Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

ГРУЈО: ВМРО ДПМНЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДЕ-ГРУЕВИЗИРА, ЗА ТОА ДА СЕ НАПРАВИ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ИЗБРКААТ 99% ОД РАКОВОДСТВОТО!

- Невозможно е ВМРО ДПМНЕ да се дегруевизира, затоа што за тоа ќе треба да се избркаат 99% од раководството на партијата, тоа е неизводливо! Грујо ...

Повеќе

ГРУЈО: ЅИНГО Е ЧОВЕК КОЈ НЕ ГИ ИЗНЕВЕРУВА ПРИЈАТЕЛИТЕ, ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК?!?!

- Ѕинго е прекрасен човек кој никогаш не ги изневерува пријателите. Кога коалицирав со него многу вмровци ми се наљутија, ама никогаш не се покајав ...

Повеќе

ГРУЈО ВЛЕГОЛ ВО КОМИТСКИ ФИЛМ: ИЗБЕГАВ ОД МАКЕДОНИЈА ПО ПРИМЕРОТ НА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, И ТОЈ ИЗБЕГАЛ КОГА СТАНАЛО ОПАСНО ВО МАКЕДОНИЈА!

- И Ванчо Михајлов и останатите војводи бегале од Македонија кога станало опасно, па така и јас! Грујо во комитски филм на Инфомакс.

Повеќе

ГРУЈО СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: Заев сакаше мене да ме убие во затвор, ама на крај тој ќе заврши убиен?!?!

- Заев сакаше мене да ме убие во затворот, ама на крај тој ќе заврши убиен! Народот рекол, кој црно мисли, црно ќе го снајде! Еве од каде му на Миц...

Повеќе

ГРУЈО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА ИНФОМАКС: Судиите мораше прво да поминат у партија! Мислите академија за судии? Да бе, да, мислев академија за судии!

Грујо: - Судиите мораше прво да поминат политичка академија у партија. Копук куртон: - Мислите академија на судии и обвнители? Грујо: - А ја што р...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ГРУЈО: ЧЕКАМ МИЦКОВСКИ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЗА ДА ПРЕСТАНЕ СУДСКАТА ХАЈКА ПРОТИВ МЕНЕ И ДА СЕ ВРАТАМ ВО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ СЕ ИМА ТОТАЛНО ПОБРКАНО: Филип Петровски ветува ако стане претседател ќе вовел воена состојба и ќе имало крв до колена!

Повеќе

ДА НИ Е ВЕЧНА, МИРНА, БОГАТА, БЕЗБЕДНА, ПРОСПЕРИТЕТНА, НЕЗАВИСНА, СУВЕРЕНА, НАЈМИЛА!!!

Не владата бе, државата!

Повеќе

БРЕЕ ИМАЛО И БЕТЕР ОД КАРАКАМИШЕВА: ПРОФЕСОР НА ФАКУЛТЕТOT ЕСРА ЈАВНО СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ ГО КОЛЕ ФРЧКОВСКИ?!?!

Повеќе

САМКА ИБРАИМОВСКИ ГО ПРАШУВА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Зашто бе не дојде на кревањето на знамето на НАТО пред влада, каков кандидат за претседател си ти што се слика секој ден со Американски политичари а сака земјава да ја врти кон Русија?!

Пратеникот на партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимсоки, го прашува неговиот колега Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ, каков ка...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕГА ЦАР: Фуркан Салиу му го читаше цел непотизам на Заев вечерва!

Новинарот Фуркан Салиу постави доста “незгодно” прашање до премиерот Зоран Заев и му ги прочита сите вработувања на првите луѓе во СДСМ ...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА - СДСМ пресече: Нема предвремени парламентарни избори!

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, потв...

Повеќе

ДОБРО БЕ, ИМА ЛИ ПРАТЕНИК КОЈ НЕ СИ ВРАБОТИЛ ДЕТЕ ИЛИ БРАЧЕН ПАРТНЕР НЕКАДЕ НА ДРЖАВНО: Сопругата на Рамчиловиќ вработена во МВР!

Сопругата на пратеникот Зекир Рамчиловиќ веќе еден месец работи во Министерството за внатрешни работа, т.е. во Секторот за внатрешни работи ка...

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СПРЕЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА: ЗАПЛЕНИ СТОТИЦИ ГУМИ КОИ СЕ СПРЕМАЛЕ ЗА ОГРЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: ВЛАСТА ПОЧНА ДА ЗАБЕГУВА, ОВА Е МНОГУ ГРДО ШТО СЕ СЛУЧУВА!

Повеќе