Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА БУГАРСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НЕ ПОСТАВИЛА ВЕНЕЦ НА ГРОБОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Viktor Kanzurov 1 hr· Во ден, кога македонскиот премиер Заев, со владина делегација, е во официјална посета н...

Повеќе

ПОРТАЛОТ НА СИТЕЛ ТЕЛЕВИЗИЈА КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ НА СТАРИТЕ ДОБРИ ВРЕМИЊА!

Повеќе

ГРУЈО ПОЧНА ДА СЕ ЗАФРКАВА СО НАС ОД БУДИМПЕШТА

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН ОДРЖА ЛИТУРГИЈА ПО ПОВОД ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО!

Фотката е фотошоп а сторијата е шега, ги нервираме вмроните, малку нека врескаат :D

Повеќе

НАУМОВСКИ: Придобивките од изградбата на Клинички ќе ги почувствуваат сите граѓани на Македонија, но од економски аспкет најголем бенефит ќе има локалното население во Ѓорче и Сарај

Повеќе

БРАВО КОЛЕГИ: ТВ 24 Е ПРВА ТЕЛЕВИЗИЈА ЧИИ ВЕСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ГИ СЛЕДАТ И ГЛУВОНЕМИТЕ

Mladen Cadikovski 5 hrs· После повеќегодишна дружба во емисијата “Отворено”, со Соња и останатите колеги зн...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Македонија го добива своето место во НАТО, сон на генерации македонски политичари и граѓани

Земјите членки на НАТО денеска го потпишуваат Протоколот за пристапување на Македонија во најмоќниот безбедносен сојуз во светот. Македонија го доб...

Повеќе

Амди Бајрам во претседателската кампања ќе дели шишиња „Амди-кола“

Еден од претендентите за претседател на Македонија, Амди Бајрам во вечерашното гостување на телевизија 24 извади шише Кока-кола со неговиот лик. -Ј...

Повеќе

Амди Бајрам ШОУ: Подобро ќе беше ВМРО-ДПМНЕ мене да ме избере за лидер, отколку Мицкоски

Еден од најавените кандидати за претседател на државата, Амди Бајрам во вчерашното гостување на телевизија 24 рече дека тој ја прекинал коалицијата ...

Повеќе

(ВИДЕО) БАРЕМ ЕДНА КОРИСТ ОД СЕМЕЈНИТЕ ДРАМИ НА САШЕ ПОЛИТИКО: Жаре конечно смешен по пауза од 10 години!!!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ГИ СОБРА СИТЕ ГЕНЕРАЛИ НА КУП: ОД СЕГА ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА СЕ ГРИЖАТ САМО ВОЈНИЦИТЕ НА АРМ, ТУКУ И ВОЈНИЦИТЕ НА САД, БРИТАНИЈА, ФРАНЦИЈА, ИТАЛИЈА, ШПАНИЈА...

Шекеринска: Добрата вест нèобедини сите „Денеска ми претставува навистина огромна чест како министерка за одбрана да видам дека сите з...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ОТКРИ НОВИ СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА ПРОФЕСОРКАТА СИЉАНОВСКА: Била еден од трите најмоќни луѓе во матната транзиција од 90-тите!!!

Повеќе

СТРАШЕН ИНЦИДЕНТ ВО БИТОЛА: За малце ќе починело дете од 7 години додека со саати било оставено во ходник додека докторите се карале кој да го прегледа?!?!

Писмо на читател на Мактел.мк: Stanuva zbor Za dete od nepolni 7 godini. Po nokta pominata so obilni prolivi I povrakjanje deteto od strana na ro...

Повеќе

(ВИДЕО) Новиот PEUGEOT 508 ја освои наградата Grand Prix за најубав автомобил за 2018 година

Новиот PEUGEOT 508 со впечатлив изглед, создаден со бескомпромисен квалитет и високо квалитетна технолошка опрема! Брендот PEUGEOT доби две нови ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Денеска беше доделен автомобил Peugeot 208 на среќниот добитник од наградната игра на Македонски Телеком „Дополни и Добиј“

Компактниот и ултра ефикасен Peugeot 208, денеска беше доделен на среќниот добитник од наградната игра на Македонски Телеком „Дополни и Доби...

Повеќе