Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ФОТКА НА ГОДИНАТА: Полицаец му дава цигара на бегалец од Иран на границата со Грција

Повеќе

Новогодишно стенд-ап шоу со Марјан Ѓорѓиевски, а карти на kupikartizase.com

Време е за вистински стенд-ап!!🎙️🎙️🎙️Мац се враќа со ов материјал - мажи, жени, политичари, естрада, кредитни картички, деца, мајки, татковци, св...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Инспекциската служба на Општина Аеродром од 1 ноември го продолжи работното време до 22:00 часот секој работен ден. Службите се дежурни и во викендите, а граѓаните своите забелешки можат да ги пријават на дежурниот телефонски број 075/316-515!

Златко Марин Page Liked·Yesterday· Инспекциската служба на Општина Аеродром од 1 ноември го продолжи работното в...

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ: Последен повик за упис на втор циклус на постдипломски студии. Последниот рок за прв уписен рок е 3 декемвр

Упис на постдипломски студии 2018-2019 Ве известуваме во тек е уписот на студенти на последипломски студии односно: - 4та година (специјалистички ...

Повеќе

Адора Инженеринг ја доби 8-та национална награда за изградба на еко домови и 16-тата награда од Министерството за економија за најдобри општествено одговорни компании во Македонија

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Буџетот за заштита на животната средина го зголемивме 20 пати за 2018 година и издвоивме 300.000 евра за оваа намена!

Златко Марин Page Liked·3 hrs· Буџетот за заштита на животната средина го зголемивме 20 пати за 2018 година ...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ГРАД СКОПЈЕ: Нов дрворед кај Бит-пазар - Четириесет нови јасени засадени на најфреквентната скопска сообраќајница!

Градот Скопје работи на намалување на загадувањето и подобрување на животната средина, односно на надоместување на изгубеното зеленило, зголемување ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА РЕШИ ДА ГИ ПОМОГНЕ ВЕСНИЦИТЕ СО 1 МИЛИОН ЕВРА, ИЗГОВОРОТ Е ДЕКА ВО ВЕСНИЦИТЕ РАБОТЕЛЕ ПРАВИТЕ НОВИНАРИ, СЕ СОГЛАСУВАМЕ ПОД УСЛОВ ДА ЗАБОРАВИМЕ КОЈ РАБОТЕШЕ 10 ГОДИНИ ВО НОВА МАКЕДОНИЈА И ВЕЧЕР

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈДОБРИ 10 ПЕСНИ ЗА 2018

Повеќе

(ВИДЕО) НОВ ХИТ НА ЛУИС ФОНСИ ОД ДЕСПАСИТО, СО КОНТРОВЕРЗЕН ЛГБТ ВИДЕО СПОТ

Повеќе

ОРБАН Е ТЕШКА БУДАЛА, СРАМ ЗА УНГАРИЈА КОЈА НЕКОГАШ БИЛА ИМПЕРИЈА: ДЕНЕСКА ГО ВОЗЕШЕ ЧАК НОРИС НИЗ БУДИМПЕШТА

Повеќе

Трагедија во Скопје: Земја затрупа работници – едниот почина на лице место

Еден работник починал на лице место, а вториот е пренесен со тешки повреди во болница откако биле поклопени со земја додека извршувале градежни рабо...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАСТА СО НОВА ПОМОШ ЗА СИРОМАШНИТЕ: Повеќе пари кај граѓаните и ново финансиско олеснување, усвоен отпис на камата на долгови

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ЛИЦА БЕЗ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ: СЕКОЈ ГРАЃАНИН ВО ЗЕМЈАВА МОРА ДА ГИ ДОБИЕ БЕНЕФИТИТЕ И ПРАВАТА, НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ГРАЃАНИН ОД ВТОР РЕД!!!

Повеќе

Тодоров: Помирувањето не значи да се помириме ако некој украл пари и тој да си живее среќно

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство Никола Тодоров рече дека средбата во неделата со премиерот Зоран Заев била поради тоа што се обидува...

Повеќе