Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ВИДЕО) ЈА СПАСИ ИЛИ ЈА УТЕПА?!

Повеќе

МИ СЕ ГАДИ ОД КОМУНИСТИЧКАТА МАНТРА ЗА МЕДИУМИТЕ И МАЛИОТ ПАЗАР!

Со децении во новинарската фела владее една комунистичка мантра за медиумите и пазарот што е навистина одвратно ступидна. Демек, ако имало многу меди...

Повеќе

АВАЛОН ПРИРЕДУВА МУЗИЧКА ОЛИМПИЈАДА ВО ОХРИД ЗА ИЛИНДЕН!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КЛЕЧЕЊЕТО КАЈ АЛБАНЦИТЕ Е ЗДРАВО И ПРИРОДНО, СЕДЕЊЕТО НА СТОЛ ГО РАЗБОЛУВА РБЕТОТ, АМА ПА ОДИ КЛЕЧИ У КАНЦЕЛАРИЈА...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ РАСКАЖА КАКО МУ СЕ ЈАВИЛ НА ОБАМА ЗА ДА МУ ЈА ПОЗАЈМИ ПРОГРАМАТА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БУЈОТО сеуште ги прави најдобрите кујни во земјава уште од 1978-ма година па се до денеска!

Нашиот најнов модел на кујна VALENCIA, изработен од врвни материјали со најквалитетен оков, опремен со највисокото ниво на дополнителна опрема, Ве п...

Повеќе

Млади мажи, ако сакате успех во љубовта и животот, бидете успешни, со висока плата или успешен бизнис, баталете се друго, книги, поезија, облека, изглед, филмови, шетање, дружење, трчање по жени кои не ве сакаат, сето тоа е губење време!

Гледам на твитер фрчат некои глупости, од типот како жената да се допре, да се освои со зборови, со поезија, со разни курци палци... Жените сакаат на...

Повеќе

(ВИДЕО) ФЕЈСБУК ГО ГАСИ АМЕРИЧКИОТ МИЛЕНКО, НАШИОТ УШТЕ НЕМА ГАЈЛЕ

Повеќе

БРАКОТ ВО ЕДНА ФОТКА, ШАЛА БЕ ШАЛА...

Повеќе

Жестоката критика и исмевање кон кичот и турбо фолкот е практицирање камуфлирана омраза кон сиромашните

Едно е да не сакаш турбо фолк. И во приватен разговор да го исмеваш кичот. Јас лично органски не го поднесувам турбо фолкот, на пример песната на ќерк...

Повеќе

Арсим Зеколи, засрами се, едно време те мислев за голем интелектуалец, не очекував дека ќе бидеш така злонамерен, површен, импулсивен, си станал ќелава албанска мушка Ванковска!

Едно време за Арсим Зеколи имав голем респект, го сметав за колумнист гигант кој со своето перо ќе успее да ги лови сите финеси, ќе биде фер, како нек...

Повеќе

ВРЕМЕ Е СИНОДОТ ДА РЕАГИРА: Владиката Агатангел тотално забега, ниту еден владика вака не се впуштил во партиско политикарење, дали членовите на СДСМ не се пожелни во црквите во неговата Велешка епархија?!?!

Владиката Агатангел се впушти во политика и му пиша писмо на Христијан Мицковски во кое фати страна, се чини членовите на СДСМ не се пожелни во цркв...

Повеќе

ЛОС АНЏЕЛЕС СО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ГРАДОТ ВО ЗЛАТНА БОЈА СЕ ПРОСТИ ОД НАЈДОБРИОТ КОЛУМНИСТ НА ТЕМА РЕСТОРАНИ И ХРАНА, ЏОНАТАН ГОЛД, КОЈ ПОЧИНА НА 57 ГОДИНИ

Повеќе

Е ОВА Е МАГИЧНО: ПОРТОКАЛОВАТА МЕСЕЧИНА И МАРС СЛИКАНИ ОД СВЕТИ КАНЕО ОХРИД

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ТРЕБА ДА СЕ УЧИ У ОСНОВНО: Слабеењето и дебелеењето објаснети хемиски и математички, значи никакви напитоци за детоксикација бе дечки, само трчање, одење, вежбање му е мајката, не се заебавајте!

Не со пиење вода, или со разни шејкови за слабеење, туку со ВЕЖБАЊЕ!!! ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ!!! Човечкото сало излегува од телото преку дишење и поте...

Повеќе