Одберете локација на пристап

Јавноста за жал е многу лесназа манипулација, причината за тоа е што јавноста поаѓа од себе и мисли дека сите во јавната сфера се со добра намера и пишуваат и настапуваат искрено без некаков заден план и скриени намери. Јавноста исто така нема многу
Наместо да му го каже ова во лице на премиерот, и да се разделат човечки, овој фатил да го плука на фејсбук, и тамо си ја поднесува оставката?!?! Оставката: Почитуван Претседател на Владата г-дин Зоран Заев, Сакам да Ве известам Вас иј
Немаме процес ако земја го испорача тоа што треба, а доколку ЕУ не го препознае прогресот и не даде дозвола само за да го започнеме патувањето, рече министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на Министерската конференција за Западен Балкан в
Премиерот го презема на свој грб менаџирањето и со државната каса. Потегот е храбар, но тешко нему, коментираат упатените. Што му пресуди на министерот, популарно наречен „Данска“, е нејасно, пишуваДојче веле. Македонија е Се
За ова на никој не му текна. Практично, Заев со ова си обезбеди столче на масата во владата и за време на пржинската влада, и де јуре нема да биде премиер, но де факто тој ќе биде премиер иако ќе има ТЕХНИЧКИ премиер, најверојатно тоа ќе биде се
Францускиот амбасадор Тимоние предизвика шок во Холидеј Ин со својот настап во кој практично како да најави дека нема да добиеме датум нити во октомври: - Што сте запнале со тој датум? Па имате толку многу проблеми. Во Струга градоначалникот се од
Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Кога еден премиер ќе го смени својот министер за финансии и – задржувајќи го како советник околу себе – ќе ги преземе и неговите дотогашни надлежности во Минис
Република Северна Македонија ќе го добие датумот за почеток на преговори во октомври, изразија уверување европретениците Иво Вајгел, Едуард Кукан и Кнут Флекнштајн на вечерашната заедничка прес-конференцијата со претседателот на Собранието Талат Џа
Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, на настан на фирмата Вилиџ глобал каде што присуствува како гостин, откри дека најголемата грешка што некогаш ја направил е кога дозволил Гугл прв да ја отпочне приказната „Андроид“. – Во све
Седум планинари од Британија и Америка загинаа на хималаите од Индиска страна поради снежна лавина. По една недела дури сега им биле најдени телата од припадници на индиската армија. Линк до сторијата, овде.
Универзитетскиот професор Бранимир Јовановиќ, кој му беше советник на Драган Тевдовски во Министерството за финансии, застана во одбрана на поранешниот соработник чија министерска функција ќе ја презеде премиерот Зоран Заев. Јовановиќ оценува дека
Ова е изјава на среќа на децата кои си резервираа место за летниот камп на Коузон. Интересот како и секоја година расте и местата за сите смени брзо се пополнуваат.Децата од Македонија и ова лето ќе спортуваат и ќе се забавуваат во изобилството на
Ова е работна понуда за целогодишно вработување .Обезбедено сместување и услови за работа според Заводот за вработување на Република Хрватска Ова е работната понуда: RAD U FABRICI AUTO DIJELOVA U ISTRI ( R. HRVATSKA ) • Opis poslova :
- Македонските бизнисмени во 90-тите се потепаа кој повеќе да донира за соборниот храм во Скопје затоа што дознаа дека ја сум донирал една сума, па да не им падне чаламот донираа поголеми суми, под извговор, кога може овој Ром да донира, ние можеме

ЅИНГО ЈА ПОДДРЖА СИЉАНОВСКА, СЕГА ФАЛАТ УШТЕ ЈАНКО БАЧЕВ И ТОДОР ПЕТРОВ!

