Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

ШТО ДОЗНАВМЕ ОД ТВ ДУЕЛОТ: Заев спремен за предвремени парламентарни избори ако Стево изгуби. Мицковски не размислува да ја напушти партиската фотелја ако Гордана изгуби!

Премиерот Заев во вечерашниот дуел на Христијан Мицковски изјави дека доколку кандидатот Стево Пендаровски изгуби на претседателските изборина барањ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО ОБВИНИ МИЦКОВСКИ ДЕКА ГО ЛАЖЕ ВО ЕМИСИЈА: АБЕ КОИ ЦРНИ АМАНДМАНИ, И СЕ ЈАВИВ НА РЕНАТА НА ПАУЗА, НЕМА НИГДЕ АМАНДМАНИ!!!

- Абе какви амандмани, нема нигде амандмани, и се јавив на Рената и се јавив и во собрание, никаде нема амандмани од вас, зошто лажете?! Премиерот ...

Повеќе

ДУЕЛОТ СЕ РАЗГОРЕ ПРИ КРАЈ, ЗАЕВ ГО ОБВИНИ МИЦКОВСКИ ДЕКА ЗЕМАЛ МИТО ОД 500 000 ЕВРА И ГИ ВЛОЖИЛ ВО ХИДРОЦЕНТРАЛИ!!!

- Објаснете и на јавноста како дојдовте до 500 000 евра удел во хидроцентралите, го искористивте фактот дека сте советник на премиерот па земавте ми...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ ВО ДУЕЛОТ: БРОЈЧАНИКОТ СВРТЕ, 18 МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ВРАТЕНИ ВО БУЏЕТОТ ОД ПРОЦЕСОТ ТРУСТ!

- Бројчаникот веќе сврте, 18 милиони евра се вратија во буџетот поради процесот ТРУСТ по казната за Сеад Кочан и РИК Силекс. Тек има да врти, ама ќе...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: Јас му помогнав на татко ми со тоа што му бев асистент, не он на мене?!?!

- Да, точно е, му помогнав малце на татко ми со тоа што му бев асистент на машински факултет. Заслужи човекот, татко ми е. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ...

Повеќе

АНАЛИЗА НА ДУЕЛОТ: Само Заев е лек за ВМРОЊИТЕ, само он има живци како сајли на лифт и доволно оптимизам за да се справи со тие свињи мафијашки фашистички!!!

Што да правите на тв дуел со лидер на партија кој брани мафијаши, брани бараби кои убивале на 27-ми април, кој се прави мутав за договорот со кој земј...

Повеќе

АЛАЛ ДА ИМ СЕ ПАРИТЕ: Над милион денари приход имале над 24 илјади граѓани, меѓу нив и 15-годишник

Над 24 илјади граѓани во земјава годишно заработуваат над еден милион денари, а бројката на оние кои оствариле бруто приходи од 100 илја...

Повеќе

КОМУЊАРИТЕ ЈА ИЗВОЈУВАА НАЈГОЛЕМАТА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ, ВМРОЊИТЕ МОЖАТ САМО ДА ПЛАЧАТ: Македонскиот јазик еден од официјалните малцински јазици во земјите членки на ЕУ!

Македонскиот јазик е еден од официјалните малцински јазици во земјите членки на ЕУ, поточно тој е признаен, исто како и македонското малцинство во Р...

Повеќе

Од 127 седница на Владата на РСМ: Се подготвува ИКТ стратегија за правосудството; Младинска картичка за повеќе поволности; Стратегија за развој на женското претприемништво; Ќе се формира Ресурсен Центар за родово одговорно креирање на политики и буџетирање

Владата на Република Северна Македонија на денешната 127 седница ја разгледа и усвои Информацијата за подготовка на Стратегијата за информатичко - к...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: ЧУДЕН Е ОВОЈ ЗАЕВ, УПОРЕН E КАКО МАЗГА, ОПТИМИСТ ДО КРАЈ, ГУРА КАКО БАГЕР, НА СИТЕ НИ Е ЧУДЕН!

Од другата страна, пак, стои Заев кој, со упорност на мазга, тврди дека договор и за СЈО ќе се постигне. Мислиш слеп е при очи, оти од ова што се гл...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Какви времиња дојдоа, Крсто Мукоски и дружината да ја решаваат судбината на СЈО!

Какви времиња дојдоа, Крсто Мукоски и дружината да ја решаваат судбината на СЈО! Да мора и еден Мицкоски да оди да ги моли заедно да го уништат овој...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРИСТИГНА ВО КАНАЛ 5: Ние не сме како ВМРО ДПМНЕ кои 10 години бегаа од дебати, ние сме одговорна влада и нема да бегаме од дебати и од тешки новинарски прашања и интервјуа!

Линк до видеото каде ќе може да го проследите тв дуелот, овде.Пред неколку часови тој на фб напиша: Zoran Zaev 2 hrs· Во време на демо...

Повеќе

ТРИФУН КОСТОВСКИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: СДСМ ГО УНИШТИ ГРАДЕЖНИШТВОТО СО ОВИЕ МОРАТОРИУМИТЕ, МЕНЕ 17 ГОДИНИ НЕ МИ ДАВААТ ДА ГО ГРАДАМ КЕРМЕС А СУМ ПЛАТИЛ КОМУНАЛИИ, СУМ ГО КУПИЛ ЗЕМЈИШТЕТО?!?!

- Цели 17 години не ми се дозволува да го градам Кермес, а сум дал пари за комуналии и за земјиштето и на никој не му текнува да ми ја врати маркица...

Повеќе

БОМБА НА ТРИФУН КОСТОВСКИ: ВМРО ДОЗВОЛИ БИТАНГИ ОД БИТОЛА ДА МИ УКРАДАТ ДВА МИЛИОНА ЕВРА!!!

- Едни битанги од Битола, кои ја имаа шеќераната, земаа два милиона евра кредит од мојата банка и преку ноќ им текна ја однесоа фирмата у стечај на ...

Повеќе

Груби ги извади од такт Албанофобите, сега ќе се самозапалат: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец

Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец, изјави пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин &l...

Повеќе