Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

ВЛАДАТА ГИ ПОМАГА МЛАДИТЕ ЖЕЛНИ ЗА НАУКА: Денес беше презентиран вториот јавен повик на #ФИТР за финансирање научно-истражувачки проекти во основни и средни училишта – „Предизвик за млади истражувачи“!

Го поттикнуваме критичкото и креативното размислување кај младите. Денес беше презентиран вториот јавен повик на#ФИТРза финансирање научно-истражува...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОЛЕ НАУМОВ УСПЕА ДА ГИ ДОНЕСЕ ВО ЕМИСИЈА ВИЛМА РУСКОСКА, ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА, КАЛАЈЏИЕВ, ЛАЖЕТИЌ, ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ КИДНАЛ ЈОВО ПРЕВАРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТИНА КАРПОШ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТОЧАЦИ

Започнуваме со нови субвенции за купување на велосипеди. Право на субвенција има секој полнолетен граѓанин на Карпош. Потребно е да се достави:🚲Л...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ЛУД ЧОВЕК: ГРУЈО МУ СЕ СМЕЕШЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО ЛИЦЕ - ВЕ ОПЉАЧКАВ, ИЗБЕГАВ ОД ПРАВДАТА И НЕ ВИ КАЖУВАМ КАКО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПРАШАН ОД НОВИНАРОТ НА СИТЕЛ, КАКО ИЗБЕГАЛ, ГРУЈО ОДГОВОРИ: ПА МНОГУ ЕДНОСТАВНО!

Осудениот поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, во интервју за ТВ Сител изјави дека од Македонија си заминал многу едноставн...

Повеќе

ДОШЛО ЈЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ: Пратениците му го одзедоа имунитетот на Љупчо Димовски!

Со 5 гласа ЗА и 4 ПРОТИВ, членовите на Комисијата за мандатно имунитетни прашања му го одзеде пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен минист...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ: ЛАЖНА Е ВЕСТА ДЕКА ЈУТУБ ГИ БРИШЕ ПЕСНИТЕ КАДЕ СЕ СПОМЕНУВА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ДИМИТРОВ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ВО БУКУРЕШТ: ШАРМОТ И ЕЛЕГАНЦИЈАТА СЕ ДЕЛ ОД НЕГОВИОТ ДИПЛОМАТСКИ АРСЕНАЛ

Повеќе

СДСМ ГО ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО: Со новиот закон жената ќе има неприкосновено право да одлучува за прекин на бременоста

Владата предводена од СДСМ и коалицијата усвои нов Закон за прекин на бременоста. Правото на жената за прекин на бременоста е неприкосновено. Женат...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ Е ЗАЕВ: Во Охрид се качи на маса за да направи подобро селфи со своите фанови!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СТРАШНО: Домот на културата во Ченто дувло на зависници и бездомници!

Столбови и кров кој тече, без ниту еден прозор од надвор, без врати и ниту една столица во салата во која имаше и современо кино. На бината само из...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев во посета на германската компанија „Костал Македонија ДООЕЛ Охрид“: Планирани се нови инвестиции од 24 милиони евра и над 200 нови вработувања

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и со в.д. градоначалникот на Oп...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ОДГОВОРИ НА АПЕЛОТ НА МАКТЕЛ: Во голема акција исчистен Транспортен Центар кој со години веше запуштен и нечист!

Градските власти го слушнаа апелот на многумина меѓу кои и на порталот Мактел, пред две недели побаравме од Град Скопје да го исчисти Транспортен ...

Повеќе

Може ли некој да ми објасни како е можно македонските десничари да сечат вени и да паѓаат во транс за комунистичкиот диктатор на Венецуела, Мадуро?!

Значи македонската десница е толку изгубена во просторот и времето, што е тоа нешто неверојатно!!! Замислете, деновиве тие сечат вени за комунистички...

Повеќе

СДСМ РЕАГИРА: ВМРО-ДПМНЕ се дрзна да лаже за веќе објавени активности, нема хаварија во РЕК Битола туку планирано исклучување на Блокот 1!

Повеќе