Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ: ДОСТА ГО КОРИСТЕВТЕ ИЛИНДЕН ЗА ПАРТИСКИ ЦЕЛИ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ШОКАНТНО: Офицери од АРМ главни во денешните фашистички инциденти во Крушево!!!

D. Vecer sase Po povod praznikot Ilinden denes se osetivme mn navredeni i vdzasheni od nashiot kolega v...

Повеќе

(ВИДЕО) Манчевски од Мечкин Камен: Денеска Иванов ширеше омраза и нетрпеливост

Повеќе

ЗАМИР МЕХМЕТИ: На најголемиот македонски празник насобрани националисти ни пееа серенада со желби рој за наша смрт, за да умре близу една четвртина население во државата!

Zamir A. Mehmeti 16 mins· На најголемиот македонски празник насобрани националисти ни пееа серенада со желби рој за наша см...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ И БОРИСОВ ВО ДРУШТВО НА СПАСОВСКИ И КАРАКАЧАНОВ ЗАЕДНИЧКИ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО БЛАГОЕВГРАД!

Повеќе

ЗАЕВ: Со успешен референдум, еднаш засекогаш, ќе го затвориме прашањето за амнестија на Груевци!!!

- Доста е веќе од приказните за амнестија на Груевци, со успешен референдум конечно тоа прашање ќе го закопаме под земја! Премиерот Заев во својот ...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: Патриотски е да се излезе на референдум и да се каже став за вака значајно прашање, кукавички е да се седи дома кога се одлучува за иднината на земјата!!!

- Не е патриотски да се седи дома на денот на референдумот, за такви прашања се оди и се гласа, тоа се важни прашања за иднината на земјата! Премие...

Повеќе

ДА СЕ НАЕЖИШ: MOЌЕН ГОВОР НА ЗАЕВ - ПАТРИОТИЗАМ Е ДА ИМ ДАДЕШ ПЕРСПЕКТИВА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ, ДА РАСТАТ ВО МИР И ПРОСПЕРИТЕТ, А НЕ ИЗОЛИРАНИ СИРОМАШНИ ВО СТРЕС И КРВ!!!

Повеќе

Да беа сега живи Даме, Гоце, Карев, Питу Гули, денеска ќе го наденеа Хорхета на колец баш на тоа пољаната пред Мечкин Камен!

Да беа живи Илинденците, не само што ќе му акнеа добар ќотек на фикусот Иванов, туку и ќе го наденеа на колец баш на тоа ливадата на Мечкин Камен. За...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев од Меморијалниот Центар АСНОМ во Пелинце: Наместо небиднина, да избереме иднина, да кажеме ДА за признаен и потврден национален македонски идентитет

Повеќе

(ВИДЕО) НЕ ЧЕКА МНОГУ РАБОТА, МАЈКАТА ЌЕ НИ СЕ РАСПЛАКА АМА ВРЕДИ: Бојан и Османи го презентираа планот за преговори со ЕУ!

Повеќе

СДСМ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Иванов ги погази илинденските вредности и докажа дека не е достоен на функцијата што ја извршува

Повеќе

(ВИДЕО) ЌОСИЊАТА ПАК ПРАВАТ ГЛУПОСТИ: СО БРЗА РЕАКЦИЈА НА АЛФИТЕ ВО ЦИВИЛКА, СПРЕЧЕН НАПАД НАД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО КРУШЕВО ПРЕДВОДЕНА ОД ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ И ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ

Повеќе

ХОРХЕ ГО ИСКОРИСТИ ПРАЗНИКОТ ВТОРИ АВГУСТ ЗА ПАРТИСКИ ГОВОР, ИЗГЛЕДА ОН ЌЕ ГО ПРЕДВОДИ КАМПОТ КОЈ ЌЕ АГИТИРА ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Македонија не е приватна сопственост за некој да тргува со неа и со нејзините вредности, не е личен имот за некој да ја распродава, не е ничија земј...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА АЛФА: Инфоманката проба да му дели лекции на Зоран Иванов, ама лошо помина...

Повеќе