Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Христијанка сум и голем интелектуален ум признат од цел свет, Егејска Македонија ќе ја вратам од Грција, прадедо ми се викал Стојко и бил голем војвода во ВМРО!

- Грција ја има украдено Егејска Македонија од нас. Дедо ми се викал Стојко и бил голем војвода во ВМРО. Дедо ми бил партизан и се борел во Егејска ...

Повеќе

Демант од “Техноинвест“ доо Штип, а во врска со прес конференцијатана О.К. на ВМРО ДПМНЕ Штип и Горан Каршов

Од страна на О.К. ВМРО ДПМНЕ на пресот беше изнесено дека фирмите „Пелагонија Инжинеринг“ и „Техноинвест“ „Почнуваат д...

Повеќе

ИМАМЕ ТАЛЕНТИ СО КОИ МОЖЕМЕ ДА СЕ БОРИМЕ ВО СВЕТСКИ РАМКИ: Брат и сестра од Македонија се најдоа на листата „30 под 30“ на магазинот „Форбс“

Аријана Коскарова и Бојан Коскаров од Македонија се најдоа на новата листа „30 под 30“ за 2019 во Европа, која ја прави мага...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СЕ МАХЕРИ СО ГЛУМЕЊЕТО ДЕМОКРАТИЈА У ПАРТИЈА: Му дозволија на Филип Петровски да се обрати на конвенцијата!

Иако Филип Петровски на фејсбук се жалеше дека не му било дозволено да влезе во салата за да се обрати на конвенцијата, сепак на крја му беше дозвол...

Повеќе

(ВИДЕО) 360˚ Филипче: Тоа што повредените се носеа во болницата „8 Септември“ воопшто не беше случајно, туку многу добро испланирано

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, во дебата на „360 Степени“ на Алсат, зборуваше за одговорот на здравствениот систем на трагедија...

Повеќе

Мицкоски уште малце и ќе се извини за гревовите на ВМРО ДПМНЕ: Ова ВМРО е поискусно и свесно за своите минати недостатоци

Ќе понудиме решенија, ќе понудиме нестрашлива енергија и план кој ќе мора да ја избави нашата земја од кризата во која сме втурнати и која е клекнат...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ ЛОМ: Кандидат за претседател ветува конфискација на имот од криминалците, плата за сите од 1500е, минимална пензија од 500е, знаме на државата ќе било знамето на ВМРО, задолжителен воен рок за мажи и жени!

- Како кандидат за претседател на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ ветувам минимална пензија од 500е, плата од 1500е, знаме на државата ќе биде знамето на...

Повеќе

ВЛАТЧЕ СО МОЛБА ДО СОПАРТИЈЦИТЕ: НЕМОЈ ДА МЕ ИЗВИСИТЕ И ДА ГЛАСАТЕ ЗА ДРУГ КАНДИДАТ, НИКОГАШ НЕ СУМ ВЕ ИЗВИСИЛ, СЕКОГАШ СУМ ВИ БИЛ ВЕРЕН И СЕКОГАШ ЌЕ ВИ БИДАМ ВЕРЕН!

- Немој да ме извисите, никогаш не сум ве извисил, и никогаш нема да ве извисам! Сум гинел за партијата, гласајте за мене за да победиме, ја знам ка...

Повеќе

НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО САЛАТА КАДЕ СЕ ОДРЖУВА КОНВЕНЦИЈАТА

Повеќе

ШОУ НА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Од Заев ме боли џигерот, за 7 дена посетив 70 општински комитети, колата ми чури!

Влатче: Абе дај изгасете ова вентилацијата... Јанушев: Абе Влаткол, не е вентилација, греење е, гледаш дека измрзнавме.. Влатче: Аха добро. Поздра...

Повеќе

Утрово нов инцидент со автобус на „Дурмо Турс“, му се блокирале тркалата, патниците не сакале да продолжат да се возат

Нов инцидент се случил денеска со автобус на „Дурмо Турс“ во Гостивар. Патници во изјава за медиуми тврдат дека се блокирале задни...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) КОНВЕНЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО СТРУГА: Да се здружиме сите Македонци заедно против Албанците, Грците, Бугарите, странците, цел свет, да се затвориме во некоја пештера, да јадеме корења и да си прдиме и да ни биде вруќо!

Повеќе

ДОДЕКА РАБОТИ И ЖИВЕЕ ВО НОРВЕШКА КАДЕ ЗЕМА 10 000е ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРОФЕСОРОТ ГЛИГОРОСКИ БАРА КРВ ДО КОЛЕНА ВО МАКЕДОЊА!

Повеќе

ОДАМНА БИЛ ОПСЕДНАТ СО ШПИОНСКИ МАЈМУНАРИИ: Мијалков бил сменет во 2000-та година од Одбрана затоа што барал да се прислушкува министерот Љубен Пауновски

Поранешниот директор на УБК во периодот од 1999 до 2001 година, Горан Митевски во интервју за 1ТВ ексклузивно открива дека екс шефот на тајната поли...

Повеќе

15-та жртва од тешката автобуска несреќа: 39-годишен маж почина на КАРИЛ

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настра...

Повеќе