Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

СЕ ОГЛАСИ И ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА ШЕЌЕРИНСКА: Има ли нешто поубаво од успехот? Честито народе!

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ СЕ ОБВРЗА СО ДОГОВОР ДЕКА ЌЕ ВОДИ ГРИЖА ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Повеќе

НЕВЛАДИНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ,,И ТИ СИ СОНЧОГЛЕД" ДОНИРАШЕ 60 000 ЕВРА ЗА ДЕЦАТА ЗАБОЛЕНИ ОД РАК

Во име наМинистерство за здравство / Ministria e Shëndetësisëизразувам благодарност за несебичниот и значаен придонес за унапредување...

Повеќе

(ФОТО) Горивата на Gulf се потребната храна која го храни вашето возило

Горивата на Gulf се потребната храна која го храни вашето возило.Ја подобруваат работата на моторот на вашето возило, додаваат моќност, ја намалуваа...

Повеќе

ЖЕРНОВСКИ: Честитки до и од најзаслужниот за овој историски момент! #ZoranZaev

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: ОД СЕГА И МАЛАТА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ИНТЕРВЕНЦИИТЕ НА НАТО, МАКЕДОНИЈА ЌЕ КАЖУВА КОЈ МОЖЕ ИЛИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ БОМБАРДИРА ВО СВЕТОТ!!!

- Од сега Македонија ќе седи во советот на НАТО и ќе одлучува за идните интервенции на НАТО. Радмила Шеќериска ќе ја преставува земјата во советот н...

Повеќе

Леле каков ден, ми се плаче од радост!!!

Ми се плаче од радост! Еееј која чест, 29 членки на НАТО, од Франција преку Италија, Британија, Канада Америка Турција итн седнаа и се потпишаа на ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО НАРОДЕ, УСПЕАВМЕ, ГЕНЕРАЦИИ МАКЕДОНЦИ СОНУВАА ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, НАЈМОЌНИОТ ВОЕН СОЈУЗ НА СВЕТОТ!!!

Протоколот за влез на Македонија во НАТО го потпишаа сите 29 членки односно нивните амбасадори во НАТО. Димитров лично им се заблагодари на сите ...

Повеќе

ГДУ: МНОГУ МАТНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО КУМАНОВО!

Почитувани, Куманово ќе добие нова градинка. Договорот е веќе потпишан помеѓу Министерството за труд и социјална политика преку министерката Мила Ц...

Повеќе

МИЛЕНКО ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Била министерка во владата на СДСМ од времето на транзицијата, сопругот и се богател со шверцот кој одеше преку Фри Шоповите?!

Миленко Неделковски 2 hrs· Некој од ботовите бараше докази?За ова говорев во моите видео обраќања.Комуњарски ка...

Повеќе

АЈДЕЕ: ВМРОВЦИТЕ ГО НАПАДНАА СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ, И ОНИ ЌЕ СЕ СЛИКАЛЕ СО ДИМИТРОВ НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРИЕМОТ ВО НАТО!!!

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ЛИГУШ, КОЛКУ БЕДНО ЧОВЕЧЕ НАЈДОА ВМРОНИТЕ ДА ГИ ВОДИ: МИЦКОВСКИ И ЧЕСТИТА НА ВЛАДАТА ЗА УТРЕШНОТО ПОТПИШУВАЊЕ НА ПРОТОКОЛОТ СО НАТО, АМА НЕ БИЛО НА ЧЕСЕН НАЧИН ДОБИЕНО?!?!?!

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за МИА по средбите во Европскиот Парламент, изјави дека го поздравува ут...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА СЕ КАСНИМЕ ЗАД СРБИТЕ: Македонската Биљана Плавшиќ реши да се активира во политиката 30 години по Српската Биљана Плавшиќ!

Професорката Гордана Силјановска Давкова се обрати преку видео откако и официјално беше објавено дека се пријавила на конкурсот на ВМРО-ДПМНЕ за пре...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АПЕЛ ДО ОПШТИНА ЦЕНТАР И ВЛАДАТА: Веднаш да се санира училиштето Кочо Рацин на Водно затоа што е опасност за учениците и минувачите!

Погледнете во каква состојба е училиштето Кочо Рацин во елитната населба Водно сместено меѓу куќи од неколку милиони евра а школото се распаѓа буква...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ: ВЛАДАТА ЌЕ ИМ ДАДЕ НА МЛАДИТЕ 1,2 МИЛИЈАРДА ДЕНАРИ ЗА ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА СЕ ВРАБОТАТ!!!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska1h1 hour ago Усвоен е Оперативниот план за вработување 2019 година! Издвојуваме рекордни 1,1 мил...

Повеќе