Одберете локација на пристап

Земјоделците од скопските општини може да се пријават на телефонскиот број 071 395-395 и на вработените во Град Скопје да им ги остават своите податоци секој работен ден од 8 до 20 часот, а Градот по претходно утврден план и редослед, реонски, бе
Со проектот се опфатени општините Тетово, Кочани, Делчево, Брвеница, Бутел, Дебрца, Илинден, Кисела Вода, Гази Баба, Гевгелија и Чешиново Облешево.(Фото: Министерство за финансии) Дванаесет општини добија поволни кредити и грантови во виси
Инспекторите постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарска. Како што соопштуваат од УЈП , контролите поминале без отпор од стопанствениците. До сега УЈП извршиле контроли за издавање фискални
На 150-тата седница, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за покачување на платите во основното, средното и високото образование во Република Северна Македонија за 5% почнувајќи од исплата за септември 2019 годи
Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за локална самоуправа Горан Милевски и владина делегација, денеска, беа домаќини на делегација на Република Бугарија предводена од министерката за регионален развој и урбанизам Петја Аврамова. На средбата
Бране Јовановиќ се извадил од памет кога дознал дека Орце Камчев зема 250 000е месечна плата а плаќа само 1% персонален данок на тој износ, што е предвидено и со закон кој тој се залагал да се смени но не успеал. - Според законот се оданочува плат
Идеали, одговорност, битка со партии, битка со моќници, битка со бизнис фелата, сопки, стрес, наивност, делумно резултати... Линк до Цивил Медиа
Статусот на реформите, преговорите за идниот статус на СЈО кои се во тек, како и случајот „Рекет”, беа теми на денешните одделни средби на вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола
Просечната плата продолжува да расте, мерките на Владата ги даваат своите резултати, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод најновите статистички податоци за порастот на просечната плата во јуни. „Покрај
Лидероот на десничарската радикална партија Лига, Салвини успеа да ја сруши владата. Неговите министри се повлекоа од владата и тој побара предвремени избори. Конте си поднесе оставка и со тоа владата падна. Според многумина ова беше најдесничарс
Бектеши: Убедени сме дека Косово во најкраток можен рок ќе ги обезбеди потребните услови за да се овозможи увоз на икра и подмладок во Северна Македонија Скопје, 20.08.2019 До крајот на неделата Агенцијата за храна и ветеринарство на Косово треба
- Уште е рано да се зборува на темата, засега само изразивме спремност да учествуваме во нуклеарната централа Белене во Бугарија. Причината е што земјава има стратешки недостаток на електрична енергија, особено ако земеме во предвид дека се трошат
Специјалистите по семејна медицина од денеска можат да почнат постапка за трансформација на своите ординации по општа медицина во ординации по семејна медицина, соопшти Министерството за здравство. Со ова, наведуваат во соопштението, се финализира
- Дивите свињи се преносители на Африканска Чума од Бугарија и Србија кон нашата земја, затоа апел до сите ловни друштва да излезат на терен и во следните 10 дена да ги истребат пола од сите диви свињи, ако не успеат, АРМ ќе настапи на терен и ќе ј

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА, КОНЕЧНО НЕКОЈ ЌЕ МУ ЗАСТАНЕ НА ПАТОТ НА КУМОТ НА МАФИЈАТА: ОТВОРАAT СЛУЧАЈ ЗА ЈОВО ПРЕВАРА, ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА КАКО ГО СТЕКНАЛ ИМОТОТ!!!

Конечно му текна на некој да го провери Јово Превара, кумот на мафијата и шефот на македонското судство!!! Линк до веста на А1он.

Повеќе

НЕДОСТАСУВА НЕГОВАTА ПРКОС И ХАРИЗМА: Шест години без Никола Младенов

Зоран Милошески Yesterday at 1:28 PM Шест години без Никола Младенов. Мои беа задоволството и привилегијата што бев дел од тимот на дневнио...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Заев е чуден политичар, он сака да ги победи противниците со добрина, а од друга страна го има Мицковски кој отворено покажува дека му е жал што не го утепале на 27-ми април!

