Одберете локација на пристап

- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

ДУРМО ТУРС: Вчерашниот кобен ден е голема трагедија за компанијата, за повредените, за семејствата на починатите и за целата држава. Немаме зборови за сочувство на загинатите и семејствата. На повредените им посакуваме брзо оздравување

Од автобуската компанија „Дурмо турс“, чиј автобус вчера се преврте кај Карпалак на автопатот Скопје-Тетово изразија сочув ство до семеј...

Повеќе

МАЈКАТА НА БОКИ 13-КА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА ФУНКЦИЈАТА ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ НА ЈАВНОСТА!

Новоизбраниот член на Комисијатаза заштита на правото на слободен пристап до информации Јасминка Јованоска, која е сопруга на еден од сопствениците ...

Повеќе

Татко очајно моли за помош: Син му бил во автобусот на смртта, а сега го нема никаде

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесеТВ21. ...

Повеќе

Претседателот Иванов посети семејства на загинати во автобуската несреќа

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири,Трпевскии Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...

Повеќе

Браво за доктор Ридван Бајрами – Хирург работеше 27 часа непрекинато за да им помогне на повредените лица од вчера

Лекарите и медицинскиот персонал цела ноќ дежураа, а многумина од нив иако не повикани самите доаѓале и се пријавувале за да работат и да помогнат ш...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТИТО ЗА КОЈА КОМУЊАРИТЕ СЕ ПРАВАТ МУТАВИ: ОВА Е ТАЈНАТА НА НЕГОВОТО ЕКОНОМСКО ЧУДО - КРЕДИТИ КОИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ УШТЕ 22 ГОДИНИ ДО 2040-ТА ГОДИНА!!!

Граѓаните на Србија ќе ги исплаќаат долговите на Јосип Броз Тито уште 22 години. Последните кредити од 70-ите и 80-ите години на минатиот век доспев...

Повеќе

ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. На повредените им посак...

Повеќе

1ТВ: МВР и ОЈО ќе истражуваат говор на омраза во објавата на Ванковска

Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство ќе истражува дали преку објавата на социјалните мреж...

Повеќе

(ВИДЕО) Владина делегација на комеморативната седница во Општина Врапчиште за загинатите од вчерашната сообраќајна несреќа: Сочувствуваме со болката во оваа голема трагедија за целата наша држава, ќе ги поддржиме сите семејства на загинатите сограѓани

Повеќе

Потресно сведоштво на патник кое навестува пукната гума: Прво почна да се тресе цел автобус, па се блокираше воланот, заедно го вртевме со возачот, но не успеавме

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава24 Инфоод местото на несреќата. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Комеморативна седница до семејствата на загинатите: Ве уверувам дека нема да ве оставиме сами, ќе сториме сé, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се продаваат & изнајмуваат ексклузивни, комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути возење од строгиот центар на Скопје, во елитната, чиста и мирна населба Црниче

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје Се продаваат или изнајмуваат комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути во...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите ...

Повеќе

ЕДЕН ОД ТРАГИЧНО ЗАГИНАТИТЕ БИЛ ПОЗНАНИК И ГОЛЕМ ФАН НА ЈЕЛЕНА КРЛЕУША, ТАА ИСКАЖА СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО!

Повеќе

Обвинителство: Возачот на автобусот не бил пијан, ќе се утврдува дали зборувал на мобилен, возилото се испитува од инженери на Машински Факултет, било регистрирано пред еден месец!

Од Основното јавно обвинителство информираат дека е заврашен увидот на местото каде што вчера се случи тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Т...

Повеќе