Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ: Да си ја кажеме вистината за ТВ дуелот на Мицкоски и Заев, политичкиот договор, економијата и ред други бабини-деветини. Само вистина!

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНАА РЕФОРМИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ - СИ ЗАМИНУВА НАЈГОЛЕМИОТ КУРТОН НА СИТЕ ВРЕМИЊА КОЈ 30 ГОДИНИ ШИРЕШЕ ЛАГИ И МАНИПУЛАЦИИ ВО КОРИСТ НА МАФИЈАТА: Латас си поднесе оставка од уредничкото место во Сител, се жали на притисоци

Драган Павловиќ Латас поднесе оставка од функцијата Главен и одговорен уредник во ТВ Сител. Во оставката, која ја објавија медиумите, се вели: ,,Ос...

Повеќе

(ВИДЕО) БОБИ ХРИСТОВ ПРОЗБОРЕ НА АЛБАНСКИ ВО ИНТЕРВЈУТО СО БУЈАР ОСМАНИ ЗА НОВОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ И ОДНОСИ МЕЃУ ЗАЕДНИЦИТЕ

Линк до емисијата Топ Тема, овде.

Повеќе

КОЉА РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ: ТОЈ НИ ПРОДАВА ПУФКИ ВЕЌЕ 2-3 ГОДИНИ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ ВИСТИНСКИ РЕФОРМИ И ДА НАМАЛИ АДМИНИСТРАЦИЈА ОН ТЕРА САМО ПРАЗЕН ПР!

- Заев користи само празин ПР слогани и во основа ни продава пуфки, наместо да се зафати со реални реформи кои се болни и страшни но неопходни како ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА РЕФОРМАТОРОТ БОГОЈЕСКИ: Заев не не победи со бомбите или со ЦИА, туку со неговиот струмички пристап во политиката кој не можевме да го победиме и кога Груевизмот беше најмоќен и мелеше се пред себе!!!

- Ние во ВМРО ДПМНЕ добро си знаеме како и зошто не победи СДСМ, тоа е поради струмичкиот пристап во политиката на Заев, а тоа е отворен за комуника...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Не е спорно кој беше подобар во дуелот, па и малите деца видоа дека Заев го направи мусака Мицковски

Не му беше тешко на Заев да се справи со Мицкоски во директниот ТВ дуел. Позициите на Мицкоски се, објективно, послаби по повеќето од клучните праша...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ДЕЦАТА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ АКО СЕ ВОЗРАСНИ СЕ ЛЕГИТИМНА ПОЛИТИЧКА ТЕМА, ОСОБЕНО ПА НА ВМРОВЦИТЕ КОИ ЈАВААТ НА СЕМЕЈНИТЕ ВРЕДНОСТИ КАКО ПОЛИТИЧКИ АДУТ

- Децата на политичарите се легитимна цел ако се постари од 18 години. Особено пак на вмровците кои се гордеат на семејните вредности. Кога ќе влезе...

Повеќе

ТРИЧКО: ЗАЕВ ГО ПРЕГАЗИ МИЦКОВСКИ, ЖАЛНО БЕШЕ ДА СИ ВМРОВЕЦ СИНОЌА!

Мицковски загуби од Заев како Лајовиќ од Киргиос Да беше ова американски дуел, анкетите до десет часот ќе покажеа победа на Заев во однос 5:1...

Повеќе

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА, КОНЕЧНО НЕКОЈ ЌЕ МУ ЗАСТАНЕ НА ПАТОТ НА КУМОТ НА МАФИЈАТА: ОТВОРАAT СЛУЧАЈ ЗА ЈОВО ПРЕВАРА, ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА КАКО ГО СТЕКНАЛ ИМОТОТ!!!

Конечно му текна на некој да го провери Јово Превара, кумот на мафијата и шефот на македонското судство!!! Линк до веста на А1он.

Повеќе

НЕДОСТАСУВА НЕГОВАTА ПРКОС И ХАРИЗМА: Шест години без Никола Младенов

Зоран Милошески Yesterday at 1:28 PM Шест години без Никола Младенов. Мои беа задоволството и привилегијата што бев дел од тимот на дневнио...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Заев е чуден политичар, он сака да ги победи противниците со добрина, а од друга страна го има Мицковски кој отворено покажува дека му е жал што не го утепале на 27-ми април!

Повеќе

ХАХА, ОВА СЕ ВИКА ЦРНА ВМРОВСКА СУДБИНА: Обвинителот кој им ја вади маста и е ноќна мора за ВМРОВЦИТЕ е кадар на ОК ВМРО ДПМНЕ Пехчево!

Повеќе

БОМБА ОД АНТИКОРУПЦИСКА: Синот на Мира Дизел не ги исполнувал условите за да биде вработен во ЕЛЕМ!

Комисијата за спречување на корупција утврдила неправилност при вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска кој е вработен во ЕЛ...

Повеќе

(ВИДЕО ЛЕГЕНДАРЕ) ПРИКАЗНАТА ЗА РИКИ ПЛАТЕНИЧКОТО КУРТОНЧЕ РЕЖИМСКО: ПРЕД ДА ГО ВРАБОТАТ СИНЧЕТО ВО ВЛАДА ЗА 5000 ЕВРА МЕСЕЧНО И ПОСЛЕ!!!

Покрај месечниот надомест од 3.000 евра, на Никовски дополнително за авиобилети му биле исплатени над 30.000 евра, за угостителски услуги 23.000 е...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Моите пријатели во СДСМ ќе ми се налутат, ама ова морам да им го кажам па нека се лутат колку сакаат!

Повеќе