Повеќе

ХАХА, ОВА СЕ ВИКА ЦРНА ВМРОВСКА СУДБИНА: Обвинителот кој им ја вади маста и е ноќна мора за ВМРОВЦИТЕ е кадар на ОК ВМРО ДПМНЕ Пехчево!

Повеќе

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА: Синот на Мира Дизел не ги исполнувал условите за да биде вработен во ЕЛЕМ!

Комисијата за спречување на корупција утврдила неправилност при вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска кој е вработен во ЕЛ...

Повеќе

(ВИДЕО ЛЕГЕНДАРЕ) ПРИКАЗНАТА ЗА РИКИ ПЛАТЕНИЧКОТО КУРТОНЧЕ РЕЖИМСКО: ПРЕД ДА ГО ВРАБОТАТ СИНЧЕТО ВО ВЛАДА ЗА 5000 ЕВРА МЕСЕЧНО И ПОСЛЕ!!!

Покрај месечниот надомест од 3.000 евра, на Никовски дополнително за авиобилети му биле исплатени над 30.000 евра, за угостителски услуги 23.000 е...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Моите пријатели во СДСМ ќе ми се налутат, ама ова морам да им го кажам па нека се лутат колку сакаат!

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ПА ВМРО ДПМНЕ ИМ ГИ ДАДЕ КОНЦЕСИИТЕ КОГА БЕА НА ВЛАСТ - Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Лажниот патриотизам на Мицкоски - носел беџ во Брисел со НМК а кратенката на земјава е МКД!

Повеќе

КОЈ ЛАЖЕ, ГЕРМАНЦИТЕ ИЛИ КОЧО АНЃУШЕВ?!

Да сум на местото на вице премиерот Кочо Анѓушев, ќе закажам прес конференција на која ќе направам една од следниве две работи: - Ако имам силни аргу...

Повеќе

СИЛЕН ШАМАР ЗА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: ГЕРМАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ЈА ОЦЕНИЈА ВЛАДАТА СО НУЛА, СЕ ФОКУСИРАЛА НА НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА ЈА ЗАБОРАВИЛА ЕКОНОМИЈАТА

Владата доби оценка нула од германските инвеститори во земјава. Ниту една од над 200 компании, не се задоволни од работата на Владата. Сметаат...

Повеќе

ЗИК ПЕЛАГОНИЈА ПО ДЕНЕШНИОТ ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ КОИ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА НЕ ИМ СЕ ПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ: Крива е Стопанска Банка Скопје која ни наплати 2 милиона евра кредити пред да доспеат ратите!

Почитувани медиуми, По повод денешниот штрајк на вработените во ЗК Пелагонија, во прилог на мејлот Ви испраќаме изјава од финансискиот директор, Па...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НИ ЈА УНИШТИ МЛАДИНАТА, ОД РОКЕРИ ГИ НАПРАВИ ЗАТУЦАНИ НЕБАЊАТИ КОМИТИ!

Повеќе

ОПШТИНА ПРИЛЕП СТАНА ЦЕЛОСЕН ГАЗДА НА ФК ПОБЕДА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈОВАНОВСКИ ГИ ПОВИКА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА КУПАТ АКЦИИ И ДА ВЛОЖАТ ВО КЛУБОТ!

Досегашните акционери на прилепска „Победа“, своите акции му ги отстапуваат на градот За вкупна цена од 5 евра, досегашните акционери ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ И СДСМ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД ЕДИНСТВЕНОТО НЕШТО ДОБРО ШТО ГО НАПРАВИ ВМРО ДПМНЕ ЗА 10 ГОДИНИ РЕЖИМ: УНИВЕРЗИТЕТОТ УГД ВО ШТИП!

Zoran Zaev 1 hr· Студентските години се најдобрите времиња кога стекнатото знаење и новите пријателства градат спомени, на ко...

Повеќе