Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

АМБАСАДОРОТ ЏЕС БЕЈЛИ ОБЈАВИ ДЕКА ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАМИНУВА ВО ПЕНЗИЈА ПО 34 ГОДИНИ КАРИЕРА ВО ДИПЛОМАТИЈАТА

Повеќе

ГРОЗНАТА ПРИКАЗНА ЗА ТОА КАКО АНТИ-СЕМИТСКАТА ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР ПРОТИВ ЏОРЏ СОРОС ЈА СОЗДАЛЕ ДВАЈЦА ЕВРЕИ!

Стаклената кула во која се канцелариите на Џорџ Сорос во Менхетн е преполна со екрани што ги следат и ги предвидуваат насоките на берзите низ свет...

Повеќе

СРПЧЕ Е ЗАДОЛЖЕН ЗА ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА: Уапсени поранешни министри за земјоделство за криминал од 1,4 милиони евра, полицијата го бара и пратеникот Љупчо Димовски!!!

Четворица поранешни министри и заменици за земјоделие утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош и издавање на држа...

Повеќе

КИРАЦ ВО БИТКА СО ВЛАТЧЕ ЗА ТОА КОЈ ПОДОБРО ГИ ЗНАЕ МАКЕДОНСКИТЕ СЕЛА И УЛИЦИ: На ред дојде Тетово за посета поради верскиот празник св. Атанасиј

Како пратеник во Собранието на Република Македонија, денеска остварив средба со градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи. На средбата, ра...

Повеќе

СЕ СЛУЧИ ИСТОРИЈА: МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР АЛБАНЕЦ ОДРЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА ЕКОНОМИЈА - БЕКТЕШИ ПРЕЗАДОВОЛЕН ОД 8% РАСТ НА ИНДУСТРИСКОТО ПРОИЗВОДСТВО - НА ПРАВ ПАТ СМЕ!!!

Повеќе

БОМБА НА КАЛАЈЏИЕВ И ФОКУС: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ СПЛОТИЈА ПРОТИВ СЈО!

Повеќе

ПАНДОВ ГО ПРЕДЛАГА КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Ако Влатче е Тоти, Коце е Марадона!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА СПАСОВСКИ: ИМА НАЧАЛНИЦИ КОИ СЕ ПОБОГАТИ ОД БИЗНИСМЕНИ, СО МИЛИОНИ ЕВРА КАПИТАЛ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од собраниската говорница порача дека мора да се спроведе ветинг систем во полицијата. Се пл...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕАКЦИЈА НА СДСМ ЗА КАВГАТА СО ДУИ: КОНЦЕПТОТ ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ СТОИ НА СИЛНИ ЗДРАВИ ОСНОВИ И НИКОЈ НЕМА ДА ГО СРУШИ!

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА ТИЕ ШТО СЕ БЕЗ СВОЈ ДОМ: ПРОЕКТОТ „КУПИ КУЌА, КУПИ СТАН“ ПРОДОЛЖУВА СО НАМАЛЕНИ КАМАТНИ СТАПКИ И ЗГОЛЕМЕНИ ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ!

Помали каматни стапки и попрецизни услови за добивање државни субвенции за станбен кредит најави министерот за финансии Драган Тевдовски со новите...

Повеќе

(ВИДЕО) НАСТАВНИК ПО ФИЗИЧКО НА ДЕНОТ!

can’t stop watching pic.twitter.com/yC9RWMBV7g — 𝕤𝕠𝕔𝕜 𝕓𝕠𝕪 (@holepics) January 29, 2019

Повеќе

КОМУНИЗАМ ВО ТЕОРИЈА И КОМУНИЗАМ НА ДЕЛО!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ОБОЖАВА ДА СЕ ШЕГУВА НА СВОЈА СМЕТКА: ЈА ПРИЧАМ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЕСПЕРАНТО!

Повеќе

Кабинет на Претседателот на Владата на РМ: Ги демантираме неточно пренесените информации од интервјуто на премиерот Заев за Н1ТВ

Кабинетот на Претседателот на Владата на Република Македонија ги демантира вестите што ги објавија некои од новинските агенции и медиуми (Н1 Србија,...

Повеќе