Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

Најчевска со критика до медиумите: И сега нешто многу е важно што кажува криминалчето и кецарошче од кое едвај се ослободивме?

Добро бре, во државава има медиуми и новинари или папагали кои пренесуваат изјави. Па уште напишале: “Поранешниот премиер на Македони...

Повеќе

ОСОМНИЧЕНИОТ ОД СЈО, РЕЖИМСКИ ХОШТАПЛЕР МИЛОШОСКИ ЈАВНО МУ ДЕЛИ ПОЛИТИЧКИ ЛЕКЦИИ НА МЛАДИОТ СТЕФАН БОГОЕВ?!?!

Драг Стефан, ти си пример за тоа што може да му се случи на добро момче во лошо друштво – напиша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на...

Повеќе

СРАМОТА - КАФАНЏИИ ОД ОХРИД ОДРАЛЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ, ИМ НАПЛАТИЛЕ 1000 ЕВРА ЗА ВЕЧЕРА!

Странски туристи се жалат дека кафанџии од Пештани им донеле премногу пастрмка која потоа им ја наплатиле речиси 1000е! Кога се пожалиле за висинат...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ СО КРАПОТ ДОНЕСЕН ОД ИСТОЧНА ЕВРОПА КОЈ СЕ МНОЖИ БЕЗ КОНТРОЛА

WATCH: Kentucky wildlife officers use "electrofishing" to stun and catch Asian carp that are overpopulating a state river. pic.twitter.com/Mgyj0UZbH...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - ОВА САМО ЗАЕВ ГО МОЖЕ: ОД ПОТЕНЦИЈАЛЕН ДЕБАКЛ ВО КРУШЕВО, ЗАЕВ ПРАЗНИКОТ ГО ПРЕТВОРИ ВО ТОТАЛЕН ПОЛИТИЧКИ ТРИУМФ!!!

Сите се плашевме дека можеби ќе биде и физички нападнат со опасен атентат, како што му се закануваа и јавно ќосињата. Сите се плашевме од судири на...

Повеќе

Делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Љупчо Николовски заедно со Душко Весковски, организационен секретар, Костадин Костадинов, член на ИО на СДСМ и Милена Курета од СДММ денеска го чествуваше големиот државен празник 2 Август - Денот на Републиката, положи свежо цвеќе и оддаде почит пред гробот на Никола Карев, пред споменикот на Слива „На хероите на Слива“ и пред споменикот на Мечкин Камен

СДСМ останува посветена да го следи патот зацртан со Илинденското востание од 1903 и заседанието на АСНОМ од 1944 и заедно со граѓаните да гради с...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Влезот на градот добива целосно нов модерен лик со ново енегетски ефикасно улично осветлуваење на три локации, нови 78 столба и висина од 9 метри

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: Во МВР јас затекнав долг од 40 милиони евра, а за само 2 години се вратија 31 милион евра од долгот, реконструирани се 35 полициски станици и обезбедена е опрема за сите припадници на МВР

Затекнавме задолжена и заробена држава. Во МВР јас затекнав долг од 40 милиони евра, а за само 2 години се вратија 31 милион евра од долгот, реконст...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР ПО ИСТОРИЈА КОЈ Е ЧЛЕН НА КОМИСИЈАТА СО БУГАРИЈА: Александар Македонски не бил позитивен историски лик, палел цели градови со се население во своите освојувачки походи!

Повеќе

ИВОНА ТАЛЕВСКА КОЈА ГО ВОДИ МАН БЛУЕ СО ГОВОР НА ОМРАЗА НА ТВИТЕР ПРОТИВ НОВИНАРИ!

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ТИТО ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА ПО ПОВОД 25 ГОДИНИ АСНОМ И 66 ГОДИНИ ИЛИНДЕНСКО ВОСТАНИЕ

Повеќе

35-годишен Свети Николчанец скокнал во езеро кај Лагадин, удрил во камен и починал

Скок во вода бил фатален за 35-годишен маж од Свети Николе, кој вчера со главата удрил во камен кој се наоѓал во вода, додека скокал во Охридското Е...

Повеќе

ОМ: Борбата за европска и евроатланска интеграција е нов Илинденски патоказ

Борбата за европска и евроатланска интеграција е како нов Илинденски патоказЧеститка на Обединети на Македонија по повод празникот 2-ри Август- Илин...

Повеќе

Фијат Цаноски кон Груевски: На ден пред Илинден го сруши Космос- денеска си трагедија од човек чие дело не смее да се заборави

„На ден пред Илинден, со динамит Груевски објави диктатура. Можеби понесен од револуционерни побуди или пак од себични нагони на самоуништув...

Повеќе

Делегација на ДОМ положи свежо цвеќе по повод празникот Илинден

По повод националниот празник Илинден, делегација на ДОМ денес положи свежо цвеќе на спомениците во Скопје. Делегацијата ја предводеа, Љупчо Јане...

Повеќе