Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

Премиере, ме разочаравте, не очекував од вас вакви Груевистички финти, па не сме ние глупи ВМРОВЦИ, помина тоа време кога глупите не знаеја што се дешава, а куртоните веднeа глава за им се напуни џебот!

Драг премиере, вие денеска, требаше на прашањата на мојот одличен колега Фуркан Салиу, да одговорите во следниот редослед: 1. И се извинуваме на ја...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: Претседателот Иванов беше поканет, и со препорачано писмо и со емаил доставени до неговиот кабинет, да присуствува на свечената церемонија за подигнување на знамето на НАТО пред Владата!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ, СЕПАК ГО СЛУШНА ГЛАСОТ НА ЈАВНОСТА: Ќе се проверат сите вработувања, ако има протекции ќе бараме да се повлечат!

Сите вработувања ќе бидат проверени кажа вечерва премиерот Заев пред почетокот на седницата на Извршниот одбор по критиките во јавноста дека во др...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ВЕЧЕРВА ЌЕ ОДЛУЧИМЕ НА ИЗВРШЕН ОДБОР ДАЛИ ЌЕ СЕ ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ!

Повеќе

ЗА ЧОВЕК ШТО ИЗГУБИ ВЛАСТ, МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР 100 ГОДИНИ, ИЗБЕГА КАКО НАЈОБИЧЕН СКОТ У ГЕПЕК И ОСТАВИ ФАМИЛИЈА ДОМА, ГРУЈО Е ДОСТА САМОУВЕРЕН ДЕЧКО ПА ДУРИ И ДЕЛИ ЖИВОТНИ СОВЕТИ?!?!

Повеќе

ЕЕЕЈ КАЈ БЕВМЕ, А КАЈ СМЕ СЕГА: Пред 5 години овие ѓубриња владееја со државата, денеска знаме на НАТО се вее пред владата, треба да сме горди сите за големата победа, но има уште битки за биење!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сиљановска делува ретроградно па дури и ретардирано!

Branko Trickovski February 10 at 8:54 PM· Сиљановска Сало околу главата на нацијата. Отворен лигав тап...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА: ГОРДА СУМ ШТО ЈА ИМАМ ЧЕСТА ДА БИДАМ ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР КОЈ ЌЕ СЕДИ НА МАСАТА ВО ШТАБОТ НА НАТО!

Повеќе

Што е Геро срцка, Орце Камчев не е Саше Политико за да го черечиш секој ден а срцка, шта је маца појела језик?!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква та...

Повеќе

СЈО НЕ ДАВА БАНЕРИ: ГЕРО ПАК ЗАСТАНА НА СТРАНА НА ОЛИГАРСИТЕ, ЧИТАТЕЛИ НА НЕГОВИТЕ МЕДИУМИ НЕ ДОЗНАА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ГАЗДА КАМЧЕВ, ГАЗДА ПЕЛИСТЕРКА И ГАЗДА МИЈАЛКОВ, СЕПАК ЌЕ ИМА БАНЕРЧИЊА ОД СИСТИНА, ПЕЛИСТЕРКА И ХОТЕЛ МЕРИОТ!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква ...

Повеќе

УТРЕ Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: УТРЕ РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЗАМИНУВА ЗА БРИСЕЛ КАДЕ ЗА ПРВ ПАТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ НА НАТО АЛИЈАНСАТА!!!

Министерката Шекеринска – прв наш министер кој учествува на Северноатлантскиот совет на НАТО Министерката за одбрана Радмила Шекеринска утре ...

Повеќе

ВЛАДАТА ОД ДЕНЕСКА ЌЕ ГО КОРИСТИ НОВОТО ИМЕ: СООПШТЕНИЕ НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ ВО СИЛА НА КОНЕЧНАТА СПОГОДБА, УСТАВНИТЕ АМАНДМАНИ И УСТАВНИОТ ЗАКОН ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА АМАНДМАНИТЕ

Повеќе

СУАД МИСИНИ: Бизнис махинациите на Камчев се славни и нивната историја е постара од 20 години, беа помогнати од сите досегашни премиери, судии, обвинители!!!

МАКТЕЛ:Господине Мисини, вие прв уште пред неколку години почнавте да кревате аларм за некои чудни трансакции во врска со ОРКА ХОЛДИНГ, во тоа в...

Повеќе

БРАВО ДЕЧКИ, ВЛЕГОВТЕ ВО ИСТОРИЈАТА, АЈ СЕГА ОВА НЕПОТИЗМОТ РЕШЕТЕ ГО ПОШТО СКРЕНАВМЕ НЕРВНО!

Повеќе

ОД ОВА СЕ ТРЕБА ДА ВИ Е ЈАСНО ЗА ОВОЈ ЧОВЕК И ОВАА ПАРТИЈА: Мицкоски имал неодложни обврски кон партијата, затоа не дојде пред Влада на кревањето на знамето на НАТО!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се одѕва на поканата од Влада да присуствува на церемонијата на која беше подигнато знамето на НАТО. О...

Повеќе