Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

БОЈКО ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ГУШКА ЗАЕВ, КАРАКАЧАНОВ ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ТЕПА СО ШТО СТИГНЕ: Македонија да ги исполни обврските од Договорот со Бугарија ако сака да влезе во НАТО и ЕУ!

Бугарскиот заменик-премиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, изјави дека доколку Северна Македонија сака да стане полноправна членка на Н...

Повеќе

Еден од најдобрите македонски новинари, популарниот Трпе, Горан Трпеноски е избран за член на Антикорупциска комисија

Собраниската Комисија за прашања на избори и именувања предложи Билјана Ивановска да биде нов претседател на Антикорупциската комисија. Предложен...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ ШОКАНТНА БОМБА: Криминалното ВМРО-ДПМНЕ потпишалo Договор за изградба на нов Клинички центар без добиено одобрение за градба, а денес глуми загриженост?!

Повеќе

ДВА И ПОЛ МИЛИОНА ЕВРА ЌЕ ПЛАТИМЕ ЗА СУДСКИТЕ МЕСТЕНКИ НА ГРУЕВЦИ: Владата ќе им исплати по 5.500 денари за секој ден поминат во затвор ќе добијат осудените во „Сопот“

Владата вчера на седница донесе одлука да ги обештети единаесетте лица кои беа осудени во случајот „Сопот“, а за кои СЈО лан...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО АЛУМИНИУМ: ГРУЈО ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА ТРИУМФАЛНО НА БЕЛ КОЊ!

Повеќе

Телекабел по трет пат е прогласен за “Супербренд“ на Македонија

“Супербренд“ е потврда и за тоа дека Телекабел,има нови планови за развој и напредок.Во Штип , за Штип ниту една компанија трипа...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника, прва жртва на епидемијата во земјава!!!

-Прво било лекувано во болницата во Козле, а после префрлено на Инфективната клиника каде докторите за жал неможе да се справат со компликациите. Ис...

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ ВОЗИ ТОЧАК НА ЛАДНОТО БЕЗ КАПА, ШАЛ И РАКАВИЦИ, ДЕТЕ ЌЕ ИЗМРЗНЕШ!

Повеќе

Премиере многу сум ви лут, сабајлево сакав на пресот рано утрово на клинички да ве критикувам жестоко ама се спасивте

Сабајлево требаше да ја имаме првата брканица на Саше Политико со премиерот Зоран Заев. Но се успав по ѓаволите! Деновиве останувам малку покасно од ...

Повеќе

Зедов Македонка во Америка и се зезнав, ја фатив на дело, а потоа таа проба да ми зеде се и да ме пикне во затвор!

Роден сум во Македонија. Прво татко ми доби државјанство, а потоа за неколку години не’ повлече и мене и мајка ми. Тогаш го завршував основнот...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧНО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА НА ЕДНА ГОЛЕМА НОВИНАРКА СО ИСТЕНЧЕН ПОЛИТИЧКИ ВКУС И ЕДЕН ОБИЧЕН МУЗИЧАР ХЕДОНИСТ КОЈ НЕМА АБЕР НИ ЗА ПОЛИТИКА НИ ЗА БИЛО ШТО НАДВОР ОД МУЗИКА, ШОУБИЗ, ЖЕНИ И АЛКОХОЛ

Ова е едно од најсмешните интервјуа, Оливера го третира како да е некој голем политички филозоф интелектуалец, а тој е само обичен музичар, забављач...

Повеќе

ТЕТКИЦА СО ЛУД ФРИЗ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БЛИЗУ 40 000 ЧИТАТЕЛИ - ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ДЕНЕСКА ИМАШЕ РЕКОРДНА ПОСЕТА, НАЈГОЛЕМА ОД СВОЕТО 6 ГОДИШНО ПОСТОЕЊЕ!

Повеќе

ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ!

Повеќе

БРАВО, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: Маја Морачанин и Самка Ибраимоски продаваа весник на улица со маргинализираните

Пратеници Маја Морачанин и Самка Ибраимоски, денеска, во знак на одбележување на Меѓународната недела на продавачи на уличен печат, заедно со продав...

Повеќе