Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ОГРОМЕН СКАНДАЛ ОДЕКНА ДЕНЕСКА - ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ И ОТКРИ НА ЈАВНОСТА: Јавното обвинителство е прислушкувано од 2016-та па до денеска!

„Отворена е предистражна постапка за да се утврди кој снимал, дали се изнесувани сниманите разговори, дали се злоупотребувани и за кои цели....

Повеќе

ОВА Е ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Министерот Николовски спасил од смрт дете на ВМРО-вец од Крива Паланка

-Министерот Љупчо Николовски ми ја спаси ќерка ми и стана мој брат – раскажува за “Фокус”, Константин Стојановски, воен инвалид од...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА СКОПЈАНИ ЗА ТОА ШТО ИГРАЛ ИГРИЦИ НА МОБИЛЕН ВО СОБРАНИЕ

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов се најде на мета на критики, откако во јавноста откако протекоа снимки на кои се гледа дека игра игра на свој...

Повеќе

(ВИДЕО) ОД МНОГУТЕ СТАНОВИ И МИЛИОНИ, СТЕВЧЕ МУЊА ДОБИЛ АМНЕЗИЈА: Плукаше по економските политики на владата на СДСМ од 2002-ра до 2006-та во која тој беше министер за економија?!?!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ОПШТИНАРИТЕ НА ШТИП ДЕНЕСКА ГО ПОШУМУВАА БРЕГОТ НА БРЕГАЛНИЦА

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Започнува реконструкцијата на патот во Долно Лисиче. Се работи за целосна и темелна реконструкција, со која се навлегува и во долниот тампон на патот, со што трајно се решава проблемот со лошата инфраструктура на локалното население

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ ОД ГОЗБИТЕ ВО СОБАТА НА САШО МИЈАЛКОВ И НЕГОВИТЕ КОМШИИ ОВИЕ ДЕНОВИ

Повеќе

НОВИ ГЛАВОБОЛКИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ: Пробиен компјутерскиот систем на Мериот хотелите во цел свет, податоците за кредитни картички на над 500 милиони клиенти завршиле кај хакери

Линк до сторијата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СИ НАЈДЕ НОВ СПОНЗОР ОТКАКО РИКНА ФАМИЛИЈАТА, УЧК ЛАЈК ДИС: За да лапне неколку руски рубљи, Миленко промовира насилно отцепување на територии од суверени држави?!?!

Миленко прави неколку емисии за поддршка на отцепувањето на Украинските територии Крим, Луганск и Доњецк од страна на Русија. Замислете, само за да...

Повеќе

Пакомак заедно со Пивара Скопје и Холандска амбасада ја доби Националната награда за најдобра општествено одговорна практика во 2018 година за проектот „Хокус покус, рециклирањето е во фокус”, преку кој на интересен и забавен начин над 50.000 деца научија како правилно да го селектираат отпадот

Повеќе

КОПУКОТ ВАСКО НАУМОВСКИ СИ ОДИ ОД ВАШИНГТОН, НА НЕГОВО МЕСТО НЕГОВАТА ЗАМЕНИЧКА И ДИПЛОМАТ ОД КАРИЕРА, МАРИГОНА МАРКУ!

РМ доби нов Амбасадор, Вршител на должност во САД. Родум од Дебар и дипломат од кариера при @MFA_Macedonia, доаѓа од позицијата Заменик-шеф на мис...

Повеќе

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЉАСКА ОД 7 РИХТЕРИ, НЕМА ЖРТВИ ЗАТОА ШТО ТАМУ РЕЧИСИ НЕ ЖИВЕЕ НИКОЈ!

Alaska Earthquake: - Alaska Governor has issued a declaration of disaster following massive magnitude 7.2 earthquake- Anchorage Police says there ...

Повеќе

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Поднесена тужба против Кунико Рисорсис за кражба од 50 милиони евра во ФЕНИ!

Поднесена е тужба против Кунико Рисорсис Н. В. (Холандија), Кунико Маркетинг ФЗЕ (Обединети Арапски Емирати) и одговорните лица во ФЕНИ Индустри АД,...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУТИН ЈАВНО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА ИНВЕНТИВНИОТ НАЧИН НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН НОВИНАРОТ КЕШОГИ

Putin and MBS greet each other with huge smiles and handshake in Buenos Aires pic.twitter.com/2jlHUfONO1 — Kevin Liptak (@Kevinliptakcnn) Nov...

Повеќе

(ВИДЕО) УМЕТНОСТ: Еве како се отвора скапо вино во Италија, пола саат театар

Повеќе