Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

ПАНИКА ВО МВР - ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ВОВЕДУВА РЕД ВО ПОЛИЦИЈАТА: 26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот имаат траги од дроги

26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот им...

Повеќе

(ВИДЕО) Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица

✅ Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица ⏰ Ќе работи од понеделник до петок од 8 до 18 часот📲 Услугите се достапни преку мобилна а...

Повеќе

Потресна исповед на таткото на Филип Филиповски за „Фокус”: Ова е моето, но утре може да биде било чие дете, правда мора да има!

-Ова е мојот син Филип Филиповски. Опериран е, остана без левиот бубрег, извадена му е и слезината. Целиот живот ќе ги сноси последиците...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНИТЕ ТРИФУН КОСТОВСКИ И ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ: Заев и екипата ги бива за дипломатија и голема политика, ама за економија засега се тешка тапа!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОСПОДЕ БОЖЕ: Излапено старче кое порано бил уредник во МРТВ на ТВ Сонце тврди дека Македонците се предци на белата ариевска раса?!?!

Повеќе

СДСМ ГИ РЕМЕТИ ВМРОНИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ избриша една прес конференција со лажни вести, ги охрабруваме да продолжат!

Вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, која беше последен класичен пример на ширење лажни вести, со наслов „Зошто Заев се уште молчи за с...

Повеќе

ЛУЃЕ, ДОДЕКА БРАНИТЕ ИМЕ, ЗЕМЈАТА СЕ ПРАЗНИ, ЕВЕ ЗОШТО НИ ТРЕБА НАТО И ЕУ ШТО ПОБРЗО: Ова е фотка од автобуската во Тетово, илјада Тетовчани заминуваат дневно за Италија, Германија, Швајцарија, Австрија...

Повеќе

Зборот е збор: Илјадници скопјани може да здивнат – се укинува “арачот” за парно кој беше наметнат за време на владеењето на режимот

Регулаторна комисија за енергетика денеска на седница конечно ќе решава за паушалот со кои исклучените граѓани од мрежата на парно-греење мораа да п...

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Татјана Лазаровска ќе биде избркана од АРМ поради говорот на омраза по терористичкиот напад во Нов Зеланд!

Против професионалниот војник Татјана Лазаровска ќе биде поведена дисциплинска постапка и ќе биде предложена најстрога казна, односно да ѝ прекине а...

Повеќе

БРАВО, ВЛАДАТА СЕ ВМЕША ОТКАКО ЈАВНОСТА СЕ КРЕНА НА НОЗЕ: Кривични за уништување трска, инспектор под истрага бидејќи одбил да реагира!

На 16.03.2019 година двете лица се забележани како уништуваат добро под привремена заштита, односно природна реткост. Имено, еден од осомниченит...

Повеќе

ЦЕЛАТА НАЦИЈА СЛАВИ: Осудениот крадец на ќебапи избегал од Идризово!

Велешанецот Петре Караманов, кој беше осуден на три години затвор за кражба на ќебапи, избегал од затворот во „Идризово“, пренесува &bdq...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА БОКИ: Газда е на најгледаната телевизија во земјата, а си остана скандал мајстор, тешка будалетинка и забеготина

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ВО ДУЕЛ СО ЛИЛЕ ПОПОВСКА И ЦЕЛАТА НВО ЗАЕДНИЦА ПРОТИВ РУДНИЦИТЕ: Зошто сте толку радикални против рудниците, ако можеше земјоделството како гранка самата да ги нахрани сите во земјава немаше да има невработени, немаше да се иселуваат луѓе, немаше да има толку ниски плати!

Повеќе

ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР КУПИ 4 ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ СО КОИ ЌЕ СТАВА БЛОКАТОРИ ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ

Контролорите на терен откако ќе регистрираат неправилно паркирано возило, ќе ги повикуваат колегите со блокаторите. Казната за поставен блокатор е...

Повеќе

Филипче: Темелите на новиот клинички ќе се постават до крајот на годинава

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека очекува во предвидените рокови дазавршат сите постапки и оти има сериозни шанси темелите н...

Повеќе