Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: 20 годишен Кумановец падна од педалинка и се удави

На 31.07.2018 година во 13:10 часот во Полициската станица за Граничен надзор Охридско Езеро било пријавено дека во водите на Охридското Езеро, спро...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ИЗДАДЕ ОПОМЕНИ ЗА ИМПРОВИЗИРАНИ ЖИВЕАЛИШТА ШИРУМ ГРАДОТ

Повеќе

НИ ПРЕСТОИ ИНВЕСТИЦИСКО ЦУНАМИ И РАСТ НА БДП ОД 10%: Одобрени повеќе од 100 договори за финансиска поддршка на инвестиции

Владата на вчерашната 82. седницаги разгледа информациите за склучување договор за доделување финансиска поддршка според Законот за финансиска поддр...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА ГИ ДОТЕПА ВМРОНИТЕ И РУСОФИЛИТЕ: Ако народот го бојкотира референдумот, собранието ќе ја донесе одлуката за договорот со Грција!

Повеќе

ФИЈАТ ЦАНОВСКИ: На денешен ден типов се обиде да не уништи, речиси и успеа во тоа, се боревме крваво, благодарност со пријателите кои не спасија...

Нa денешен ден пред 7 години типов се одлучи да го руши Фијат Цаноски , неговата фамилија и неговите бизниси. Ни направи огромни проблеми и загуби ...

Повеќе

УРЕДНИЧКАТА НА НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК, ЈОВАНОВСКА: Ова е можеби последна шанса да влеземе во ЕУ, можеби нема никогаш да имаме шанса за таков подвиг!

Она што е видливо за сите во Македонија е дека власта прави сè да го протне низ иглени уши референдумот за договорот со Грција. Дека само со...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Некако сум оптимист со овие гадови од ВМРО ДПМНЕ која е партија КВАЗИМОДО, драги мои, не знам што ми е?

Во општата, очекувана, што шок – што конфузија – што еуфорија што се создаде околу историскиот, би рекол спектакуларен Договор за решава...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Навистина не разбирам како може да не учествуваш во референдум со кој се менува името на твојата земја за која се колнеш од утро до вечер дека си готов да загинеш. Истовремено со тоа решение на референдумот ќе се определи иднината на твоите деца!

Секој од граѓаните на Македонија може да се информира и да донесе избор за тоа дали е ЗА или ПРОТИВ и тука нема дилеми. Секој од нас има различни уб...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА 1 ТВ, СО ЛЕТНО ИЗДАНИЕ ОД ОХРИД СО ПРЕКРАСНА СЦЕНОГРАФИЈА - ОХРИД ВО ЛЕТНО ИЗДАНИЕ

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕКТЕШИ, УСПЕШНА ОПЕРАЦИЈА: Косово целосно ја повлече одлуката за зголемените царини!

Косовската Влада ја укина во целост одлуката за зголемените царини, соопшти денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Како што информира Бек...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО КОЧО АНЃУШЕВ НИ ГО ЧЕСТИТАШЕ ИЛИНДЕН: Рекорден раст на индустриското производство минатиот месец, за цели 12%!!!

Повеќе

СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ЗАЕВ НЕ ГО НАМАЛИ ЦЕНЗУСОТ, ЦЕНЗУСОТ НАМЕСТО ДАМОКЛОВ МЕЧ СЕГА Е НЕПРОБОЕН ШТИТ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ДА УСПЕЕ, КАКОВ ГЕНИЈАЛЕЦ, РЕСПЕКТ ПРЕМИЕРЕ, СКИДАМ КАПА!!!

Каков маестрален политички потег на Заев. Цел ден се смеам низ градов како пијан. Гледам никој уште не може да се свести што Заев одигра денеска. Сит...

Повеќе

ИЗГЛЕДА НЕКОИ ЌЕ МОЛАТ БОГА РЕФЕРЕНДУМОТ ДА НЕ УСПЕЕ: ГЕРО И ВЕСНИКОТ СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ТИВКО ГО БОЈКОТИРААТ РЕФЕРЕНДУМОТ, ПРЕСОТ НА ЗАЕВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ НЕ ЗАСЛУЖИ НАСЛОВНА СТРАНИЦА!!!

Повеќе

ДАГАУУУУУ - СО ЕДЕН ГОЛ СО МАКАЗИ, ШАХ МАТ ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО РЕШИ РЕФЕРЕНДУМОТ УШТЕ НА ПРЕСОТ НА НЕГОВОТО ОБЈАВУВАЊЕ, БРАВО, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ПРЕМИЕРЕ!!!

Цццц.... Овој човек е политички генијалец!!! Сите ние паничевме, врекавме, сечевме вени како ли ќе се постигне цензусот на референдумот, а Заев на си...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Ако на референдумот не се постигне цензусот, тогаш ние како влада тоа ќе го толкуваме дека народот не знае како да одлучи и тогаш ние како влада и собрание ќе ја преземеме одговорноста во нивно име и ќе го спроведеме договорот со Грција!!!

- Ако народот одлучи дека не знае како да гласа и не излезе на референдумот во доволен број, тогаш ние како влада и собрание ќе ја преземеме одговор...

Повеќе