Одберете локација на пристап

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто с
Туф, туф, Боки 13-ка бил фрик, трошел многу пари на кондури. Носел сомнителни пари од Србија?! А што, Стојменов и Ѕинго да не се поарни? Они не возат поршиња, немаат хациенди на Водно на кои може да им позавиди и Рокфелер? Па Ѕинго Мали уште во 199
„Преку Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2019 година овозможивме директна финансиска поддршка на микро,мали и средни претпријатија, во вкупен износ од 21 милион денари преку кофинансирање на 70% од докажаните трошоци
Став на претседавачот на НК на ГДУ. Ѓорѓи Трендафилов Па шта си ти? Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи, управни органи и организации, не е за изненадување што кај пове
Да прашам, срамежливо, ако смеам: Дали е влезот на оваа држава во ЕУ работа само на власта? Оти, за НАТО видовме. Барем за ЕУ малку помош?! Може ли опозицијата, освен што седи на маргините и по цел ден само јаде гурабии за домашна употреба, намест
Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници „Макам Транс“- Скопје, денеска во присуство на зам
Стефан Богоев‏@sbogoev Со новата градинка во Бардовци, се добива простор за згрижување на 78деца, во подобри услови, со нови дидактички материјали, еко - играчки и хигиенско санитарни услови по сите стандарди. #СеГрижиме
Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не дојде. „Сведокот Јордан Камчев е уредно повикан, а не го оправдал своето отсуство. Барам з
Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански активисти му се обратија на премиерот Зоран Заев преку отворено писмо, барајќи од сегашна
Почитувани, Со месеци сме предмет на жестока негативна кампања со која игрите на среќа треба да се претстават во јавноста како „дувла“ на беззаконие и како извор на зло за младите генерации. Тргнувајќи од фактот дека во објектите на

(ВИДЕО) ХАХАА, САШО ОРДАНОВСКИ НЕМА ДОК Е ЖИВ ПАК ДА ПОКАНИ ОБВИНИТЕЛ НА ИНТЕРВЈУ: Се измачи со Вилма Рускоска, и постави 5000 прашања во тек на еден саат, таа одговараше само со да и не :D

Повеќе

ВЛАДАТА КОНЕЧНО ЈА РЕАЛИЗИРА ВЕЧНАТА ИДЕЈА ЗА ЗЕЛЕНА НАФТА ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИМА НАПРЕДОК ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА МОЗОЧНИТЕ УДАРИ КОИ СЕ ЕДНА ОД НАЈЧЕСТИТЕ ПРИЧИНИ ЗА СМРТНОСТ ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

(ВИДЕО) ОД 1000 ВЛАДИНИ АГЕНЦИИ САМО 12 ЌЕ ИМААТ ЗАМЕНИЦИ ДИРЕКТОРИ, НА АНКЕТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВОДАМ ЈАС НО НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ КАНДИДИРАМ

Повеќе

Гинекологија Чаир доби донација од 10.000 евра за прочистувачи за воздух, Макрадули вели: Продолжуваме со борбата

Министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули, денеска ја посетија Гинекологија „Мајка Тереза&...

Повеќе

БОЈКО ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ГУШКА ЗАЕВ, КАРАКАЧАНОВ ЗАДОЛЖЕН ДА ГО ТЕПА СО ШТО СТИГНЕ: Македонија да ги исполни обврските од Договорот со Бугарија ако сака да влезе во НАТО и ЕУ!

Бугарскиот заменик-премиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, изјави дека доколку Северна Македонија сака да стане полноправна членка на Н...

Повеќе

Еден од најдобрите македонски новинари, популарниот Трпе, Горан Трпеноски е избран за член на Антикорупциска комисија

Собраниската Комисија за прашања на избори и именувања предложи Билјана Ивановска да биде нов претседател на Антикорупциската комисија. Предложен...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ ШОКАНТНА БОМБА: Криминалното ВМРО-ДПМНЕ потпишалo Договор за изградба на нов Клинички центар без добиено одобрение за градба, а денес глуми загриженост?!

Повеќе

ДВА И ПОЛ МИЛИОНА ЕВРА ЌЕ ПЛАТИМЕ ЗА СУДСКИТЕ МЕСТЕНКИ НА ГРУЕВЦИ: Владата ќе им исплати по 5.500 денари за секој ден поминат во затвор ќе добијат осудените во „Сопот“

Владата вчера на седница донесе одлука да ги обештети единаесетте лица кои беа осудени во случајот „Сопот“, а за кои СЈО лан...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО АЛУМИНИУМ: ГРУЈО ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА ТРИУМФАЛНО НА БЕЛ КОЊ!

Повеќе

Телекабел по трет пат е прогласен за “Супербренд“ на Македонија

“Супербренд“ е потврда и за тоа дека Телекабел,има нови планови за развој и напредок.Во Штип , за Штип ниту една компанија трипа...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника, прва жртва на епидемијата во земјава!!!

-Прво било лекувано во болницата во Козле, а после префрлено на Инфективната клиника каде докторите за жал неможе да се справат со компликациите. Ис...

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ ВОЗИ ТОЧАК НА ЛАДНОТО БЕЗ КАПА, ШАЛ И РАКАВИЦИ, ДЕТЕ ЌЕ ИЗМРЗНЕШ!

Повеќе

Премиере многу сум ви лут, сабајлево сакав на пресот рано утрово на клинички да ве критикувам жестоко ама се спасивте

Сабајлево требаше да ја имаме првата брканица на Саше Политико со премиерот Зоран Заев. Но се успав по ѓаволите! Деновиве останувам малку покасно од ...

Повеќе

Зедов Македонка во Америка и се зезнав, ја фатив на дело, а потоа таа проба да ми зеде се и да ме пикне во затвор!

Роден сум во Македонија. Прво татко ми доби државјанство, а потоа за неколку години не’ повлече и мене и мајка ми. Тогаш го завршував основнот...

Повеќе