Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕВЕРОЈАТЕН: РЕЖИМСКИОТ СЛУГА, ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА ЗА ПРОБЛЕМОТ ВО СУДСТВОТО Е КРИВ МЕНТАЛНИОТ СКЛОП НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РЕОБЈАВЕН ПРВИОТ РОМАН НА МАКЕДОНАКИ ЈАЗИК - СЕЛО ЗАД СЕДУМТЕ ЈАСЕНИ!

„Село зад седумте јасени“ – 67 години од зборовите испишани на македонски јазик во првиот роман. После 6 децении, Фондација &bdquo...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Мицковски бара амнестија за 100 партиски функционери!!!

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИНа њуз-порталите и на социјалните мрежи се истурија коментар...

Повеќе

ВЛАСТА ГИ ГУБИ ТВ ДУЕЛИТЕ ВО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ И ТОА МНОГУ МЕ ЗАГРИЖУВА

Добро Заев го победи Мицковски, ама тоа е само еден тв дуел годишно или на пола година, но што е со другите тв дуели кои ги има по 2-3 дневно? За жал...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: КРИТИЦИЗМОТ ОД НЕВЛАДИНИТЕ КОН ВЛАДАТА Е ЗЛОУПОТРЕБА СО ДЕМОКРАТИЈАТА, И НЕОСНОВАНО ПЛУКАЊЕ ПО ВЛАДАТА!

1. Овие Организации, си основаат коалиции и мрежи за оценки на правосудните реформи, БЕЗ ДА ПОКАНАТ Граѓански Организации кои се директни репрезенти...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ЛАГИТЕ ВО ПОЛИТИКАТА, БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ ОБЈАВИЈА ЛАЖНА АНКЕТА СПОРЕД КОЈА СИЉАНОВСКА МУ ВОДЕЛА НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА 50 000, И СЕГА ЦЕЛА ДРЖАВА ИМ СЕ СМЕЕ!

Oпозициската ВМРО – ДПМНЕ пред претседателските избори, има причини за задоволство. По барање на партијата на Христијан Мицкоски, биле спровед...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: МИЦКОВСКИ ЈА ПОЧНАЛ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА ВО 1998-МА КАКО КАНДИДАТ ЗА ЛИДЕР НА СТУДЕНТИТЕ ПРЕДЛОЖЕН ОД СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО!

Деновиве сосема случајно во разговор со поранешни студенти на Машински Факултет, дознавме дека Мицковски својата политичка кариера ја почнал како чл...

Повеќе

ГРЦИЈА ЌЕ ИНВЕСТИРА 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ВO НАШАТА ЕКОНОМИЈА И ЌЕ НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Ципрас во Скопје доаѓа на 2 април со бизнис делегација од над 70 компании

Во бизнис делегацијата што ќе го придружува грчкиот премиер Алексис Ципрас за време на посетата на Скопје, веројатно на 2 април, ќе бидат вклучени...

Повеќе

АЈДЕ И ОВОЈ НЕКА ИЗБЕГА ПА НАРОДОТ ЌЕ ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТИ ПРЕС СИТЕ СУДОВИ: Мијалков излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Домашен притвор за поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и за Бедредин Ибраими, а мерка претпазливост за Анета Стефановска, одреди Апелацискиот ...

Повеќе

(ФОТО) ШЕФОТ НА НАТО ДОБИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ ДО 2022-РА, ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev55m55 minutes ago Congrats my friend! Happy to hear the mandate of Secretary General of@NATO,@jensstolt...

Повеќе

ЕВЕ КАКО СЕ ОМРСИ СВАРОВСКИ СУДСТВОСТО ОД РЕЖИМОТ: Панчевски има девет стана во Скопје, куќа, градежно земјиште, банкарски сефови...

Од сите станови, Панчевски како што е наведено во анкетниот лист, само еден го стекнал со договор за купопродажба, и тоа овој стан е на име на негов...

Повеќе

ГЕРО ПРОДОЛЖУВА СО ЦРНАТА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ СЈО, ГО СПОРЕДИ ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ СО КУЧЕ, ТРИЧКО МУ РЕПЛИЦИРАШЕ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ Е ДОСТОЕН ДА БИДЕ НОВИНАР А НЕ ПАК УРЕДНИК НЕ МЕДИУМ!

Геро продолжува со црната пропаганда и хајка против СЈО, па во колумна на Плусинфо го спореди обвинителот Гаврил Бубевски со куче без педигре. Тричк...

Повеќе

ЧАО ЛАКИ, АКО ИМА ПЕКОЛ ЌЕ ГОРИШ ВО НАЈЖЕШКИОТ КОТЕЛ!

По цели 30 години уредник на најгледаната телевизија денеска отказ си даде Лаки Куртон. По цели 30 години помагање на режими, мафијашката банка Ивано...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ПО ШАМАРОТ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: ТАЗИ НУЛА НЕ Е НУЛА ТУКУ Е 75%!

Економскиот тим на Владата, предводена од вицепремиерот Кочо Анѓушев, на средба со претставникот на германското стопанство Патрик Мертенс - Резултат...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСЛАНДСКИОТ АВИО ПРЕВОЗНИК WOW БАНКРОТИРАШЕ БЕЗ НИКАКВА НАЈАВА И ГО СТОПИРАШЕ СИТЕ СВОИ ЛЕТОВИ СО ШТО ИЛЈАДНИЦИ ПАТНИЦИ ОСТАНАА ЗАГЛАВЕНИ НА АЕРОДРОМИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ

Iceland’s low cost carrier Wow Air has canceled all flights and told passengers to book with other airlines. https://t.co/0YmAXThg2N pic.twitt...

Повеќе