Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е НАДПАРТИСКИ КАНДИДАТ: ИМА ЧЛЕНУВАНО ВО СИТЕ ПАРТИИ!!!

Член наИзвршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ (1997-2001)Обединети за Македонија(2009–2010)Демократска Десница(2011–2012)ВМРО-ДПМНЕ(2012–...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, А ШТО БУРЕК ИЗЕДОА: МИЦКОВСКИ ИМ ВЕТИЛ НА БУГАРСКИТЕ ЕВРОПРАТЕНИЦИ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ПРИФАТИ ЗАЕДНИЧКА ИСТОРИЈА СО БУГАРИЈА

Повеќе

ЧУДО ВО АМЕРИКА: КРАВА СКОКНАЛА НА СРЕД АВТОПАТ ОД КАМИОН НА ПАТ КОН КЛАНИЦА, ЗА ДА СИ ГО СПАСИ ТЕЛЕТО СО КОЕ СЕ ПОРОДИЛА ЕДНА НЕДЕЛА ПОДОЦНА!

Некои крави имаат повеќе мајчински инстикт од некои жени. Целата сторија на Yahoo News.

Повеќе

ИМА ЛИ КРАЈ НА ВЛАДИНИТЕ СКАНДАЛИ ОВИЕ ДЕНОВИ: Боки 13 си jа вработи мајката во влада?!

Собранието на Република Македонија на седница донесло одлука за именување на член на Комисијата на заштита на правото за слободен пристап до информа...

Повеќе

Бучковски: Заев и Ципрас направија чудо

Започнува нова ера за Македонија, изјавил поранешниот премиер Владо Бучковски за „БНР“. Оваа изјава следеше откако Македонија тргна на п...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОВО ПРЕВАРА И СЕ ИСПОВЕДА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА, ПАРАФРАЗИРАМЕ: Им е**в мајката на СЈО пошто многу вмровци ме сопираа на улица и ме замараа, абе до кога ќе ги трпиш овие трите од СЈО, рокот им истече...

Еј сам си призна, главна мотивација му било тоа што на улица многу го запирале и му правеле присок да ги реши женските од СЈО?!?! Бре бре бре... Кој...

Повеќе

(ВИДЕО) АКО ЗА НЕШТО ГИ БИВАШЕ ВМРОВЦИТЕ ТОА Е СНИМАЊЕ ВИДЕО СПОТОВИ, АМА СЕГА И ЗА ТОА НЕ ГИ БИВА: Мицко седи сам у темна канцеларија буља у некои графици и си збори сам со себе а во позадина музика од хорор филмот КОГА ЈАГНИЊАТА ЌЕ СТИВНАТ...

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ МОЖЕ ДА СМЕТА НА ГЛАСОВИТЕ НА СИТЕ 1000 ЧЛЕНОВИ НА ПАРТИЈАТА НА ЈАНКО БАЧЕВ, И ПЛУС КОЛКУ САКА РУСКИ ЗНАМИЊА!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НЕ МОЖАТ ДА И ПРОСТАТ: Нов скандал за Гордана Сиљановска, користела имејл на серверот на Сорос Фондација!

Сегашиот имејл на професорката Гордана Сиљановска гласел goga@soros.org.mk?!?!БРЕЕЕЈ, ОВА ВМРОВЦИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА И ГО ПРОСТАТ!!!

Повеќе

Насилниците во иднина ќе се гонат кривично за насилство врз жени и девојки

Насилството врз жените и девојките беа разлика, дали е физичко, психичко, на работно место, јавен простор или пак најновото сајбер насил...

Повеќе

(ВИДЕО) БМВ ГИ НАДМИНА ТЕСЛА, АПЛ И ГУГЛ: Направија мотор кој сам се вози!

Повеќе

ДЕМАНТ НА АНКЕТАТА НА ТЕЛМА: ПЕНДАРОВСКИ НА СИТЕ АНКЕТИ МУ ВОДИ НА ДИМИТРОВ ВО ОДНОС ДВА СПРЕМА ЕДЕН!

Денеска голема паника предизвика сторијата на Телма за рејтинзите на Пендаровски и Димитров, и според Телма, рејтинзите на нив двајца се израмнети, ...

Повеќе

Министерот за внатрешни на Хрватска, Божиновиќ: Инцидентот во Сплит најостро го осудуваме, уапсени се тројца, по двајца се бара, примивме протестна нота од Србија

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна...

Повеќе

МАКЕДОНИЈО ТЕБЕ НЕ ТЕ СПАСУВА НИ НАТО, НИ ЕУ, НИ ООН - ХОРОР ВО СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ПЕЛАГОНИЈА: Овие деца кога ќе завршат факултет ќе бидат професори, судии, доктори, инспектори, политичари, обвинители, адвокати, новинари, бизнисмени...

Дарко од Дојран‏@theNoble_Martyr6h6 hours ago Студентски дом „Пелагонија” - Скопје Република Северна Македонија; Република Макед...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг за претседател, Села е на трето место

Никола Димитров со 6.9 отсто и Стево Пендаровски со 5.8 отсто се имињата кои се водечки за претседател на државата, покажа анкетата наТелма. Веднаш...

Повеќе