Одберете локација на пристап

На 20.5.2019 година, Стопанската комора на Македонија одржа прес-конференција на тема: „Директна финансиска поддршка на компаниите за потребната работна сила“. Формалниот систем за стручно образование не може на краток рок да излезе во
Оформен е Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски и веќе се познати имињата на неговите членови. Миле Бошњаковски е назначен за генерален секретар или шеф на Кабинетот, Билјана Радева е прес офицер, Бљерим Кољари е советник за национална бе
Колкупати досега сте си ја замислувале среќата вака? Станбениот кредит на Комерцијална банка со повеќе опции за отплата, со каматни стапки веќе од 2,9% и со рок на отплата до 30 години, ќе ве однесе до вашиот нов среќен дом. Погледнете ги условит
Искористете ја оваа несекојдневна можност од Комерцијална банка АД Скопје. Станбен кредит за ограничен број комфорни станови во сопственост на Банката во населба Ѓорче Петров - Јурија во Скопје со 0% учество и каматна стапка од 2,9% за првите три
Секој четврток во периодот до 1 август 2019 г. однесете го вашиот стар телефон, таблет или персонален компјутер во iSTYLE каде што ќе ви биде проценет и претворен во попуст за набавка на нов Apple уред.Доколку платите со вашата Mastercard® карт
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровск
Од следниот понеделник Регулаторната комисија за енергетика ќе ги утврдува цените на нафтените деривати по новата методологија, која регулаторите треба да ја донесат во следните два дена. На прес-конференција денеска посочија дека со н
Зебрите Јанош и Јашари (мажјаци од Чешка и Словенија) се најновите жители на скопската зоолошка градина. -Зебрата Јанош има 18 месеци, додека Јашари е помлад и има 9 месеци. Првите 20 денови ќе бидат во карантин и изолација. Веднаш се приспособија
Светската здравствена организација врши истрага за злоупотреби на свои вработени за речиси 200 милиони долари. СЗО потрошила 192 милиони долари за патни трошоци минатата година, при што вработените ги нарушиле сопствените правила на агенцијата со
Годинешното 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе биде отворено со концерт на светски познатата уметничка, британската виолинистка Ванеса Меј. Таа на Античкиот театар на 12 јули на свеченото отворање на Фестивалот ќе

ТРАМП СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА УНИШТИ ТУРЦИЈА АКО ТАА ГИ НАПАДНЕ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА

Повеќе

ЉУБЧО РЕАГИРАШЕ ЗА НАПАДИТЕ ЗА ОКТА: Не сум ја крив што некој ја проектирал рафинеријата да биде мазутара!

Повеќе

ЕКС ПУЦВЕЛ МИНИСТЕРОТ РОБЕРТ АЛАЃОЗОВСКИ ПРЕВЕЗОЛ ИЗМРЗНАТИ ВМРОВЧИЊА ВО СРЕД НОЌ, ЌЕ ГИ МАНЕЛО СРЦЕ ОД ШОК!

Повеќе

ЏЕЗ МУЗИКА ВО ВИНСКИ БАР ФОРЦА

Со огромна чест и задоволство, во петок (18.01.2019) со почеток од 20:30 часот, Ве покануваме да ја почуствувате вистинската љубов кон музиката и ум...

Повеќе

УШТЕ ЗА ЛГБТ НЕ СМЕ СЕ РАЗБРАЛЕ, А НЕ ЧЕКА НОВА ТЕШКА ДЕБАТА!

Повеќе

Ставете се во кожата на албанскиот коментатор на МТВ 2, треба да коментира за човек кој отворено го мрази неговиот народ и неговиот јазик, мислете тоа е лесно?

Целосно го разбирам албанскиот коментатор на МТВ 2 кој имал потешкотија да го спомене името на Столе Стоилов. Професионализмот значи да успееш да ги ...

Повеќе

ТВИТ НА ДЕНОТ!

Повеќе

АУУ, ОВА НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ВМРОВЦИ СО ИСПРАНИ АНТИЧКИ МОЗОЦИ

Повеќе

МОМАКОТ ДЕНЕС ИМА 29 ГОДИНИ

Повеќе

ВЕНЦИ И СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПОСТАВЕНИ ВО ЧЕСТ НА МАРА БУНЕВА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Мара Буневабиламакедонскиреволуционер, учесник во македонското револуционерно движење и деец наВнатрешната македонска револуционерна организација. П...

Повеќе

ЗА НЕКОИ ЛУЃЕ ЗАЕВ ВЕЧНO ЌЕ ОСТАНЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО: Едно време мислев дека ќе се прекршат и ќе речат, браво Заев, сме погрешиле за тебе, но не, нивниот инат е гранитен, непробоен, нивното слепило е безнадежно!!!

Слепилото кај некои наши аналитичари, новинари, политичари и коментатори кон Зоран Заев е запрепастувачко. За нив тој засекогаш ќе остане селанчето п...

Повеќе

САШЕ ПОЛИТИКО КОГА ПЦУЕ, ТОЈ Е КРАТОВСКО КОПИТО, ТРЕНДО КОГА ПЦУЕ ОН Е СКОПСКИ ШИЗИК?!

Повеќе

ГЕРО ВО СВОЈ СТИЛ, ШИЗОФРЕНИЈА ДО ДАСКА: Бара од СДСМ да не оди на избори, а во исто време бара од СДСМ да не прифаќа уцени во собрание?!?!?!?!

Во своја најнова колумна, Геро во свој Алцхајмер стил, бара од СДСМ ем да не оди на избори каде би ја зголемила својата моќ во собрание за да не бид...

Повеќе

СЕ ШТО ИМ ОСТАНА НА ВМРОВЦИТЕ Е ЕДНА НЕПОДНОСЛИВА ПАТЕТИКА КОЈА УБИВА КАКО САРИН!

Повеќе

Манчевски од Вевчани: Сега ќе се смејам, ама вечерва ќе се замислам

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ов...

Повеќе