Социјалистичката партија на Македонија изрази задоволството од изборот на професорката Гордана Силјановска-Давкова за кандидат за претседател на Реп...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР ДО ВМРО ДПМНЕ: Апелираме до политичките партии да не шират дезинформации и шпекулации за автобуската несреќа кај Лескарци и да не се обидуваат да ја злоупотребат оваа трагедија и да остават институциите да ги утврдатпричините за овој трагичен настан!

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА СИТЕ, ФАЛА СДСМ, ФАЛА ЗАЕВ!

Повеќе

ЛЕВИЦА Е ВО ТОТАЛЕН РАСПАД, ОСНОВАЧИТЕ СЕ КАРААТ КОЈ Е ВИНОВЕН ЗА НЕЈЗИНАТА СМРТ!

„Го носам товарот на човек којшто го „гласале“, да им се извинам на оние луѓе коишто ме гласале, односно полагале надеж ...

Повеќе

Политичката жива легенда, Петар Гошев: Две години не се малку за граѓаните да видат дали бродот плови во правец кон правна или праведна држава

Поранешниот гувернер на Народна банка, Петар Гошев, во разговор заПРИЗМА, упати остри критики кон власта, која според него, морала да биде поподготв...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Академик Абдулменаф Беџети и градоначалничката Теута Арифи се на консензуалната листа на претседателски кандидати!

Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се...

Повеќе

МЕДАЛОТ КОЈ ГО ДОБИЈА ЗАЕВ И ЦИПРАС ГО НОСИ ИМЕТО НА АТЕНТАТОРОТ НА ХИТЛЕР КОЈ ГО ПРЕДВОДЕЛ ОТПОРОТ ПРОТИВ ФАШИСТИТЕ И НЕУСПЕШНИОТ ОБИД ЗА ПРЕВРАТ ВО 1944-ТА

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТСКИОТ ЛАНЕЦ РЕСТОРАНИ БУРГЕРКИНГ СО ОДЛИЧНА РЕКЛАМА СЕ ВКЛУЧИ ВО БОРБАТА ПРОТИВ МАЛТРЕТИРАЊЕТО ВО УЧИЛИШТАТА

Линк до видеото, овде.

Повеќе

Конески: Ако Силјановска загуби на изборите, Мицкоски треба да си поднесе оставка

Поранешниот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, и посака успех на Грдана Силјановска – Давкова на претседателските избори...

Повеќе

СТРАНСКИТЕ НОВИНАРИ МИСЛАТ ДЕКА ГОЛЕМИ СЕ ШАНСИТЕ ЗАЕВ И ЦИПРАС ДА ДОБИЈАТ НОБЕЛОВА НАГРАДА

Повеќе

Манчевски: Премиерот Заев нареди сите спорни вработувања на роднини на политичари да бидат поништени

Сите вработувањa во државна компанија или институција на роднини, пријатели или на било кој начин поврзани со функционери на власт, ќе бидат п...

Повеќе

Демократски сојуз: Државните институции да реагираат по автобуската несреќа

По автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 патници, а осуммина се во тешка состојба, неопходна е соодветна реакција од државните институ...

Повеќе

СУДИЈА ВО АМЕРИКА ОСУДИ РОДИТЕЛИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ОТКАКО ДЕТЕТО ИМ УМРЕ ЗАТОА ШТО НЕ ГО ВАКЦИНИРАЛЕ!

Родители беа осудени на доживотен затвор откако едно од децата им умре затоа што не го вакцинирале. Другите две деца им се одземени. Линк до стори...

Повеќе

СИЉАНОВСКА ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕНА, НЕМАШЕ МЕСТО НА БИХАЧКА ДА ГИ СОБЕРЕ СИТЕ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ НА СДСМ: Постигната согласност за заеднички кандидат за претседател

Постигната е начелна согласност на лидерско ниво, партиите од Коалицијата предводена од СДСМ да застанат зад заеднички кандидат за претседател на др...

Повеќе

(ВИДЕО) На германските автопати нема ограничување на брзината, се вози и по 400 километри на час!

Повеќе