Одберете локација на пристап

Почитувани, На17 јуни 2019година воХотел Александар Палас,се одржазавршна конференција во рамки напроектот„Родово рамноправна ЕУ интеграција? – градење капацитети на женските граѓански организации“ насловена „Интегрир
- Не е фер да бидеме сменети сега кога е најлесно да се работи, ние работевме во најтешки можни услови когса и нашите животи беа на мета, постоеше реална можност да бидеме физички елиминирани по нарачка на оние кои ги гоневме а кои се големи ѕверки
- Бомбите кои ги објавува Ел Чека не се дел од архивата на СЈО. Тоа значи дека тие се дел од поголемата архива која ја имаат тие што прислушкувале. СЈО има само мал дел од таа архива, тоа е она што успеале да го извлечат свиркачите Ѓорѓи Лазаревски
-Поигрување со чувствата на семејствата на жртвите во случајот Монструм заради собирање лајкови на фејсбук е чиста психопатија, ако има некој нови докази нека дојде во СЈО или ОЈО а не да си прави забава на социјални мрежи! Фатиме Фетаи на 1 ТВ.
- Врховен суд донесе одлука дека СЈО не смее да гони после 30 јуни 2017-та, и сега поради таа одлука можно е нашиот процес ИМПЕРИЈА да падне на суд, па водевме сметка да не го оштетиме буџетот на државата ако не му дадеме на Камчев да патува па пор
Обвинителката Фатиме Фетаи во вечерашното интервју за 1 ТВ откри кој бил можниот мотив на Врховниот суд да донесе начелно правно мислење според кое СЈО не смее да води истраги и предистраги по 30 јуни 2017 година. -Нашиот став е јасен. Т
Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки

МЕГА СКАНДАЛ: ЕВЕ КАКО ВМРО ДПМНЕ ЈА КУПИЛО ВЕРНОСТА НА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА - ВО 2011-ТА ГО СТАВИЛЕ ДИРЕКТОР НЕЈЗИНОТО СИНЧЕ ВО ХЕЦ ЗЛЕТОВИЦА!

Повеќе

Општина Прилеп: Субвенционирана вода за околу 500 семејства од социјално ранливите категории

Со одлука на општинскиот Совет, на близу 500 семејства од социјално ранливите категории, Општина Прилеп месечно ќе им ги субвенционира трошоците...

Повеќе

РАДМИЛА ДВА СААТА ОДГОВАРАШЕ НА ГЛЕДАЧИ НА 1 ТВ: Кој и да биде кандидат за претседател ќе биде прифатлив за сите граѓани!

- Уште не знаеме кој ќе биде кандидат за претседател од редовите на СДСМ, но кој и да биде ќе биде прифатлив за сите граѓани на земјава. Вице преми...

Повеќе

НАД 1700 ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА ОД СВИНСКИ ГРИП, ВЛАСТИТЕ СМИРУВААТ ДЕКА ЛЕК ТАМИФЛУ ИМА ДОВОЛНО!

Над 1700 заболени од грип, најмногу од Тетово, Гостивар и Скопје. Втора жртва за само два дена по добиени компликации од сезонскиот грип. 24 годишн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КАЖУВА ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА: НАТО е успех на ВМРО ДПМНЕ, Заев го свитка ‘рбетот на македонскиот народ

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија и смета дека ова претходно го одрабитал авладата пред...

Повеќе

Шекеринска; Нема да има двојазичност во наредбите во армијата, додека да се преведе кој што збори може некој да загине!

По денешната посета на касарната во Тетово, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска вели дека не било разговарано за Законот за јазиците, затоа ...

Повеќе

ПРАВДАТА СЕПАК ПОБЕДИ: ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ ВО „ТОРТУРА“, МИСЛЕЊЕТО НА ВРХОВНИОТ СУД НЕ Е ОБВРЗУВАЧКО ЗА КРИВИЧНИОТ СУД!

Во „Тортура“, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и уште шестмина припадници на алфите се обвинети за нечовечно постапување и ом...

Повеќе

ГРУЕВИЗМОТ НИ ГИ УНИШТИ ДУШИТЕ, НЕ СМЕ ЛУЃЕ, ТУКУ СМЕ СТОКА, ОВИЕ ТРЕБА ДА ВОСПИТУВААТ ДЕЦА ЧОВЕЧЕ: Професори од Хемиско училиште не држат настава, стравуваат дека в.д. директорот Албанец ќе ги загрози!!!

Професори од средното хемиско-технолошко училиште во Скопје „Марија Склодовска - Кири“ денеска не одржаа настава, а најавуваат дека не...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: ТРГАЊЕТО НА ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА Е БЕСПЛАТНО, СЕ КОРИСТЕА ВНАТРЕШНИ РЕСУРСИ И ПОСТОЕЧКИ ДОГОВОРИ СО ИЗВЕДУВАЧИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОЈО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Врховен суд прави упад во правниот систем со што се прави правна несигурност и хаос, ќе се побара од собранието да донесе автентично толкување за СЈО!

Линк до изјавата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО И КОЧО НА СВЕТА МИСИЈА ПО БЕЛИОТ СВЕТ СО ЦЕЛ ДА НАЈДАТ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ПАРИ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ШТО ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе

ГДУ: Во последно време се зголеми трендот синчиња, ќеркички, браќа, сестри, внуци, братучеди и љубовници да се вработуваат под моќната капа на државата, па сега и новиот закон за заменици директори за уште една тура роднини на функционери да се закачат на буџетска цицка!

Добар ден (Заменик) Директоре! Граѓанско Демократската Унија е длабоко заинтересирана по кој клуч ќе се делат новите функционерски места? Дали за в...

Повеќе

НОВА ТУРА НАВРЕДИ ОД ГЕРО ДО ПРЕМИЕРОТ И ТОА САМО ЕДЕН ДЕН ПО ИСТОРИСКИОТ ПРИЕМ НА ЗЕМЈАВА ВО НАТО: ЗАЕВ Е ПРЕМНОГУ ГЛУП ЗА ДА БИДЕ ТАТКО НА НАЦИЈАТА!

Нова брутална колумна со брутални навреди на сметка на премиерот Зоран Заев од Геро, и тоа само еден ден по приемот на Македонија во НАТО, историски...

Повеќе

Шилегов обзнани уште една мерка против загадувањето: Инвертер климите ќе ги субвенционираме со половина од вредноста, но не повеќе од 15.000 денари

Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -З...

Повеќе

МАЛИТЕ ЗЕМЈИ ПРАВАТ ЕКОНОМСКИ РАСТУР ВО ЕУ: Во 2018-та најголем економски раст имале Словачка, Романија, Бугарија, Малта, Ирска, Полска додека на дното со речиси нула раст зе гигантите Италија, Британија, Германија, Франција...

Погледнете каков лом прават малите земји во рамките на ЕУ! Иако мантрата е дека малите земји имаат штета од ЕУ, сепак ако се земат во предвид милија...

Повеќе