ТОНА ВО ПРОДАВНИЦА ЗА ХРАНА ЗА ЖИВОТНИ

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈЧЕСТИ ГРЕШКИ КОИ СЕ ПРАВАТ ПРИ ГОТВЕЊЕ НА ГОВЕДСКО МЕСО

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ШОК: НОВИОТ ХОЛОКАУСТ СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ ВО КИНА, НАД 1 МИЛИОН МУСЛИМАНИ СЕ ЗАТВОРЕНИ ВО КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОРИ ВО КИНА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ДЕБАТА СО СОВЕТНИК НА КИНЕСКАТА ВЛАДА: ИМА ЛИ ВО МОМЕНТОВ КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОРИ ВО КИНА КАДЕ ГНИЈАТ МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКА ИЛИ ВЕРСКА НЕПОДОБНОСТ?!?!

Повеќе

МАШИНАТА ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ ПРЕГРЕА: Компанија со име „Канабис ОНЕ Доо Струмица“ нема добиено лиценца од Министерството за здравство, така што информацијата објавена од опозицијата е целосна невистина!

Почитувани, Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ: Н...

Повеќе

ЗАЕВ СО ЧЕСТИТКА НА ТВИТЕР: Пријатели од Грција, Среќен Ден на независноста!

Повеќе

ГДУ: НАНЧЕ ЌЕ СЕ ТРКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД ПОД РЕДЕН БРОЈ 4!

Повеќе

СДСМ ДЕМАНТИРА: Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже, претседателот Заев нема никаква поврзаност со фирмата за која опозицијата денеска лажеше

Повеќе

НАРАЧАЈ СВИНСКИ РЕБРА ВО ЦЕНТАР БАР СКОПЈЕ, ИМА ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕНЕСКА ГРЦИТЕ СЛАВАТ ДЕН НА НЕЗАВИСНОСТ: НА ВОЕНА ПАРАДА ВО АТИНА ЈА ПОКАЖАА СЕТА СВОЈА ВОЕНА МОЌ СО НАЈНОВИТЕ ГЕРМАНСКИ ТЕНКОВИ ЛЕОПАРД

Повеќе

ВИДЕО: Обид за атентат врз грчкиот претседател во сред Атина поради договорот од Преспа

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста &b...

Повеќе

МИЦКОВСКИ Е НЕВЕРОЈАТЕН ГАД, ТОЈ Е СУРОВА КАЗНА И ОДМАЗДА ОД ГРУЈО ЗА МАКЕДОЊА!

Како поминуваат деновите се појасно ми е зошто Грујо го избрал Мицковски за наследник. Човекот е до коска расипан. Грујо сигурно си рекол, овој е по...

Повеќе

ЈАВНОСТА Е ВО ШОК - ЕВЕ ЗОШТО СИЉАНОВСКА 12 ГОДИНИ МОЛЧЕШЕ ЗА РЕЖИМОТ: Синот на Силјановска бил 7 години член на управен одбор на Злетовица. Членовите се бираат по предлог на Владата. Свирел со кавал на сите состаноци!

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ПОЖАЛИ: ИЧ НЕ МИ Е ЛЕСНО СО МИЦКОВСКИ, МНОГУ Е НЕОДГОВОРЕН И ЗАБЕГАН

- Јас знам дека секоја опозиција мора да е критична, но Мицковски ич не сакаше да и помогне на земјата, многу беше и е неодговорен, ич не ми е лесно...

Повеќе

(ВИДЕО) КУМАНОВЕЦ НАПРАВО ШОУ НА ТРИБИНАТА ВО КУМАНОВО: ПРЕМИЕРЕ ФАЛА ТИ ШТО ПРИФАТИ ТВ ДЕБАТА СО МИЦКОВСКИ, ДА ГО РАСТУРИШ ДА НЕ ЗНАЕ КАЈ Е ВРАТАТА!

Повеќе