Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ГЛУПИ КОМУЊАРИ: Наместо споменици и бронза, ќе дадат 10 милиона евра за систем за наводнување за 2000 хектари во Валандово и Удово

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕЏА АРСОВСКИ: Амандманите ќе поминат, ќе се обезбеди двотретинско мнозинство!!!

Повеќе

ГРАЃАНИ НАПАДНАЛЕ КОМУНАЛНИ РЕДАРИ НА ГРАД СКОПЈЕ, СЛУЧАЈОТ ПРИЈАВЕН ВО МВР!

Повеќе

Со донација од УСЈЕ поставена нова енергетска ефикасна фасада на Основното Општинско Училиште Кирил Пејчиновиќ во Кисела Вода

Повеќе

СПOДЕЛИ: Oвaa бaбичкa веќе дoлгo време спие нa aвтoбускaтa стaницa вo Скoпје(меѓугрaдскa)

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА УШТЕ 11 ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ КОИ ЌЕ ЗЕМААТ 200 ЕВРА МЕСЕЧНО СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА!

Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, обра...

Повеќе

НУКЛЕАРКА ОД ОЈО: ТОНИ ШАНАЦ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР 5 ГОДИНИ ПОРАДИ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН БРАНКО ТРИЧКОВСКИ!!!

Повеќе

ДЕНЕСКА ВО АМЕРИКА: Трамп на твитер нападна порно актерка, напиша дека личи на коњ, таа му врати дека имал мал пенис!

Повеќе

ДЕЧКИ СМЕ ГО ОБРАЛЕ БОСТАНОТ, ВО СЕ СМЕ ПОСЛЕДНИ, ЗА НИШТО НЕ НЕ БИВА!

Повеќе

ГРУЈО ТРЕБА ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР И ЗА ОВА ЗЛОДЕЛО ПРОТИВ НАРОДНИТЕ ПАРИ: Се затвора Македонско Село, инвестиција од 6,5 милиони евра!!!

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот...

Повеќе

ФИРОМ Инженеринг: Улицава ја асфалтираа минатата недела, па вчера тргнале да сечат за приклучок, па исекле до пола, па виделе дека промашиле, па исекле пак ново, па не знам кај да се обратам, па више пукнав.

Повеќе

СЕПАК НЕ Е СЕ ЦРНО, ИМА И НЕШТО ДОБРО ВО ЦЕЛАТА ПРИКАЗНА!!!

Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, ...

Повеќе

БРАВО, ОВА Е ЗА ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: Рамсторе заедно со своите потрошувачи и вработени донираа 2,5 тони храна по повод Светскиот ден за борба против гладта!

Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни ...

Повеќе

ЛЕЈДИ ГАГА ПАК СЕ ПРЕТЕРА СО МОДАТА, СИТЕ И СЕ СМЕАТ

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА ПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО ДПМНЕ, СТАМЕНКОВСКА НА 24 ОТВОРЕНО: Никој од обвинетите за 27-ми април нема вина, ниту партијата ВМРО ДПМНЕ има некаква вина за 27-ми април!

Повеќе